Divize 29. kolo 6.-7.6. 2015

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

KLATOVY SI V POSLEDNÍM DOMÁCÍM DUELU NEPOLEPŠILY, ALE ANI NEPOHORŠILY  A SKONČÍ V  PRVNÍ POLOVINĚ TABULKY

Hosté při svojí poslední návštěvě Pošumaví byli úspěšní. Na hřišti v Sušici prokázali velmi dobrou formu i  to, že mají střelce, kteří umí vyrovnané zápasy rozhodnout. V tabulce byli na pátém místě a tento duel v Klatovech byl pro K. Vary jejich posledním v tomto ročníku, neboť utkání závěrečného kola mají remízou Malše Roudnou předehrán. Také pro Klatovy byl tento zápas na jaře rovněž posledním, ale pouze na domácím hřišti . Bohužel nedopadl pro ně úspěšně.  Je to škoda, neboť v případě zisku bodů v posledním kole v Sušici by při výhře nad K. Vary  by  pak nakonec Karlovy Vary ještě v tabulce předstihly ! Ttakto již to lepší nebude , ale umístění v první polovině tabulky je něco, o čem  asi v Klatovech po prvních šesti kole podzimní části sezóny ani nemohli pomýšlet. Stabilizovat mladý, nezkušený tým, který skončil v minulém ročníku krajského přeboru na nepostupovém místě a skočit v tabulce tak vysoko, tak to je třeba smeknout klobouk!

KLATOVY 1898 - KARLOVY VARY 0:3 (0:1)

Martin Janda

První poločas se hrál opatrný fotbal bez šancí na obou stranách. Obě mužstva se snažila kombinovat po zemi, ale většina akcí končila před šestnáctkami. První vážnější moment přišel ve 40. minutě, kdy si Psohlavec zaběhl za obranu Klatov, dostal přesný balón a prostřelil Rojíka - 0:1. O minutu později mohl vyrovnat Krejčí, když jeho přímý kop z hranice vápna vyrazil brankář hostů na tyč.

Druhý poločas začal stejně jako skončil ten první, šancí Krejčího. Ten si vzal balón na soupeřově půlce, prodral se do vápna a v tísni střílel do připraveného brankáře. O deset minut později nebezpečně pálil Kotrba, když jeho střelu likvidoval gólman nadvakrát. A dobrou patnáctiminutovku Klatov uzavřel Kadlec, který v 57. minutě sám před bránou nastřelil dobře vyběhnutého brankáře. Nedáš, dostaneš! To platilo úplně přesně, protože v 58. minutě navýšil skóre opět Psohlavec, který nikým nehlídaný přesně hlavičkoval. Poslední branku přidal střídající Joza v 71. minutě, když propálil Rojíka.

Hosté mají kvalitní mužstvo a zaslouženě si odvezli tři body.

Branky: 39´a 58´Psohlavec, 71´Joza

Sestava: Rojík - Vítovec (54´ Dolanský), Janda, Žáček, Lukeš - Kotrba (68´ Krásný), Mészáros, Jůda, Kadlec (ŽK) (80´ Harmady) - Bezděk (ŽK), Krejčí

Trenéři: Dejmek, Štolka, Dlesk.

SUŠICE DOSTALA VENKU BŮRA  A JE I PŘED DERBY STÁLE POSLEDNÍ

K poslednímu diviznímu zápasu zajížděla Sušice do Českého Krumlova. Na tohoto soupeře nemá z důvodu vysoké domácí prohry 1:5 vůbec dobré vzpomínky. Bohužel ani po utkání venku se stejným soupeřem si sušičtí hráči tyto vzpomínky nevylepšili. Jak by ne, když zde opět dostali bůra ! Ani tento výsledek udělal sušickému fotbalu ostudu.  Na druhé straně je třeba sportovně přiznat, že Č.Krumlovu se doma daří, letos zde ztratil  pouze bod po remíze s plzeňskou Doubravkou  a v šesti jarních zápasech na svém hřišti pouze dvakrát inkasoval a také se Sušicí uhrál čisté skóre. Před domácím utkáním s Klatovy nic moc pozvánka na toto derby, které divizní neúspěšné putování sušického týmu pravděpodobně ukončí.

ČESKÝ KRUMLOV - TJ SUŠICE  5:0 (2:0)

Branky:  9.  a 86. Wagner , 41. a 76. J. Rosůlek , 56. Svoboda

TJ Sušice: K. Gill - M. Kalný , L. Kodýdek , T. Fuchs , J. Kysilka - P. Páleník , F. Hrach , P. Matějka , M. Vrhel (66. J. Melka) - J. Králík (62. J. Skála) , R. Kočí

FC ZLIČÍN - HOŘOVICKO                2:1 (1:1)

ARITMA PRAHA - M. LÁZNĚ       6:2 (3:1)

ČÍŽOVÁ - ROKYCANY                    0:0 (na PK vyhráli hosté)

DOUBRAVKA - HVĚZDA CHEB    7:0 (4:0)

TACHOV - TÁBORSKO B             1:0 (0:0)