Divize 30. kolo 13.-14.6. 2015

DIVIZE MUŽI - skupina A

TJ SUŠICE - KLATOVY 1898  2:2(0:1)

Jitka Kilbergerová -Klatovský deník

Poslední kolo divize nabídlo zápas mezi Sušicí a Klatovy. Dva body si odvezli ze Sušice hosté. Sušici bod nepomohl, v letošním ročníku skončila na posledním místě divizní tabulky.

Klatovští předvedli výborný start do utkání a brzy se ujali vedení. Po akci, kterou důrazem začal Kadlec, byl na jejím konci v 8. minutě Vítovec, který propálil vše, co mu stálo v cestě. Hostům vydržela aktivita první čtvrthodinu, sušický gólman Gill v ní musel předvést pár pořádných zákroků. Poté se hra vyrovnala. Sušičtí hrozili z brejků, ale hosté je do vážnější šance nepustili. Domácí měli první šanci až ve 30. minutě, ale Rojík nebezpečnou hlavičku vytáhl na roh. Gól na kopačce měl domácí Páleník, ale obě jeho šance Rojík zlikvidoval.

Začátek druhého poločasu patřil Sušici, ale Páleník opět ztroskotal na Rojíkovi. Velkou možnost měli Sušičtí v 62. minutě, kdy po dlouhém centru šli tři na klatovskou branku, ale Vrhel se ukvapil a vystřelil vysoko nad. Byli to ale hosté, kdo měnil skóre. Po nenápadné akci v 79. minutě zvýšil na 2:0 Lukeš. Hned v další minutě ale sušický Linhart z dorážky snížil a domácí začali mít navrch. Za svoji aktivitu byli odměněni vyrovnávací brankou Vrhela v 87. minutě.

O druhém bodu tak musely rozhodnout pokutové kopy. V nich byli úspěšnější hosté, kteří se ve čtyřech případech nemýlili, zatímco domácí dvakrát neuspěli.

Poločas: 0:1. PK: 2:4. Branky: 80. Linhart, 87. Vrhel – 8. Vítovec, 79. Lukeš. Rozhodčí: Mudra. ŽK: 3:4. ČK: 0:1 – 81. Bezděk.

Sestavy

Sušice: Gill, Kalný, Kodýtek, Melka, Linhart, Vrhel, Kočí, Páleník, Szedmák, Fuchs 88. Krejčí), Matějka

Klatovy: Rojík, Kadlec, Žáček, Vítovec, Jůda (25. Krásný), Janda, Mészáros, Bezděk, Lukeš, Kotrba (85. György), Krejčí