Krajský přebor žáci starší 28. kolo 13. – 14.6. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

VYSOKÝ STANDARD MEZI ŽÁKY V KRAJI ODVÁDĚLY KLATOVY S NÝRSKEM

Posledním kolem skončil krajský přebor starších žáků. Z týmů z Pošumaví v tomto ročníku držely týmy z Klatov a Nýrska.  Pro Klatovy (trenér Petr Ulrych) by bylo za normálních okolností druhé místo vynikající, ale vzhledem k tomu, že obhajovaly své dvojnásobné prvenství z předcházejících ročníků vládne v koutku duší funkcionářů i hráčů určitá nespokojenost. Chtěli víc, chtěli být opět první. Ještě do středečního zasedání řídící komise naděje byla velká. První Domažlice v předehrávce posledního kola s SK Blšany prohrály v Blšanech a při povinné výhře Klatov Plzni nad Smíchovem by byl opět titul v kapse. Jenže. Jenže STK zápas v Blšanech zkontumovala pro nesrovnalosti v členství FAČR  domácího hráče ve prospěch Domažlic a v Klatovech bylo po nadějích titul přeborníka obhájit. Druhým nejlepším týmem z Pošumaví bylo po zásluze Nýrsko (trenér Ivo Pavlík), které bezpečně obsadilo mezi 16 účastníky 6. místo. Nýrsko mělo na jaře výbornou sezónu, mimo jiné i Klatovech remizovalo a právě třeba i  tento bod chyběl klatovským hráčům k prvenství. Daleko za očekáváním zůstaly výsledky sušických žáků (skončili 14,) a i od dvanáctých  Horažďovic se čekalo daleko víc . Nakonec nejvýše než tyto týmy skončil na 11.místě nováček Startu Luby (trenér Karel Křížek).

NÝRSKO - TJ SUŠICE   7 : 0(4 : 0)

Ivan Pavlík

Utkání se hrálo za stálé převahy domácích hráčů, kteří šli do vedení již ve druhé minutě a do poločasu přidali další branky. Ve druhém poločase se obraz hry nezměnil a domácí i přes některé změny v sestavě svůj náskok ještě zvýšili.

Branky: 2´, 47´, 60´ Vacek Adam, 32´, 39´ Nový Martin, 26´ Pavlík Jakub, 35´ Bastl Martin

Rozhodčí:Jakš Jan;ŽK:0 : 1;Diváků : 40.

DOUBRAVKA – HORAŽĎOVICE  10: 1 ( 3: 1)

SMÍCHOV PLZEŇ - SK KLATOVY 1:14 (1:5)

Petr Ulrych

Poslední zápas sezóny klatovští starší žáci odehráli za velkého vedra na plzeňském Smíchově. Dobře připravené a hodně nakropené hřiště bylo svědkem jednoznačného průběhu zápasu. Klatováci se hlavně v úvodu zápasu trochu trápili s koncovkou a to je stálo ještě výraznější vítězství.

Branky Klatov: Shklyarskyy 7, Šimek 2, Barborka 2, Havlíček 2, Trumpeš

Rozhodčí: Picek , bez karet, diváků  30.

Sestava Klatov: Mareš O., Mareš F., Baxa, Kolerus, Daněk, Partyngl, Koliha, Trumpeš, Šimek, Havlíček, Shklyarskyy. Střídající hráči: Kapusta, Bilíček, Barborka, Berka, Javorský, Krejčiřík, Brant

LUBY - VEJPRNICE   1:6 (0:2)

V závěrečném utkání jara domácí svým výkonem mnoho radosti svým příznivcům neudělali, i když nastoupili do zápasu bez brankáře Schejbala a proti silnému soupeři z Vejprnic. Po úvodních 10 minutách, kdy po brankách Šmídla a Sloupa prohrávali 0 : 2, se zdálo, že by výsledek nemusel být tak krutý, domácí hru vyrovnali a hosty nepouštěli do vyložených šancí. V úvodu druhé půle, ve 40. minutě však znovu po chybě zvýšil hostující Šmídl na 0 : 3. Domácím se ještě podařilo snížit na 1 : 3 hned ve 42. minutě, kdy nařízený pokutový kop za sražení Tomáše Votavy s přehledem proměnil Matěj Pivoňka. Hosté se ale snadno dostávali do šancí a ve 45. minutě už vedli 1 : 4, kdy nekrytý Sloup snadno proměnil centr z levé strany. V závěru už domácím docházely síly a hosté ještě dvěma brankami Šmídla uzavřeli skóre utkání na 1 : 6.

Šestava domácích: Gajdoš Kamil, Thurnvald Václav, Stelzer Jakub, Štilip Jakub, Toman Petr, Böhm Marek, Keřlík Adam, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Svoboda Martin, Maňas Vít, Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branky: 42. Pivoňka Matěj (PK)  -  4., 39, 57. a 62. Šmidl  Michael, 11. a 45. Sloup Jiří.

Rozhodčí:Bína Roman; bez karet; Diváků :  50.