Krajský přebor žáci starší 26. kolo 30.-31.5.2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

I PŘED BODOVOU ZTRÁTU MOHOU KLATOVY STÁLE POMÝŠLET NA OBHAJOBU PRVENSTVÍ

Nečekaný a příjemný obrat se rýsuje pro starší žáky SK Klatovy 1898, kteří se již pomalu loučili s nadějí, že mohou již potřetí za sebou obhájit titul nejlepšího týmu ve své kategorii v rámci našeho kraje. Tato naděje tu je zpět po té, kdy již ví dopředu, že vedoucí Domažlice prohrály v předehrávce posledního kola na půdě Blšan. Pokud zvládnou Klatovy poslední dvě kola budou mít titul  z tohoto ročníku opět v kapse! Jediné vítězství v tomto kole KP  dosáhl Start Luby, který v derby doma zvítězil nad FK  Horažďovice 4:1. Sušice se znovu doma přesvědčila vysokou prohrou s lídrem z Domažlic, jak daleko má svými výkony letos na nejlepší týmy v kraji.

SK KLATOVY - VEJPRNICE 0:0  (0:0)PK 3:4

Petr Ulrych

Velice hezký a náročný zápas sehrály Klatovy se svým soupeřem z Vejprnic. Hosté byli důraznější a lepší v prvním poločase, domácí předvedli zase lepší výkon v poločase druhém. Šance na skórování měly oba týmy, ale vstřelit branku se nakonec nikomu nepodařilo. V penaltách pak byli šťastnější hosté.

Rozhodčí  Koura, diváků 30.

Sestava Klatov:  Mareš O., Mareš F., Baxa, Kolerus, Daněk, Partyngl, Koliha, Shklyarskyy, Šimek, Havlíček, Barborka. střídající hráči: Krejčiřík, Kapusta, Bilíček

SENCO DOUBRAVKA  – NÝRSKO    3: 2 ( 1: 1)

Ivan Pavlík

Od úvodních minut udávali hosté tempo hry, ale ojedinělé výpady domácích byly velmi nebezpečné, když jeden skončil na tyči a druhý již v brance. Nýrští neustoupili ze své kombinace a do poločasu se jim podařilo vyrovnat. Ve druhém poločase se již hra vyrovnala. Hosté šli do vedení, ale v závěru utkání se projevilo to, že hosté měli na střídání vlivem nemocí a zranění prakticky pouze náhradního brankáře. Velice krutou prohru zpečetil gól v poslední minutě utkání.

Branky: 16´ Fleissig Vít, 60´ Půta Tomáš, 70´ Kellich Adam – 34´ Valenta Matěj, 43´ Šmíd Martin.  Rozhodčí  Kořan Josef , ŽK 1 : 0 ,  diváků 20.

START LUBY - HORAŽĎOVICE   4 : 1 (2 : 1)

Protože o minulém víkendu měli domácí volno, svůj zápas na ZČE Plzeň předehrávali již v týdnu před tím, hráli podruhé za sebou na domácí půdě derby utkání, tentokrát s Horažďovicemi. Po vyrovnaném začátku utkání se domácí začali více prosazovat v útočné fázi a hlavně ve druhé půli měli daleko víc šancí, z nichž jen dvě skončily v soupeřově brance. Hosté se ujeli vedení ve 13. minutě utkání, když pronikli po pravé straně až do pokutového území domácích a Václav Bartheldy zakončil akci gólem na 0 : 1. Domácím se podařilo srovnat ve 27. minutě na 1 : 1, kdy se po pravé straně prosadil důrazný Radek Mužík. O dvě minuty později, ve 29. minutě přesně zakončil centr z levé strany Pavel Flosman a domácí vedli 2 : 1. Ve druhé půli se v 52. minutě znovu prosadil Radek Mužík, který po samostatné akci z úhlu zvyšoval na 3 : 1 a na konečných 4 : 1 uzavřel přesnou střelou po centru z levé strany Tomáš Votava. Další gól již nepadl i když příležitosti měli jak domácí, tak i hosté a tak se domácí po dlouhé době mohli radovat z vítězství.

Sestava domácích: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Toman Petr, Keřlík Adam, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Mužík Radek, Maňas Vít, Thurnvald Václav, Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branky: 27. a 52. Mužík Radek, 29. Flosman Pavel, 57. Votava Tomáš  -  13. Bartheldy Václav.  Rozhodčí  Hovorka Milan, ŽK 3:1, diváků 40.

TJ SUŠICE - DOMAŽLICE  1: 9 ( 1: 4