Okresní přebor mužů 22. kolo 16. – 17.5.2015

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

HRADEŠICE POTVRDILY , ŽE SE S NIMI MUSÍ POČÍTAT - ZA PŮL HODINY TO ZVLÁDLY ZA TŘI BODY

Domácím se sice jejich sen o postupu poněkud vzdálil, ale v sázce je stále umístění do 3. místa a to je vždy prestižní záležitost. Po podzimní remíze ve Velké Boru doma potvrdili roli favorita a během první půlhodiny hry si pojistili očekávané vítězství.

HRADEŠICE - VELKÝ BOR   2:0 (2:0)

Branky: 12.Šašek Fantišek, 30. Novák  David . Rozhodčí Stach, ŽK 1:2, diváků 50.

LUBSKÁ REZERVA JE ZA VODOU,   JANOVICKÁ DUKLA POD VODOU

Domácí  rezerva přestože v  tomto ročníku rozhodně nezáří, dokáže v zápasech na svém hřišti zabrat a dotáhnout tyto zápasy do vítězného konce. Dokázala to vítězstvím nad janovickou Duklou, kterým si nejen udržela letošní domácí neporazitelnost , ale třemi body se oddělila od týmů , které mají existencí starosti.  Hostující Dukla je předposlední a na rozdíl od domácích , kteří jsou za vodou se čím dál potápí až  se zastavili na úplném dnu tabulky.

LUBY B - JANOVICE   4:2(1:0)

V dalším utkání OP mužů přivítala domácí rezerva na svém hřišti mužstvo Dukly Janovice. Ve vyrovnaném utkání se šancemi na obou stranách měli víc střeleckého štěstí domácí a nakonec se radovali ze zaslouženého vítězství. V první půli už v 6. minutě využil Míra Šůs nedorozumění v zadních řadách hostů a střelou z úhlu upravil na 1 : 0. Do konce poločasu se už diváci gólu nedočkali, i když brankové příležitosti měli jak domácí, tak i hosté. Začátek druhého poločasu byl také vyrovnaný, hosté měli velkou šanci ve 48. minutě, kdy nastřelili tyč domácí branky. V 55. minutě domácí zvýšili vedení na 2 : 0, když brankářem vyražený míč po střele Míry Šůse pohodlně dorazil do branky Jerome Cole. O minutu později měl velkou šanci nejdříve hostující Matěj Hájek a hned nato domácí Míra Šůs, ale žádná z nich se neujala. V 66. minutě se hostům podařilo snížit na 2 : 1, když po centru z pravé strany střílel hlavou Míra Urban. V 70. minutě se ve velkém vápně prosadil Přemek Voráček a zvyšoval na 3 : 1 pro domácí a o 5 minut později znovu Přemek Voráček zvýšil už na 4 : 1  z přímého kopu. Na hostujících hráčích se ke konci utkání začala projevovat větší únava, protože přijeli pouze s 11 hráči, přesto se jim podařilo ještě v 84. minutě korigovat výsledek utkání, když na konečných 4 : 2 uzavřel hostující Matěj Hájek.

Branky : 6. Šůs Miroslav , 54. Cole Jerome , 70. A 75. Voráček Přemysl  -  66. Urban Miroslav 2:1 , 84. Hájek Matěj . Rozhodčí Šmrha , ŽK 1:2 , diváků  80.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Křížek Miroslav, Cole Jerome (79. Gebel Alexandr), Blohmann Tomáš, Rückl Zdeněk (73. Hanus Jakub), Nešpor Jakub, Voráček Přemysl, Pikhart Radek, Sydorenko Vasyl (46. Voráč Jan), Šůs Miroslav (87. Plánička Václav) a Sysel Petr

BRANKA DO ŠATNY NEZAMYSLICE POVZBUDILA , GÓLY V ZÁVĚRU ÚSPĚŠNÉ DÍLO DOKONALY

Domácí v posledních čtyřech zápasech zabodovali, ale k tomu, aby dostali obrátku ze svých hlav v podobě hrozby sestupu musejí udělat ještě další kroky. Tím následným bylo doma porazit na jaře výsledkově velice úspěšné tým z Bolešin. Toto dílo se jim podařilo, nicméně  nyní čeká Nezamyslice těžký závěr,kdy se střetnou s kandidáty mezi které patří obě divizní rezervy z Klatov a Sušice, hrají v Lubech a také na hřišti o sestup stále bojujícího Mochtína B .

NEZAMYSLICE - BOLEŠINY 4:0 (1:0)

Janda Milan

Domácí měli velké problémy se sestavou, neboť k již dříve omluveným (Jiřík Josef, Drýk, Soutor) v sobotu přibyli zraněný Kopačka a Šlais, který vezl manželku k porodu. První poločas pro diváky nepřinesl žádnou podívanou a tak za zmínku stojí pouze Gól do šatny ve44“z kopačky Jardy Krejčího. Druhý poločas snesl přísnější měřítko a to za přispění obou mužstev. Hosté, ale dobře hrající obranu s brankářem Kubů a novou stoperskou dvojicí Ritter, Dlouhý nepřekonali a domácí rozhodli utkání v závěru. Po dvojitém střídání se zlepšila hra domácích a přišly další góly v síti hostů. Nejprve na 2:0 zvyšoval Hlaváč a po příchodu Josefa Burdy  přidali góly Jiřík Jan a opět Jaromír Hlaváč. Tak zůstaly cenné body doma.

Branky: 44. Krejčí Jaroslav, 71. a 87. Hlaváč Jaromír, 80. Jiřík Jan. Rozhodčí Klička Jiří, ŽK 1:1, diváků 40.

Sestava domácích: Kubů- Bartoš,Ritter,Dlouhý,Kubovec Vojta (62. Kubovec Josef)-Pánek, Hupka, Jiřík, Tuček(62. Vinický Radek)-Hlaváč,Krejčí(46.Šatra,77. Burda)

Sestava hostů: Hromada (46.Varga)-Zahálka,Farný,Viznger Stupka-Šmolc, Babka, Jandík,Slováček(67.Jonáš)-Kolář,Vraný

SVATOBORU CESTU ZA VÍTĚZSTVÍM VYŠPERKOVAL HATTRICKEM MLADÝ BRABEC

Šestkrát za sebou přijeli soupeři do Běšin s cílem zde bodovat.  Podařilo se to, a ještě jen částečně až v posledním zápase Sokolu Hradešice, který zde uhrál bezbrankovou remízu. V případě Svatoboru Hrádek  to bylo zcela jinak. Domácí nezachytili nástup  hostů , do osmé minuty  prohrávali 0:2 a hattrickem syna trenéra Hrádku Jiřího Brabce si své vítězství pohlídali. Domácí po té, kdy sehráli na podzim vyrovnanou partii v Hrádku(3:2)  tentokráte doma na svého soupeře nestačili.

BĚŠINY – HRÁDEK  1:4 (0:3)

Branky: 62. Kolář Zdeněk  - 3.,35. a 76. Brabec Jiří ,8. Štěpán Antonín

Rozhodčí Švátora Petr, ŽK 1:3, diváků 40

MOCHTÍNŠTÍ PORAZILI VRHAVEČ A POSLEDNÍ MÍSTO PŘENECHALY JANOVICKÉ DUKLE

Mochtínská rezerva se pere o záchranu. V 22.kole měla těžkého soupeře a tak do boje vyrazila proti kvalitnímu soupeři vyrazila také s kvalitou. Hosté sice v posledním domácím klání pouze remizovali se svým rivalem z Běšin, ale venku jim to zatím šlapalo, ale když vsříleli branky v tomto duelu pouze domácí, nemohlo to ani jinak dopadnout.  Mochtínská rezerva již počtvrté za sebou  bodovala  a k výhře nad Sokolem Běšiny přidala další skalp v podobě Sokola Vrhaveč.Po zisku třech bodů opustili domácí poslední místo tabulky, které přenechali janovické Dukle.

MOCHTÍN B - VRHAVEČ 3:0 (1:0)

Karel  Šot

Hosté přijeli v oslabené sestavě, ale i domácí měli potíže se sestavou a tak si opět v hojném počtu zahráli dorostenci. Byl to vyrovnaný a bojovný zápas, ve kterém domácí hráči dokázali potrestat chyby obrany soupeře a to rozhodlo. I Vrhaveč měla šance na gol, ale v zakončení byla nepřesná, zbytek vychytal mladý golman Hadáček.

Branky: 16. a 75. Čeleda Jiří, 71. Rašek Josef.  Rozhodčí Abraham Josef , ŽK 1:4, diváků 70.

POČTVRTÉ TO JIŽ MĚCHOLUPSKÝM VENKU NEVYŠLO

V tabulce třetí domácí rezerva si domácí zápasy na jaře užívá a soupeřům žádnou šanci na bodový zisk nedává. V posledních dvou zápasech si hosté neměli možnost zakřičet ani gól. Tentokráte se sice TJ Měcholupy podařilo vstřelit branku , kterou se pět minut před koncem první půle ujaly vedení, ale domácí ještě do poločasu stačili srovnat a těsně po přestávce zápas otočit ve svůj prospěch. Po podzimní výhře v Měcholupech klatovské béčko potvrdilo papírové předpoklady  Hosté po třech remízách venku tuto úspěšnou bilanci na hřišti v Klatovech ukončili.

KLATOVY B - MĚCHOLUPY  3:1 (1:1)

Branky:  45. Toman Zbyněk, 47.Sýkora Václav, 88. Harmady Pavel -  41. 10 Kaňák Jan

Rozhodčí Pastyřík , bez karet, diváků 50 .

ZAVÁHAT DOMA SI SUŠICKÁ REZERVA NEMOHLA DOVOLIT

Sušická rezerva pět kol před koncem snížila ztrátu na vedoucí Hrádek na rozdíl jednoho bodu  a má tři zápasy doma k dobru, ale venku ještě je čekají dva těžké zápasy v Bolešinech a v posledním utkání  pak zajíždí na hřiště divizní rezervy Klatov. Proto se očekává, že zápasy doma vyhrát budou pro ně povinností a mezi ně patří ten nejbližší se Sokolem Malý Bor. Sušická rezerva má v dobrém rozpoložení obranu, která v posledních šesti utkáních inkasovala  pouze třikrát. Útok, pokud pomineme výsledek utkání V.Bor-Sušice B (1:9)  velkou produktivitou neoplývala, ale čtyři branky v síti Malého Boru se kterým na podzim prohrála na jeho hřišti 2:1 je tentokrát pro útok dobré vysvědčení.

SUŠICE B - MALÝ BOR 4:0 (1:0)

Branky: 20. a 70. Varga Imrich, 68. Klíma Tomáš, 88. Vinický Pavel. Rozhodčí Petrželka , ŽK 3:2, diváků 80.