KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI 24.kolo 15.-16.5. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

ŽÁKOVSKÉ DERBY VYHRÁLY FAVORIZOVANÉ TÝMY KLATOV A NÝRSKA

V pořadí již hraném 26. kole krajského přeboru starších žáků  z pětice účastníků  z Pošumaví  proti sobě narazila dvě dvojice v okresním derby. Obě skončila vítězstvím v tabulce úspěšnějších týmů. V Klatovech domácí porazili  výrazným rozdílem branek v tabulce třinácté Horažďovice . daleko vyrovnanější průběh mělo derby v Lubech . Rozdíl mezi oběma soupeři jedenáctým v tabulce Startem a sedmým Nýrskem činí 13 bodů, ale na hřišti to byl vyloženě fotbalový , běžný brankový rozdíl  dvou branek ve prospěch hostů. Na to, že informace z tábora sušických starších žáků nepřichází jsem si zvykli. Nicméně nic nového pod sluncem, Sušice se vrátila z Blšan již v pořadí z desátou prohrou v řadě  venku, co jiného se dá k tomu dodat, že tento ročník je pro sušický žákovský fotbal v této věkové kategorii největším propadákem, který u tohoto klubu snad ani nepamatujeme.

FK BLŠANY - TJ SUŠICE  5: 0 ( 2: 0

SK KLATOVY – HORAŽĎOVICE  8: 1 ( 6: 1)

Petr Ulrych

Další okresní derby skončilo pro klatovské mužstvo nad očekávání dobře vysokou výhrou. Hosté z Horažďovic dokázali vyrovnat na 1:1, ale pak domácí stupňovali tempo a ještě v prvním poločase rozhodli o svém zaslouženém vítězství.

Branky:  Shklyarskyy 3, Šimek 2, Trumpeš, Barborka, Berka - Štěch. Rozhodčí Mazanec Marek, bez karet, diváků 30.

Sestava Klatov: Mareš O., Berka, Baxa, Kolerus, Daněk, Koliha, Partyngl, Trumpeš, Šimek, Barborka, Shklyarskyy ; střídající hráči: Havlíček, Bilíček, Petrmichl, Barhoň

START LUBY - NÝRSKO  0: 2 ( 0: 1)

V dalším utkání KP starších žáků přivítali domácí na svém hřišti hosty z Nýrska. Od začátku utkání měli hosté navrch, dobře kombinovali, byli rychlejší a vyhrávali většinu osobních soubojů. Během první půle si vytvořili několik šancí, ale proměnit se jim podařilo pouze jedinou, když ve 20. minutě se z nařízeného pokutového kopu nemýlil Martin Nový. Ve druhé půli zvyšoval na 0 : 2 ve 47. minutě Zbyněk Mašek a rozhodl tak o celkovém výsledku utkání.

Branky: 20. Nový Martin (PK), 47. Mašek Zbyněk. Rozhodčí: Klička Jiří; ŽK 2 : 0;Diváků :  40.

Sestava domácích: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Toman Petr, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Háša Martin, Maňas Vít, Votava Tomáš a Kafka Filip

Ostatní výsledky 24.kola :

DOUBRAVKA - DOMAŽLICE  3: 2 ( 2: 1)

SMÍCHOV PLZEŇ - ZČE PLZEŇ   1:10 ( 1: 5)

VEJPRNICE - STŘÍBRO  3: 0 ( 1: 0)

TJ PŘEŠTICE - KOŠUTKA PLZEŇ  2: 0 ( 1: 0)

TACHOV - NEPOMUK   2:4 (1:3)

Předehrávka 25.kola  13.5. 2015

TJ DYNAMO ZČE PLZEŇ -  TJ START LUBY   5 : 0 (2 : 0)

V předehrávaném utkání KP starších žáků zajížděli lubští znovu do Plzně na hřiště TJ Dynama ZČE. Domácí potvrdili roli favorita a zvítězili po dobrém výkonu 5 : 0. Hosté se soupeřem drželi krok jen první půlhodinu, ve druhém poločasu po problémech se sestavou rezignovali a dovolili soupeři zcela ovládnout hru a jen díky dobrému výkonu brankáře Schejbala neskončilo utkání větším rozdílem branek.

Sestava domácích: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Stelzer Jakub, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Svoboda Martin, Maňas Vít, Keřlík Adam, Malát Sebastian, Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branky: 23. a 57. Vodrážka Jan, 45. a 70. Otto Martin, 34. Kobza Robin

Rozhodčí:König Michal;ŽK: 2 : 0;Diváků :  40.

NEPOMUK -  SUŠICE  5: 1 ( 4: 1)