Okresní přebor mužů 24. kolo 30.-31.5.2015

PENALTOVÝ ROZSTŘEL ROZHODL O TOM, ŽE DVA BODY ZŮSTALY VE VELKÉM BORU

Domácí na svém účtu ze vzájemných zápasů s Vrhavčí sedm proher a dvě remízy. V tomto výčtu jim chybí pouze zářez na pažbě v podobě první výhry nad tímto soupeřem. Před rokem skončil duel ve Velkém Boru 1:1 a také podzimní prohra ve Vrhavči 1:0,  ale potvrzují, že jsou výsledky velmi těsné. To se potvrdilo i tentokrát . O tom, že vyšel s větším počtem získaných bodů z tohoto duelu rozhodly pokutové kopy a v nich byli úspěšnější domácí.

VELKÝ BOR - VRHAVEČ  0:0 (0:0) PK  5:3

Rozhodčí Abraham, ŽK 0:3, diváků 50.

Miloslav Kolář

Do druhého ze třech po sobě jdoucích domácích utkání museli domácí dát vše pro zisk uklidňujících bodů v soutěži. Úvod tomu nasvědčoval, vytvářeli si šance, ale nikdo z útočného hrotu Beránek Kliment je nedokázali proměnit. A tak po bezbrankovém poločase se pokračovalo v průměrné hře, a když Voráč  v 75‘ neproměnil ve vizi vítězství jasnou šanci, rozhodovaly nakonec pokutové kopy. V nich byli domácí zaslouženě úspěšnější a brali alespoň dva  snad zachraňující body.

DOPADLO TO STEJNĚ JAKO NA PODZIM V JANOVICÍCH – PO DĚLBĚ BODŮ VYHRÁLI NA PENALTY DOMÁCÍ, TENTOKRÁTE TO BYLY BĚŠINY

Domácí měli a nadále mají  v posledních zápasech v ruce karty se kterými mohou míchat v  pomyslném osudí o postupu či postup . Po vysoké prohře doma s  vedoucím Hrádkem  následoval zápasy s týmy , které jsou zle namočeni v sestupových vodách. Velký Bor je po domácí výhře , kdy Běšiny dostaly na jeho hřišti za uši prohrou 4:0 si výrazně oddychl. K tomu mají ovšem daleko Janovice , kterým je zisk bodu v Běšinech slabou náplastí na bodový odstup na soupeře na které ztrácí a v posledních dvou kolech budou muset přiložit pod kotel, aby jejich lokomotiva dotáhla úspěšně vlak do cílové destinace s označením  záchrana v OP.  V Běšinech  dopadl vzájemný duel obdobně jako na podzim v Janovicích, kde prohrály Běšiny až na pokutové kopy. Tentokráte to dopadlo opačně a druhý bod z PK zůstal v Běšinech.

BĚŠINY – JANOVICE  2:2 (2:2) PK 4:2

Branky: 11. Kolář Zdeněk, 41. Vališ Jaroslav - 28. Urban Miroslav, 35. Slivoň Václav,

Rozhodčí Koura, ŽK: 5:5, ČK: 0:1 (84. Suk Tomáš), diváků 50.

ZBYTEČNÁ KAŇKA NAD SOUBOJEM PRVNÍHO S POSLEDNÍM V PODOBĚ VYMYŠLENÉ PENALTY

Magnet kola OP , který  měl  leccos naznačit, jak to nakonec dopadne na čele i konci tabulky. Ve vzájemných zápasech byl maximálně úspěšný hostující Svatobor, který má na svém kontě deset vítězství a jednu remízu  a jinak to nedopadlo ani tentokrát. Hrádek si vždy vystačil v těchto soubojích s mochtínskou  rezervou vystačil sám  a proto nepotřeboval v tak důležitém duelu pomoc v podobě vymyšlené penalty !

MOCHTÍN B - HRÁDEK  0:2 (0:1)

Branky: 19. Holeček Radek, 63.  Brabec Jiří (PK). Rozhodčí Hájek,  ŽK 2:1, ČK 1:0 (74. Pretzelmayer Jaroslav), diváků 50.

Hostům patřila úvodní dvacetiminutovka, ve které dokazovali, že hraje první s posledním týmem tabulky. Obrovskou šanci na gol promarnil  Svatobor hned ve 3. minutě, ale vedení se dočkal v 19.minutě, kdy se golově prosadil Radek Holeček. Mochtínská záloha pak nečekaně začala vyrovnávat hru, ve 26. min. dokonce měla šanci na srovnání skore, ale dělovku Luboše Kašpara ze 28 m zastavilo břevno. Hrádek pokračoval nečekaně v nevýrazném výkonu i po přestávce, měl optickou převahu, ale šance byly na obou stranách. Pojistku na vítězství přinesla až 63.minuta, kdy hostující Jiří Brabec zvýšil na 2:0 pro Hrádek z vymyšlené penalty!

DOMÁCÍ SI DVOUBRANKOVÉ VEDENÍ Z PRVNÍHO POLOČASU POHLÍDALI

HRADEŠICE – MĚCHOLUPY  3:1 (2:0)

Branky : 24. Melka František , 27. Hnojský Jan , 71. Šašek František - 67. Brož Ondřej. Rozhodčí Marek, ŽK 0:1, diváků 65.

Roman Mácal

V prvním poločase domácí předváděli dobrý fotbal a odměnou jim byly dvě branky v síti Měcholup. Ve druhém poločase domácí polevili a výsledkem bylo snížení Měcholup.

Po této brance se hráči Hradešic probrali a kapitán domácích František Šašek zařídil opět dvoubrankové vedení, které již domácí udrželi do konce zápasu, když ještě neproměnili několik velkých přiležitostí. Velmi dobře odřídil zápas rozhodčí Pavel Marek.

LUBSKÁ REZERVA V POLOČASE PROHRÁVALA, TŘI BRANKY  JANA VORÁČE DALY SIGNÁL OBRATU

LUBY B - MALÝ BOR   5:1 (0:1)

Branky:  57.,68. a 75. Voráč Jan, 49. Čížek Aleš, 88. Švec Radek - 31. Brož Karel.

Rozhodčí Říha, ŽK 5:4, diváků 100.

V důležitém utkání OP mužů o 6 bodů přivítala domácí rezerva na svém hřišti mužstvo Sokola Malého Boru. Pro domácí znamenala výhra posun do klidného středu tabulky a ústup ze sestupového pásma. Nastoupili proto v posílené sestavě a během úvodních 15 minut měli dvě velké šance, ale Honza Voráč ani jednu z nich neproměnil. Hosté, kteří také potřebují body pro jistotu záchrany, bojovali a ve 31. minutě se dokonce ujeli vedení, když střelou z úhlu prostřelil domácího brankáře Vlacha  Karel Brož na 0 : 1. Domácí znervózněli a do konce poločasu bylo k vidění jen spousta osobních soubojů a žlutých karet. Druhý poločas už patřil domácím a prosadili se i střelecky. Už ve 49. minutě vyrovnal na 1 : 1 střídající Aleš Čížek, potom přišla chvíle Honzy Voráče, který se blýskl hattrickem. Nejdříve v 56. minutě proměnil pokutový kop na 2 : 1, v 67. minutě po průniku z levé strany prostřelil hostujícího brankáře na 3 : 1 a v 75. minutě střelou z dálky zvyšoval už na 4 : 1. V závěru utkání ještě hosté nastřelili tyč domácí branky a na konečných 5 : 1 uzavřel skóre svým gólem Radek Švec.

Sestava domácích: Vlach Karel, Voráč Jan, Křížek Miroslav, Lávička Michal, Čipera Pavel (69. Švec Radek), Rückl Zdeněk (76. Johánek Marek), Nešpor Jakub (46. Čížek Aleš), Sydorenko Vasyl (46. Voráček Přemysl), Sysel Petr, Havlovic Marek (82. Kováč Pavel) a Sysel Marek.

ZA POMOC K ZISKU DRUHÉHO MÍSTA DOSTALI V KLATOVECH NA OPLÁTKU PĚKNĚ NALOŽENO

Letošní úspěšnou jarní sérii hostům přerušila  až prohra v Nezamyslicích. V minulém kole vzali doma dva body jednomu z adeptů na postup TJ Sušici B a dopomohli tak klatovské rezervě, aby se vyšvihla v tabulce přes Sušici na druhé místo. Tuto příležitost domácí chytli pevně do své moci a bezpečně si v duelu s Bolešiny druhé místo uhájili.

KLATOVY B - BOLEŠINY  4:1 (1:1)

Branky: 29. Brož Martin, 48. Toman Zbyněk, 70. a 83. Matějka Dan  - 37. Farný Radek.

Rozhodčí Bureš Jiří, ŽK 1:0, diváků 100.

SUŠICKÁ REZERVA BYLA PRO HOSTUJÍCÍ NEZAMYSLICE PŘÍLIŠ  SILNÝM SOUSTEM

SUŠICE B - NEZAMYSLICE  5:1 (2:1)

Branky: 5.,70. a 81. Varga Imrich, 41. Klíma Tomáš, 90.  Hubáček Pavel - 11. Jiřík Jan.

Rozhodčí Stach, ŽK 2:3, diváků 120.

Vratislav Krulich

Za ideálního fotbalového počasí utkání průměrné úrovně. Domácí záloha divizního týmu měla utkání celých devadesát minut pod kontrolou a s přehledem dovedla utkání do vítězného konce.

Sestava TJ Sušice: Jan Ludvar, Jiří Bešta, Jan Skála, Tomáš Marek, Marek Halas, Tomáš Klíma, Imrich Varga, Lukáš Blažek, Pavel Hubáček, Miroslav Bachroň a Václav Žežulka na střídání: Václav Jech, Josef Farták, Václav Klíma, Jaromír Králík a Pavel Vinický