1. A TŘÍDA 28 . kolo 30.-31.5. 2015

1. A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

NÝRSKO PŘIDALO POTŘEBNOU RÁNU JISTOTY, V POSLEDNÍCH DVOU KOLECH JIŽ MAJÍ VYSTARÁNO

Po vítězném derby v Lubech čekaly Nýrsko  do konce soutěže ještě dva duely se soupeři Žihle a Nýřany kteří mají problémy se záchranou Dvě utkání, ve kterých kde hostům o všechno. Ty již po sobotním zápase se pro tento ročník netýkají Nýrska. Domácí přidali potřebnou jednu ránu jistoty do středu terče s hodnotou třech bodů. Nenechali nic náhodě na poslední kolo a nyní mohou odjet na hřiště lídra tabulky  se jen fotbalem bavit. Už nemusí, jen mohou získat.

NÝRSKO - SLAVOJ  ŽIHLE   2: 1 ( 1: 1)

Branky: 44. Lužný Jakub(PK), 58. Rubáš  Tomáš - 6. Najmon; ŽK 2:6, diváků 90

Rozhodčí : Janda Marek - Schneider Josef, Škarda Jiří.

Sestava SKP Okula Nýrsko : Moravec Jiří - Kalivoda Karel ml., Lužný Jakub, Antonovics Andrei, Kolář František-Výtisk Petr, Šnour Daniel, Kohout Tadeáš, György Ivo/82' Valdman Lukáš/,-Rubáš Tomáš/69. Janovský Petr/,Trefanec Michal.

Stanislav Steiner

Do velice důležitého utkání nastoupilo domácí mužstvo s velkým elánem.Ve 2' utkání se dostal do velké příležitosti po akci Výtiska ,Trefanec ,ale jeho střela skončila vedle tyče.V 5' utkání domácí Lužný nepřesně odkopl míč,k míči se dostal hráč hostů Najnom a jeho střela skončila v síti domácí branky.Domácí mužstvo mohlo rychle vyrovnat,ale šance Györgyho a Kohouta zůstaly nevyužity. Hosté se sporadicky dostávali na polovinu domácího mužstva.V 23' utkání nastřelil po akci Kalivoda - György ,Kohout,tyč branky hostů. Hráči hostů, v 35' utkání střelou Kunta, prověřili pozornost domácího brankáře Moravce.V 41' utkání odvrálil Antonovics šanci Otcovského na roh. Ve 44. minutě centr Györgyho, dopravil do branky hostů ve skluzu Výtisk, ale rozhodčí utkání jasnou branku neuznává a nařizuje PK, který Lužný bezpečně proměnil a srovnal tak stav utkání na 1:1.

Ve druhém poločase pokračovala převaha domácího mužstva , ale vytvořené brankové šance domácí hráči nedokázali proměnit. Domácí mužstvo mělo velké štěstí v 52' ,když střela Najmona, jen těsně minula domácí branku. V 58' utkání Výtisk centrem před branku našel Rubáše a ten na dvakát překonal brankáře hostů a vstřelil branku jak se později ukázalo vítěznou. V další průběhu utkání pokračoval festival zahozených šancí domácího mužstva, když zvláště Trefanec šel dvakrát sám na brankáře ,ale ten ho vždy vychytal.V 63', po samostatné akci nastřelil Trefanec břevno branky hostů. V 65' do brankové příležitosti dostal Šnour,ale jeho střelu zneškodnil nejlepší hráč hostů, brankář Bláha Jiří. V 81' utkání měli domácí štěstí ,když střelu Otcovského, domácí brankář vyrazil na roh.V 86' utkání , Výtisk přihrál Kohoutovi, a ten sám před brankářem, přestřelil branku.Vítězství domácího mužstva je velice důležité, vzhledem k postavení v tabulce a při trošce štěstí mohlo být daleko vyšší.

KDYBY TO VYCHÁZELO  LUBSKÉMU STARTU DOMA  JAKO VENKU , MOHL BY BODY ROZDÁVAT A DIVÁCI SE VÍCE RADOVAT

Oba týmy již asi toho v tomto ročníku již nevylepší. Luby si pokazily výsledkově nepodařeným jarem možná šanci ucházet se o návrat do KP  , kdy hlavně v těch domácích zápasech moc bodů nezískaly. Nebýt bodů z venku, byly by na tom v tabulce ještě hůře a možná, by nefigurovaly ani v první polovině tabulky. Úspěšnost na hřištích týmů, které se dostaly do existenčních starostí  ve Staňkově, Slavoje Žihle a nyní i předposlední  Chodové Plané  a remíza v Žichovicích , to vše jsou aktiva, která drží Luby umístěním  ve společnosti. I přesto má Start na víc, než dosud dokázal.

CHODOVÁ PLANÁ - START LUBY 2:3 (1:0)

Branky: Chval, Ovčařík - Švátora 2, Cole; ŽK: 3:3, diváků 100

ŽICHOVICE - CH. ÚJEZD 4: 0 ( 1: 0)

Branky: Špírek 3(1x z PK), Butnaru. Rozhodčí Kohout. ŽK 4:2, diváků 100.

Radim Šiška

Po dlouhé době jsme byli téměř kompletní, chyběl pouze dlouhodobě zraněný R.Beneš a na hřišti to bylo znát. V Žichovicích byl tentokrát k vidění velmi dobrý zápas, který byl v poli vyrovnaný, ale před oběma brankami jsme hosty přehráli a zaslouženě získali tři body.

V běhavém prvním poločase jsme se po úvodním oťukávání začali dostávat do šancí. Největší měl Ondra Musil, ale hlavičkoval těsně vedle. Další nadějné situace jsme neřešili dobře a do protiútoků se dostávali i rychlí hráči Chodského Újezdu. Nebezpečný přímý kop skončil nad a střelu z úhlu zlikvidoval Rojík. Více šancí jsme však už hostům až do konce zápasu nedopřáli. Do vedení jsme se dostali z penalty za ruku hostujícího stopera. Úspěšným střelcem byl Špírek.

Ve druhém poločase se hra ještě více otevřela a k vidění bylo mnoho pěkných fotbalových akcí, a to především v podání domácích. Tři skončily brankou a mnoho dalších zůstalo nevyužito, nebo skončily na tyčích hostující branky. Na dvougólový rozdíl upravil opět Špírek, který byl nejrychleji u hlavičky Pavla Bálka a prostřelil brankáře hostí. Na 3:0 zvýšil precizně provedeným přímým kopem Butnaru a pak zkompletoval hattrick Špírek, když chladnokrevně přehodil brankáře Chodského Újezdu. Potlesk domácích fanoušků jsme si tentokrát zasloužili.

Branky: Špírek 3, Butnaru, rozhodčí Kohout, ŽK 4:2, diváků 100

Sestava: J.Rojík – L.Mourek, M.Šinál, J.Frýzek, J.Beneš – T.Harant (60.P.Bálek), R.Šiška (75.J.Šimáček), O.Musil, J.Bálek, M.Špírek – I.Butnaru

SVÉRADICE BYLY V DERBY ÚSPĚŠNĚJŠÍ A CHYBÍ JIM K ABSOLUTNÍ JISTOTĚ POSTUPU UHRÁT JEDINÝ BOD

Očekávané derby mezi úspěšnými účastníky z Pošumaví se hrálo v neděli ve Svéradicích.  Domácí jsou na jaře s počtem dosud získaných 33 bodů v této soutěži jasnou jedničkou. Pačejov získal na jaře deset bodů méně než  domácí . Navíc se mohou domácí pochlubit nejen nejvíce získanými body, ale i  s nejproduktivnějším útokem, který dal 39 branek.  Oba celky měli ve svém středu také velmi úspěšné střelce, ale jak  Pačejovský Jaroslav Kubáň (dosud skóroval 25krát) ani domácí Vlasta Beránek ( 24 gólů) se v tomto derby střelecky neprosadili.  Nicméně prosadil se za domácí Kába se Stanislavem Makovcem a ti přispěli k tomu, že druhý tým tabulky  roli favorita v tomto klání vítězstvím  splnil .

SVÉRADICE – PAČEJOV 2: 1 ( 2: 1)

Branky: Kába, Makovec - Dytrt; ŽK: 2:1, diváků 300.

Rozhodčí: Kastl Jan - Mazán Jan, Mazanec Marek, ŽK: 2:1 , diváků 300.

Sestava domácích:  Soukup Michal - Brůha Václav, Herout Miroslav, Vonášek Jan, Petřík Lukáš (75.min. Prokopec Petr) - Kába Roman, Makovec Stanislav, Jiřinec Michal, Prýmas Jaroslav (60.min. Chaloupka Martin), Sova Jiří - Beránek Vlastimil (90.min. Lávička Jakub)

Sestava hostů: Kozlík Jakub - Kubaň Milan, Žák Patrik, Pelouch Filip, Dytrt Jan (85.min. Bokr Petr), Kubaň Jaroslav, Klásek Václav, Polena Pavel, Hlůžek Josef, Ticháček Josef, Panuška Vítek

Poslední květnovou neděli se ve Svéradicích odehrál zápas, který měl všechno potřebné co fotbal potřebuje: hrálo se o postupová místa, vynikající divácká atmosféra (300 diváků) a bitva od první do poslední minuty. Úvod zápasu byl vyrovnaný, akce se střídaly na obou stranách, domácí pak nakopl vedoucí gól, který po centru Jiřince vstřelil druhý nejlepší kanonýr Svéradic - Roman Kába. Dalších deset minut byla větší iniciativa na kopačkách svéradických hráčů a jejich snaha byla korunována druhou brankou, tentokrát z kopačky Makovce jenž zužitkoval krásnou zpětnou přihrávku Káby. Když už to vypadalo, že poločas skončí dvojbrankovým vedením domácího mužstva, přišla chyba v rozehrávce a tu potrestal pačejovský Dytrt střelou z leže do prázdné branky. A za chvíli mohlo být vyrovnáno, naštěstí gólman Soukup vytáhl jeden ze svých skvělých zákroků a těžkou střelu vyrazil na roh. Ve druhém poločase sice góly nepadly, ale rušno bylo před oběma brankami. Vyložené šance měl na straně Pačejova Ticháček, Dytrt a 2x Jarda Kubaň, na straně Svéradic pak byli sami před gólmanem Kozlíkem postupně Chaloupka, Beránek a Kába, ale pačejovský brankář je vychytal a potvrdil svoji kvalitu. Velmi zajímavý a na současné poměry velmi kvalitní zápas skončil tak výsledkem, který stanovil již první poločas, 2:1 pro domácí a to znamená, že jim stačí jediný bod k přímému postupu do krajského přeboru.

Ostatní výsledky 28. kola

DOUBRAVKA B - NEPOMUK 0:10 (0:3)

Branky:  5. ,30., Marek Baran , 38. a 60. Vosyka , 55. Voráček, 65. Z. Šimáně ,  75. ,8. a 85.  Slach, 50. Michal Baran

KŘIMICE - NÝŘANY  2: 2 (0: 0) PK 2:4

Branky: Malý, Volena - Folk, Tyml; ŽK: 0:5,diváků 40.

SLAVOJ STOD - FK STAŇKOV 8: 1 (1: 0)

Branky: Tlustý 3, Snášel 2, Fořt, Hrdlička, Lukášek - Vrba, diváků 120

SLAVOJ MÝTO - SOKOL LHOTA   0: 4 (0: 2)

Branky: Strejček 2, Kohout, Křížek M.; ŽK: 1:1, diváků 150.