1.B TŘÍDA skupina B 23. kolo 16. – 17.5.2015

1.B  TŘÍDA  - SKUPINA B

1.B třída – aktuální výsledky

SOUBOJ O DRUHÉ MÍSTO SI MOCHTÍNŠTÍ ÚSPĚŠNĚ  ODMAKALI A  NADĚJE ZAHRÁT SI O POSTUP LÁKÁ

Po nečekaném bodovém výpadku Mochtína doma v minulém pole se Starým Smolivcem  kdy si hosté odvezli do boje o záchranu cenné dva body nastoupil na hřišti  druhého týmu tabulky  k přímému duelu o druhé, barážové místo . Uspět v něm  znamenalo pro aktéry tohoto klání  se přiblížit k šanci zahrát si ze druhé příčky tabulky baráž o postup. V tomto případě by to pro oba ex účastníky  1.A třídy znamenalo návrat po roční přestávce do této soutěže zpět.  Vzhledem k tomu, že domácí mají stále při tříbodové ztrátě ještě jeden zápas k dobru a při výhře na podzim v Mochtíně 3:0 i lepší bilanci ze vzájemných duelů , bude  tento souboj pikantní sledovat až do jeho konce do kterého zbývají čtyři kola.

SP. POŘÍČÍ - MOCHTÍN   1: 2 ( 0: 2)

Hostům z Mochtína patřil zcela jednoznačně první poločas. Již v 11.minutě vedli 2:0 a měli další šance na goly. Ty největší pak Ji. Dolejš, Flodr, Čeleda a hlavně T.Babka, který ve 24.min. trefil dělovkou tyč domácí branky. Souboj o druhou příčku v tabulce gradoval ve druhém poločase, ve kterém se karta obrátila, více ze hry měli domácí hráči. Podařilo se jim snížit na 1:2 v 52.minutě a chtěli vyrovnat. To se jim ale nepodařilo, protože v zakončení byli nepřesní. Co šlo na branku s jistotou pochytal mochtínský golman Petr Rajtmajer. Pro Mochtín to bylo vydřené, ale zasloužené vítězství. Od 69.min. hrál bez vyloučeného T.Babky, v samotném závěru mohl J.Cihlář pojistit výhru svého mužstva, ale samostatný nájezd na domácího golmana v gol neporměnil.

Branky : Fiala - Plánička, Čeleda . Rozhodčí Marel Janda - Kostelník L., Kříž L., ŽK 1:3, ČK 0:1, 120 diváků.

Trenér Mochtína Jiří Toman : „Chtěli jsme soupeři oplatit porážku z podzimu a začátek zápasu nám vyšel skvěle. Ve 12 min. jsme vedli 2:0 a měli další tři velké šance, které jsme neproměnili. První poločas byl z naší strany jak v ofenzívě tak v defenzívě výborný. Druhý poločas domácí změnili taktiku, přidali na důrazu a měli šance, které likvidoval Petr Rajtmajer, jen při jedné dorážce, která šla od tyče nedosáhl. V 70.min.se nechal hloupě vyloučit Babka. Ve zbytku zápasu jsme odolali tlaku domácího týmu a získali tři body. Kluci podali v prvním poločase výborný výkon, druhý poločas. tvrdě omakali. Nejlepší hráč Plánička Zdeněk.“

JEDNA Z POSLEDNÍ NADĚJÍ MĚČÍNA POHASLA VE STARÉM SMOLIVCI - TEORIE DÁVÁ STÁLE NADĚJI - ZA ČTYŘI KOLA PŘIJDE JEJÍ  KONEC

Domácí měli při statečném výkonu v Mochtíně štěstí na své straně nejméně na tři zápasy dopředu již vybrané.  A štěstí je neopustilo ani doma. V přímé konfrontaci s dalším adeptem a v tomto případě již horkým  na sestup , v souboji o šest bodů  se jim podařilo dvakrát skórovat . Góly znamená body a ty zůstaly na hřišti ve St.Smolivci!  Měčín po podzimní prohře doma 4:2 odjel i z jarního vzájemného duelu s prázdnou a naděje na záchranu je již hodně mizerná!

ST. SMOLIVEC - S. MĚČÍN  2: 0 ( 1: 0)

Evžen Veselý

Souboj mužstev na konci tabulky přinesl bojovný a zajímavý fotbal.  Golové příležitosti byly na obou stranách, ale oba brankáři byli výborní.  V 21 min obrana hostů udělala chybu, kterou Procházka potrestal prvním golem. Druhý poločas byl v režii Měčína , kdy se hrálo na polovině domácích, ale branka domácích byla opět pro střelce hostů nedobytná. Domácí se spoléhali na brejky , který jeden z nich   opět po chybě obrany v 82 min využil Eisman ke druhé brance. Nejlepším hráče Měčína byl brankář Jarolím, který zneškodnil brankové šance domácích.

Měčín nastoupil v sestavě : Jarolím, Čejka Martin, Krotký Zdeněk, Bureš, Malán, Duchek Jan,Němec, Duchek Petr,Jareš, Čejka Lukáš (70 min Knap) Šindelář

Utkání řídil s přehledem jako hlavní Klik Michal, na čarách Orlík Vladimír a Kašpar Zdeněk

Branky: Eisman, Procházka; K: 0:2, diváků  50

CHANOVICE NA JAŘE DOMA VYHRÁLY PO PÁTÉ ZA SEBOU A POPRVÉ S NULOU

Duel  v Chanovicích ve kterém dělily oba týmy v tabulce dva body byl přímým zápasem o čtvrté místo. Konečná výhra domácích 3:0 je téměř stejně přesvědčivá, jako podzimní výsledek ve Štěňovicích který hovořil 5:1 pro tento tým. Nicméně bůra dostat není nikdy příjemné, ale nedostat doma branku a ještě poprvé na jaře jako se to podařilo Chanovicích je rovněž tak příjemné.  Navíc tři body pro domácí znamenají polepšení na krásné čtvrté místo. Hosté i přes porážku jsou v pohodě, nemají sestupové starosti a závěr soutěže si mohou po patáliích v minulém ročníku se záchranou nyní užít.

HAAS CHANOVICE - ŠTĚNOVICE  3: 0 ( 2: 0)

Branky: Petřík, Polena, Zoubek; ŽK: 3:4; ČK: 1:1, , diváků  50

Sestava Haas Chanovice: K. Soukup – J. Polena (65. D. Bártík), D. Pavlovský, P. Soukup, M. Šlehubr – J. Prýmas, L. Černohorský, J. Šebek, O. Srb (74. O. Skuhravý) – J. Šulc, V. Zoubek (77. J. Petřík).

Trenér Chanovic Luděk Cimrhanzl : "Úvod utkání vypadal vyrovnaně, soupeř nakopával miče za obranu což nám z počátku dělalo problémy. V polovině 1. poločasu jsme šli do vedení 1:0 Josefem Polenou a zklidnili hru. Dále jsme kombinovali a přidali několik nepřesných střel. Hosté inkasovali těsně před odchodem do kabin a to asi rozhodlo o osudu utkání. Gól dal Zoubek. Ve druhém poločase jsme již nepřipustili žádné komplikace. Obrana skvěle řízená Pavlovským odolávala bez problémů. Následoval slet šancí, z nichž nejvíce volali po golu ta Bártíkova a Černohorského. Výsledkovou pojistku přidal střídající Petřík. Hosté, hrající cca od 70min v 10-ti,  měli tutovku těsně v závěru když Šlehuber vykopával míč z br. čáry. Nakonec nás mrzelo jen vyloučení Prýmase po 2 žl. Po delší době jsme v zadu udrželi nulu. V divácky zajímavém duelu jsme opět před domácím publikem obstáli. Celé Mužstvo si zaslouží pochvalu."

.

STRÁŽOV POPRVÉ NA JAŘE DOMA VYHRÁL  A OŽIVIL SVÉ  ŠANCE NA ZÁCHRANU

Strážovu byl v domácím zápase s rezervou Přeštic v situaci, kdy byl v tabulce předposlední nezbývalo mu  nic jiného, než  nejen v tomto duelu, ale prakticky do konce tohoto ročníku  doma již soupeřům nedarovat ani bod. K tomu ale potřeboval, aby se v týmu našel hráč, který se prosadí střelecky . Proti Přešticím se této role chopil  Tomáš  Faltín a dvěma góly vyšlapal svému týmu k vítězství, které  snad ještě nepřišlo pozdě.

SK STRÁŽOV - TJ PŘEŠTICE B  3: 1 ( 0: 0)

Branky: Faltín 2, Hosnedl - Žíla; ŽK: 1:0, diváků 60.

Sestava Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, L. Janka, A. Presl, M. Denk – O. Uruba, T. Faltín, M. Chaluš, D. Kološ – M. Plíhal (55. B. Mayer), J. Hosnedl.

KOŠUTKA PLZEŇ - S. BLOVICE 5: 1 ( 2: 1)

Branky: Forejt 3, Primas, Stanka - Hajský; ŽK: 0:1, diváků 100.

FK ŽÁKAVA - K.CHLUMČANY  2: 2 ( 1: 2) PK 5:6

Branky: Drugda, Váňa - Havlíček, Lachman; ŽK: 3:2 , diváků 130