Krajská soutěž žáků 22. kolo 30.-31.5.2015

KRAJSKÁ SOUTĚŽ  – ŽÁCI

KS  žáků – aktuální výsledky

STŘELECKÝ SOUBOJ NA DÁLKU O TŘETÍ MÍSTO KLATOVSKÁ REZERVA PROHRÁLA

V posledním kole krajské soutěže žáků  čekal jediného zástupce z Pošumaví SK Klatovy 1898 B doma Holýšov. Vzhledem k tomu, že hosté přijeli do Klatov pouze s osmi hráči, nabídla se domácím velká šance vylepšit si skóre a dotáhnout souboj na dálku o třetí místo s Horšovským Týnem do úspěšného konce.  To se nestalo, hosté dokonce v prvním poločase v tomto oslabení drželi čisté konto a ani pět branek po poločase nepomohlo klatovské rezervě k zisku třetího místa na kterém skončil H.Týn vysokým vítězstvím doma nad posledním Mrákovem 9:1.

KLATOVY B – HOLÝŠOV  5:0 (0:0)

Radimír Bilíček

V posledním zápase jarní části soutěže přivítala klatovská záloha soupeře z Holýšova. S tímto soupeřem v podzimní části domácí ztratili zcela zbytečně dva body, a proto byli pevně odhodlání jim tuto ztrátu vrátit.

Vzhledem k tomu, že soupeř přijel k zápasu pouze s osmi hráči, bylo od úvodního hvizdu s přehledem pískajícího rozhodčího Z.Hájka jasné, kdo bude udávat tempo hry. Domácí se do soupeře pustili s velkou chutí, ale byla velká škoda, že tři gólové šance vypracované v první desetiminutovce zůstaly nevyužity. Po tomto úvodním tlaku tempo hry opadlo a domácí se začali utápět v nepřesnostech, což bránícím hostům vyhovovalo. Jejich taktika udržet bezbrankový stav co nejdéle jim vydržela celý I.poločas, proto k poločasové přestávce odcházeli spokojenější hosté.

Vstup do II.poločasu už byl pro domácí podstatně lepší, protože po hezké kombinační akci ve 36. min. se po dorážce do prázdné branky ujali J.Jirotkou vedení. O dalších deset minut později se dokázal prosadit smolař z I. půle J.Havlíček a zvyšoval už na 2:0. V 51. min. zahráli hosté malou domů a tu jejich brankář chytil do ruky. Následoval nepřímý volný kop uvnitř pokutového území a po jeho rozehrání se přesně trefil M.Barborka. O dalších šest minut se prosadil M.Barborka podruhé a zvyšoval na příjemných 4:0 pro domácí. O poslední střelecký zápis klatovské zálohy v tomto soutěžním ročníku se postaral její kapitán T.Partyngl a jeho hezkou střelou tak podtrhl podstatně zlepšený výkon domácích ve II.poločase a jejich zaslouženou výhru.

Branky: M.Barborka 2, J.Jirotka, J.Havlíček, T.Partyngl.  Rozhodčí Hájek Z., bez karet, diváků 30.