Divize 27 . kolo 23.-24.5.

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

KLATOVSKÝ TÝM SI VYŠLÁPL NA DRUHOLIGOVOU REZERVU TÁBORSKA A ZISKEM TŘECH BODŮ VYLEPŠIL VZÁJEMNOU BILANCI V TOMTO ROČNÍKU

Jeden z největších favoritů tohoto ročníku druholigová rezerva Táborska v průběhu jara svůj zájem o postup ustoupila, přesto je tento tým společně s Tachovem převyšuje kvalitou hráčů i hrou  ostatní účastníky divize . V Klatovech toto tvrzení z pozice druhého celku tabulky ale Táborsko B výsledek nepotvrdilo . Domácí si po čas svého působení v divizi v roli nováčka svými výsledky získali respekt soupeřů a ani tohoto soupeře se nezalekli a po remíze v Táboře doma chtěli víc, chtěli tři body a a ty také zůstaly ke spokojenosti příznivců fotbalu v městě pod Černou věží.

KLATOVY - TÁBORSKO B   3:1 (0:0)

Martin Janda

Už v první minutě byl faulován na hranici vápna Krejčí. Sám Krejčí se ujal zahrávání, ale jeho nepříjemnou střelu brankář vyrazil. O minutu později zahrávali Klatovy rohový kop a po odraženém balónu hlavičkoval Bezděk do břevna. První šanci měli také hosté. V šesté minutě nedokázal Stoszek usměrnit Králův přízemní centr a z hranice pokutového kopu přestřelil branku. V 16. minutě se ve vápně uvolnil Kadlec a střílel na zadní tyč. Jeho pokus však skončil jen těsně vedle. Další nebezpečný moment přišel až v 41. minutě, kdy Krejčího rohový kop orazítkoval břevno. O minutu později zase na druhé straně málem překvapil Rojíka Nešický, když zahrával standardní situaci z velkého úhlu a přímou střelou mířil nad branku. Poslední a největší šance prvního dějství byla k vidění v nastaveném čase. Kotrba prostrčil uličkou na Bezděka, ten šel sám na brankáře, ale nedokázal svoji ránu usměrnit mezi tři tyče.

Druhý poločas nenabídl jen skvělou podívanou, ale padaly také branky. Ve 47. minutě musel zasahovat brankář Táborska, když Kadlec střílel po zemi k tyči. O dvě minuty později diváci viděli první branku. Kapitán Klatov Milan Mészáros si ve snaze odvrátit centr ze strany vstřelil vlastní branku. V 62. minutě mířili hosté pouze do boční sítě. Vyrovnání přišlo v 64. minutě, kdy po individuální akci Bezděka uklidil balón do brány Vítovec. A ve svém představení pokračoval Vítovec i o dvě minuty později, kdy ránou z voleje prostřelil vše co mu stálo v cestě a poslal svůj tým do vedení. Hned po gólu musel zasahovat také Rojík, když likvidoval nepříjemnou střelu. V 78. minutě stálo štěstí na straně domácích, když hosté v krátkém časovém sledu nastřelili dvakrát břevno. Definitivní podobu dal výsledku Karel Krejčí v 82. minutě, kdy po akci Kadlece s Bezděkem druhý jmenovaný našel střelce před prázdnou brankou a Krejčí pohodlně uklidil. Minutu před koncem mohl Rojík opět děkovat své brankové konstrukci, když po Královo střele skončil balón na břevně.

Branky: Vítovec 2, Krejčí

Sestava: Rojík - Vítovec (89´ Brož Martin), Janda (ŽK), Mészáros, Lukeš - Dolanský (63´ Krásný), Jůda (69´ Žáček), Kotrba (ŽK) (84´ Gyorgy), Kadlec - Bezděk, Krejčí . Střídali: Harmady, Opl.

Trenéři: Dejmek, Štolka, Dlesk

BODOVÉ ZTRÁTY OSTATNÍCH SESTUPEM OHROŽENÝCH TÝMŮ BYLY PRO SUŠICI VÝZVOU, ALE SOUPEŘ PROKÁZAL VELKOU KVALITU A EXISTUJÍCÍ NADĚJI UTOPIL V MĚSTĚ NA OTAVĚ

Sušický fotbal bojuje nejen o účast v divizi, která tři kola před koncem soutěže je již pouze v teoretické rovině,ale bojuje hlavně o diváky pro které fotbal místní klub hraje. O tom, že diváky má poslední tým tabulky stále na své straně  hovoří jejich návštěvnost. Na posledním divizním utkání s K.Vary přišlo 280 diváků , kteří viděli byli svědky  s  jakou kvalitou musí domácí měřit své síly. Karlovy Vary předvedly v Sušici jeden z jejich nejlepších výkonů na hřištích soupeřů a zcela  vyvrátily existují fakta z tohoto soutěžního ročníku , že dominují na domácím hřišti kde na jaře neztratili ani bod a v pěti zápasech pouze jednou inkasovali. Venku byly ale daleko zranitelnější a i průstřelnější, což ale v Sušici ke smůle domácích nepotvrdili. Po výhře na podzim  4:1 doma vyhráli i  zápas se Sušicí na jejím hřišti.

SUŠICE - KARLOVY VARY  1:3 (1:1)

Branky:  29. Matějka - 19. a 75. Psohlavec, 84. Geňo.

Rozhodčí Kincl , ŽK 1:1, diváků 280.

TJ Sušice: K. Gill – T. Fuchs, L. Kodýdek, P. Matějka, J. Kysilka – J. Králík, T. Linhart, F. Hrach (78. J. Melka), J. Szedemák (50. J. Skála) – R. Kočí, P. Páleník.