1. B TŘÍDA skupina B 25. kolo 6.-7.6. 2015

1. B  TŘÍDA  - SKUPINA B

1.B třída – aktuální výsledky

STRÁŽOV MÁ HOTOVO, NEMUSÍ ČEKAT NA POSLEDNÍ KOLO  - NA JAŘE ÚSPĚŠNÉ CHANOVICE ŠPATNĚ ZAČALY A TAKÉ ŠPATNĚ SKONČILY – TO MEZI TÍM BYLO SUPER

Tak takhle si rozhodně závěrečný domácí jarní zápas chanovičtí hráči ani diváci doma nepředstavovali. Celou sezónu, kterou doma sice špatně začali prohrou v té době aspirantem na postup Sp. Poříčím byli  pak v maximální pohodě a v tabulce se dostali do  té nejlepší společnosti. Úspěšnou sezónu po neproduktivní hře o záchranu bojujícím Strážovem pokazili zbytečnou prohrou. Na druhé straně Strážov nemusí po zisku třech bodů s kterými rozhodně nepočítal  čekat na body získané v posledním domácím zápase se Žákavou a má hotovo, je zachráněn.

HAAS CHANOVICE - SK STRÁŽOV 0: 1 ( 0: 1)

Jiří Štěrba

Domácí začali za velkého horka velmi vlažně. Z letargie je neprobrala ani branka hostů pro obrovské chybě stopera Pavlovského. Druhý poločas hosté jenom bránili, hrálo se na jednu branku, ale hostujícího brankáře se domácím ani po několika vyložených šancí překonat nepodařilo.

Sestava domácích: Soukup Karel, Šulc Jiří, Prýmas Jaroslav/46"Soukup Petr/, Šlehubr Milan, Srb Ondřej/71"Rada Lukáš/, Šebek Jan, Pavlovský David, Polena Michal, Zoubek Václav, Polena Josef/64"Skuhravý Ondřej/, Černohorský Lukáš,

Sestava hostů: Javorský Michal, Hosnedl Jiří, Chaluš Michal, Denk Michal/51.Bouberle Antonín/, Vítovec Zbyněk, Čížek Vladimír, Oruba Ondřej, Faltín Tomáš, Janka Luděk/82.Drmola Vojtěch/, Mayer Bronislav/Volf Tomáš/, Presl Aleš

Branky: 34. Faltín; ŽK: 0:2; ČK: 0:1 (87.Uruba Ondřej),  diváků 130

Trenér Chanovic  Luděk Cimrhanzl: " Sobotní utkání jsme ve velkém vedru vůbec nezvládli. Po celou dobu utkání jsme byli fotbalově lepší , ale soupeř nás vyučil z efektivity. Po hrubé chybě stopera Pavlovského jsme ve 36 min. inkasovali na 0:1. Další chybu hosté pak nepotrestali. Druhý poločas byl takřka na jednu bránu. Velký tlak jsme bohužel nepřetavili v ani jeden gól a tak jsme odevzdali po delší době všechny tři body na domácí půdě. Mrzí mě nula branek na našem střeleckém kontě, i když příležitostí bylo víc než dost."

EXISTEČNÍ DUEL  SKONČIL  NEROZHODNĚ – DOMÁCÍ BOJOVALI STATEČNĚ  HODINU V OSLABENÍ  – JAROLÍM  SVŮJ TÝM PODRŽEL  - V PENALTÁCH SE ZMÝLIL TEN  NEJZKUŠENĚJŠÍ DUŠAN NĚMEC

Z  pohledu obou aktérů utkání Měčíně to byl duel existenční. Oba kolektivy šly do zápasu s vědomím, že musí vyhrát a tak se očekával velký souboj o nejdůležitější jarní body v této soutěži.  Domácí byli odhodláni zápas dotáhnout do vítězného konce a definitivně poslal hosty do okresního přeboru. Jejich křídla ale přibrzdilo vyloučení Zdeňka Krotkého které odsoudilo domácí do role bránícího se hodinové přesile hostů. Přesto uhráli nerozhodný výsledek a na penalty prohráli. Oba týmy tak jsou stále ve hře. Hosté hrají v posledním kole doma s přeštickou rezervou a Měčín zajíždí do Dlouhé Vsi. Cesta k záchraně bez ohledu na výsledek   Blovic  vede přes plný bodový zisk.

S. MĚČÍN - S. BLOVICE  1: 1 ( 1: 0)  PK 4:5

Evžen Veselý

V důležitém utkání o udržení  skončilo nerozhodně. Hosté byli v prvních 10 min aktivnější ale domácí golman Jarolím zlikvidoval tři golové šance. Domácí pochopili že vítězství nepřijde samo a začali přebírat aktivitu. Po rozehrání volné kopu Štampachem hlavou prodloužil Malán na Čejku, který v 13 min otevřel skoré utkání. Měčín byl po gólu aktivnější kdy vytvořil brankovou příležitost kdy se Němec ocitl sám před brankářem. Jeho střela skončila v náručí golmana hostí.

V 32 min po rychlém brejku byl faulován Hajský a Krotký Zdeněk uviděl červenou kartu. V druhém poločase se hosté snažili vyrovnat ale golman Jarolím byl na místě. V 65 min po úniku a centru do vápna se hlavou trefil Matoušek . Domácí svoji bojovností udrželi nerozhodný výsledek. Na PK byli úspěšnější hosté kdy domácí Dušan Němec neproměnil PK. Nejlepším hráčem utkání domácí golman František Jarolím.

Branky: Čejka - Matoušek; ŽK: 3:3; ČK: 1:0(Krotký Zdeněk), diváků 150

Utkání řídil jako hlavní Krečmar Marek, na čarách Kostelník Lumír a Šlajs Jakub delegát Miloš Harmady.

Foto z utkání Mochtín - Dlouhá Ves - Milan Kilián Klatovský deník

MOCHTÍN VYHRÁL DERBY, ZÍSKAL POVINNÉ BODY A JE VE HŘE O POSTUP DO  1.A TŘÍDY

Pošumavské derby ve kterém hostům šlo pouze o prestiž se hrálo v režii druhého týmu tabulky Sokola Mochtín, kteří potvrdili roli favorita a zakončili doma jarní sezónu plným bodovým ziskem . Po té kdy  druhý kandidát na účast v baráži o postup Spálené Poříčí   ztratil bod v Chlumčanech může Mochtín odjet k poslednímu zápasu na hřiště vítěze soutěže Sokola Košutka s cílem ladit formu na dvě barážová utkání, které ho budou čekat v týdnu po skončení posledního kola .

MOCHTÍN - DLOUHÁ VES  3: 1 ( 2: 0)

Domácím patřil zcela jednoznačně první poločas, ve kterém měli převahu i spousta šancí na gol. Skorovali ale z nich jen dvakrát, když se ve 29.minutě přesně trefil Zdeněk Plánička a o dvě minuty později se po rohovém kopu hlavou golově prosadil Jakub Bejvl. Po přestávce Mochtín ve svém výkonu polevil, hosté se dostávali postupně do hry, snažili se o korigování výsledku. Šanci měli hned ve 46.minutě, ale neproměnili ji, z desetiminutového tlaku nevytěžili také nic. Domácí se postupem času zase zvedli ve výkonu a v 59.minutě Jiřím Flodrem zvýšili své vedení na 3:0. Hosté se dočkali čestného úspěchu až v 73.minutě, kdy nařízený pokutový kop proměnil střídající Dušan Rovňan. Hrálo se bojovně, ale slušně, zápas rozhodoval Milan Hovorka.

Branky: Bejvl, Flodr, Plánička - D. Rovňan; ŽK: 1:2, diváků 60.

FK ŽÁKAVA - KOŠUTKA PLZEŇ  3: 2 ( 1: 1)

Branky: Drugda, Fiala, Smazal - Forejt, Peknik; ŽK: 2:2

ŠTĚNOVICE - ST. SMOLIVEC  1: 4 ( 0: 1)

Branky: Papež - Ostříž 2, Beneš, Procházka; ŽK: 2:0 , diváků 180

K.CHLUMČANY - SP. POŘÍČÍ  3: 3 ( 3: 1)PK 2:3

Branky: Dušek, Fleissig, Havlíček - Brudna, Krejčí, Šefl; ŽK: 6:2, diváků 90.