1. A TŘÍDA 26. kolo 16. – 17.5.2015

1. A  TŘÍDA

JARNÍ SVÉRADICKÝ EXPRES V ZASTÁVCE NA TRATI DO CÍLOVÉ DESTINACE  POSTUP NALOŽIL  DALŠÍ TŘI BODY

Svéradice ve srovnání s podzimní částí zažívají  na jaře neuvěřitelný obrat výsledků k lepšímu. Mimo plichty  se Sokolem Křimice venku ostatních čtyři zápasy skončily plným bodovým ziskem svěřenců trenéra Miroslava Rambouska . Věrni své poslední tradici ne  jinak tomu bylo i ve čtvrtém zastavení na hřišti soupeře v prestižním derby v Nepomuku.  Před zápasem vhozenou řečnickou otázkou,  zda mají  Svéradice na přímý postup a nebo         si o něj zahrají v baráži, pokud skončí v tabulce  nejhůře na 4. místě jsme na ní dostali pádnou odpověď.  Domácí po boji nedokázali druhému týmu tabulky jejich úspěšnou cestu zastavit a odčinit propadák z podzimu ve Svéradicích kde dostali bůra .

NEPOMUK - SVÉRADICE 2: 3 ( 1: 1)

V zápase, který se konal o "nepomucké pouti" byli domácí hráči po celý zápas o něco lepší, a na šance Svéradice porazili. Ve fotbale však rozhodují góly a těch dali hosté za devadesát minut víc a proto  si odvážejí  z Nepomuka zlaté tři body. Do vedení šli domácí, kteří potrestali chybu v defenzívě Svéradic, ale ještě do poločasu vyrovnal Petr Prokopec,  který chytře přeloboval domácího brankáře. Po změně stran si vzali hráči Nepomuku jednobrankové vedení zpět, ale ne na dlouho. Po standartní situaci si naskočil na hlavu Makovec a bylo podruhé srovnáno. V závěru utkání se štěstěna přidala na stranu hostů, když tři minuty před koncem  napřáhl kanonýr Beránek a tečovaná střela skončila za zády překvapeného nepomuckého gólmana. Poslední minuty už nic na stavu 2:3 nezměnily.

Sestava FK Svéradice:  Soukup Michal - Brůha Václav, Herout Miroslav, Sova Jiří, Petřík Lukáš - Kába Roman, Jiřinec Michal, Prokopec Petr (46. min. Vonášek Jan), Chaloupka  Martin (86. min. Lávička Jakub), Makovec Stanislav - Beránek Vlastimil

Branky: 41. P. Prokopec , 76. S. Makovec , 85. V. Beránek - 30. L. Zajíc , 74. M. Baran ŽK: 3:3, diváků 120.

V ODVETĚ SE BODY DĚLILY - PO PENALTÁCH SI DOMÁCÍ OKULA JEŠTĚ POLEPŠILA A DVA Z DERBY BODY MAJÍ  VELKOU

Pošumavské derby v Nýrsku bylo pro oba týmy prověrkou . Pro hosty znamenalo potvrzení,  že jejich poslední výrazné vítězství doma nad v té době druhým týmem v tabulce Slavojem Mýto , že i v Nýrsku jarní forma pokračuje a stále patří ke kandidátům na umístění v baráži o postup. Domácí také nezklamali , prolomili nevyrovnané výkony na svém hřišti a připsala si dva důležité body a oddálili  výrazným způsobem tím hrozbu baráže o sestup. Po podzimní prohře v   1:0 Pačejově i z tohoto pohledu byla odveta doma úspěšná.

NÝRSKO - PAČEJOV 1: 1 ( 0: 1) PK 6:5

Stanislav Steiner

Okresní derby se hrálo z počátku ve znamení nástupu hostujícího mužstva..Do dvou slibných příležitostí ke skorování se dostal Kubaň,ale své akce nedokázal úspěšně zakončit, Domácí měli příležitost v 7' utkání , kdy Výtisk přihrál Györgymu ,jehož střelu do středu branky brankář Pačejova chytil. V následujících minutách utkání se do slibných příležitostí dostával Výtisk, ale ani on nedokázal vstřelit branku. Hosté v 31' po akci Poleny  vstřelili vedoucí branku utkání. Další příležitost měli hosté ve 34' utkání po nedorozumění domácích stoperů ,ale Polena střílel vedle nýrské branky.Ve 42' brankář hostů s potížemi vyrazil střelu Kohouta na roh.Po jeho rozehrání do trestného území hostů, jeden z bránicích hráčů zastavuje střelu Kalivody rukou, ale píšťalka rozhodčího zůstává němá. Takže domácí prohrávají v poločase 0:1.

Nástup do druhého poločasu patřil domácímu mužstvu,ale bez brankového využití,dvě akce Výtiska obrana hostů odvrátila.V 54' utkání Kohout uvolnill Györgyho,ale jeho střela z úhlu skončila nad brankou bezmocného brankáře hostů.V 58'utkání faulovali hosté po akci Kohouta ,Rubáše,

na hranici pokutového území a následný trestný kop Kalivody skončil ve zdi bránicích hráčů, když jedno z nich zasáhl míč do ruky, ale opět se nic nepískalo.V 76' ukání měli domácí štěstí, když střelu Panušky, stačil domácí brankář na brankové čáře nohama vyzrazit. Podobná situace se odehrála i na druhé straně ,když v 81' utkání střelu Kalivody jeden z bránicích hráčů vykopával z brankové čáry na roh. Domácí mužstvo se nadechlo k závěrečnému náporu Výsledkem byla vyrovnávací, branka, kterou po akci Lužného a Výtiska, vstřelil střídající Antonovics, který měl ještě jednu příležitost ke vstřelení branky v 85' utkání, když centr Györgyho nedokázal usměrnit do branky a jeho hlavičku brankář chytil. Utkání  skončilo nerozhodně a následovaly pokutové kopy . Při jejich střelbě byli domácí střelci úspěšnější a tak si připsali do tabulky  velice důležité dva body .

Branky :83. Antonovics Andrei - 31. Kubaň Jaroslav

Rozhodčí : Bauer Tobias-Fischer Marik,Roidl Stefanie /SRN/, ŽK 3:2, diváků  80

Sestava Nýrsko : Moravec Jiří - Šteiner Rostislav /73' Antonovics Andrei/,Lužný Jakub,Presl Aleš,Kolář František- Kalivoda Karel ml.,Šnour Daniel,György Ivo,Výtisk Petr-Trefanec Michal/57' Rubáš Tomáš/,Kohout Tadeáš. Trenér :Kalivoda Karel st.

Sestava TJ Sokol Pačejov : Kozlíkm Jakub-Kubaň Milan,Žák Patrik,Pelouch Filip,Ticháček Josef,Dytrt Jan,Kubáň Jaroslav,Klásek Václav,Bokr Petr,Polena Pavel,Panuška Vítek. Trenér: Vašica Luboš

Pokutové kopy: Nýrsko (proměnili) Výtisk,Šnour,Lužný,Rubáš,Kohout,Presl;Pačejov(proměnili) Dytrt,Ticháček,M Pelouch, Kubaň M., Žák -nedal  Panuška.

POČET  KANDIDÁTŮ NA POSTUP SE NEZUŽUJE - BEZ ŠANCÍ NEJSOU ANI LUBY

Luby  sehrály náročné utkání na půdě úspěšného nováčka, který si stejně jako další aspiranti na postup nárokuje po celý průběh ročníku svými výkony šanci být ve hře o postup. Luby  na horké půdě domácího Slavoje v testu, zda mají šance nadále  se ucházet o místo v baráži nepropadly, ale přesto na body nedosáhly.  Okruh kandidátů na  umístění do 4.místa se po výhře Žichovic a Ch. Újezdu je stále široký. Ve hře je dvanáct bodů a tak tato šance stále žije.

SLAVOJ MÝTO - START LUBY       2: 1 ( 2: 0)

Branky: Hereit, Švejda - Koželuh; ŽK: 2:4; ČK: 1:0, diváků 190.

ŽICHOVICE PORAZILY LÍDRA  A  DRŽÍ KONTAKT S NEJLEPŠÍMI

Pro Žichovice  po přesvědčivém vítězství na hřišti Slavoje Žihle je nedělní domácí klání s lídrem tabulky výzvou prokázat, že v tomto prestižním duelu má na to favorita se kterým ostudně na podzim prohráli venku 8:1,   doma potrápit a nebo ještě lépe ho porazit. Na jaře se to ještě nikomu doma nepodařilo, ale pohled na výsledky z podzimu vypovídá o tom, že se to již podařilo FK Svéradice, Pačejovu a proč by se to nemohlo podařit na hřišti v našem regionu i Žichovicích  domácím, kteří by si výhrou mohli ve vyrovnané tabulce značně polepšit.

ŽICHOVICE - SOKOL LHOTA  2:0 (0:0)

Branky: 85. Špírek, 90. Butnaru. Rozhodčí Kříž,  ŽK: 3:2, diváků 80.

Radim Šiška:  " Už téměř jistý postupující do KP zanechal v Žichovicích dobrý dojem, ale jak moudře po zápase prohlásil DJ Lejsek, fotbal se už nějaký ten pátek nehraje na umělecký dojem, ale na body. O tom, kdo je získá, rozhodují góly. Proto odjeli hosté s prázdnou.
Snad s výjimkou úvodu zápasu se nám nedařilo pokrývat rychlé a důrazné hráče hostí a ti si vytvořili množství střeleckých příležitostí. Buď však branku těsně minuli, nebo byl na místě Rojík. Nebezpečné byly i standartní situace, ale i ty jsme často se štěstím odvrátili. Největší příležitost ke skórování tak měl na druhé straně hřiště Pavel Bálek, který po Butnarově přihrávce z hranice vápna přestřelil opuštěnou branku.
Ve druhém poločase jsme k bojovnosti a nasazení přidali i trochu fotbalovosti. Hosté se snažili zápas rozhodnout, ale dnes jim nebylo přáno. Domácí si rozhodující momenty schovali do poslední desetiminutovky, kdy už se zdálo, že jim docházejí síly. Opak však byl pravdou. Skvělou akci totiž předvedl Ondra Musil, který ve vápně našel volného Špírka. Ten se zbavil obránce a poprvé rozjásal domácí diváky. Ti se mohli radovat podruhé hned vzápětí, protože Butnaru utekl všem obráncům a bezpečně potvrdil naše těžce vybojované vítězství."
TJ Žichovice: J. Rojík – L. Mourek, J. Frýzek, J. Šimáček, J. Bálek – T. Haratnt, R. Šiška (60. A. Štěpán), M. Špírek, Musil, I. Butnaru – P. Bálek (88. D. Krejčí).

Ostatní  výsledky :

KŘIMICE - SL. ŽIHLE    8: 1 ( 3: 1)

Branky: Klement 3, Augustin 2, Volena 2, Kubice - Fidler,hráno bez karet , diváků 80

SENCO B - STOD  3: 2 ( 1: 1)

Branky: Ungr 3 - Tlustý 2; ŽK: 2:2, diváků 50

CH. ÚJEZD   - NÝŘANY   3: 2 ( 0: 1)

Branky: Jílovec 2, Trejbal - Kočí, Sláma; ŽK: 0:3, diváků 70.

CHOD. PLANÁ - FK STAŇKOV  4: 2 ( 2: 1)

Branky: Chval, Kabelák, Ovčačík, Ryška - Brychcín, Kubina; ŽK: 2:2, diváků 75.