1. B TŘÍDA skupina B 21 . kolo 9.-10.5. 2015

1. B  TŘÍDA  - SKUPINA B

1.B třída – aktuální výsledky

TÝMY Z POŠUMAVÍ POUZE PABĚRKOVALY

S. MĚČÍN - SK STRÁŽOV  0: 0 ( 0: 0)PK 3:2

Pro oba týmy v Měčíně možná nejdůležitější zápas jara. Oba jsou zatím největšími aspiranty na sestup. Do zápasu šel Strážov s dvěma body navíc a s jedním zápasem k dobru, ale to je z výhod hostů vše. Ta hlavní devíza, domácí hřiště byla na straně domácích. Ti  čekají na své první vítězství doma hodně dlouho a když se jim to nepodařilo ani tentokrát(výhra na penalty je již jen loterií, která ale Měčínu stejně jako Strážovu docela vychází-tentokráte vyšla domácím)  pak musí čekání na třeba šťastný konec jara  odložit. Jedno je jasné, že s největší pravděpodobností poslední tým tabulky sestoupí a jako druhý sestupující se přiřadí k FK Horažďovice B, které ze soutěže odstoupily na podzim . To ale není hrozba pro týmy z Pošumaví tak velká. Horažďovice B pokud se znovu přihlásí do okresních soutěží v novém ročníku, pak budou muset začít od píky, tudíž od stratu v nejnižší soutěži, ve IV.třídě !

Evžen Veselý

Utkání dvou posledních družstev nepřineslo pro diváky zajímavý fotbal.  Brankových příležitostí bylo na obou stranách po skromnu.   Remíza vzhledem k průběhu utkání byla spravedlivá. Na PK byli úspěšnější domácí kdy rozhodující PK proměnil Jan Duchek.

Sestava Měčín - Jarolím, Malán,(46.mín Duchek Jan,) Krotký Zd.,Bureš, Němec, Klíma(67 min Touš), Štampach, Čejka, Duchek Petr(46min Jareš), Šindelář(75 min Krotký Jar), Drmola.

Sestava Strážov : Javorský, Michel, Chaluš, Denk, Kološ( 82 min Plíhal), Janka, Uruba, Faltín, Jánský46 min Mayer), Hosnedl, Presl

Utkání řídila trojice rozhodčích jako hlavní Hromka, na čarách Černý a Valenta. Foto Klatovský deník Milan Kilián

DLOUHÁ VES - SP. POŘÍČÍ 2: 3 ( 0: 0)

Zápas, který se hrál v Dlouhé Vsi  měl kvalitou uspokojit přítomné fotbalové příznivce. Hosté tuto kvalitu zaručují umístěním na třetím místě a Dlouhá Ves svojí dobrou výkonnost již na jaře potvrdili v několika předcházejících zápasech. Ostatně i podzimní duel ve Spáleném Poříčí měl také svojí kvalitu a skončil těsnou výhrou domácích 2:1. zatím co hosté svoje kvality potvrdili a zásluhou čistého hattricku zatížili brankové konto domácích třemi góly, domácí byli o jednu branku méně úspěšní a vyšli tentokrát tak bodově naprázdno.

F.Dryje

V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas,který nabídl na obou stranách minimum brankových příležitostí.

Ve druhém poločase získali hosté využili svojí převahu a hattrickem Petra Jirky šli do vedení. Po nedorozumění v domácí obraně získávají hosté laciný první gól, na 2:0 zvýšili v okamžiku kdy se domácí obrana spoléhala na ofsajdovou situaci  a Jirka zvýšil na 0:2.V následující brankové přestřelce nejprve domácí snížili ze standardní situace, kterou zahrával Martin Kulhánek ,  v pokutovém území se nejlépe zorientoval Ondra Goby a pohotově hlavou upravil na 2:1. Po dalších dvou minutách  vyústilo nedůsledné  osobní bránění domácích v další šanci hostů a Jirka kompletuje svojí brankovou úspěšnost v tomto duelu na hattrick a zvýšil na 1:3. Snaha domácích o vyrovnání již stačilo pouze na korigování výsledku, kdy v poslední minutě snížili nařízeného z pokutového kopu, jehož exekutorem byl Martin Kulhánek.

Branky: :59. Goby Ondřej, 90. Kulhánek Martin (PK) -  46.,59. a 61. Jirka Petr

Rozhodčí:Jaroslav Rubáš ;  ŽK: 3:2 ; ČK:0:1 (90. Novotný Vojtěch); Diváků :110.

Sestava D.Ves : Hanzl, Goby, Valvoda, Šperl, Zetocha (63. Dryje Filip), Mirvald (58. Trčan) , Hubený, Pechek, Koryťák( 78. Kodýdek),  Švec, Kulhánek.

Sestava Sp. Poříčí : Prantner, Novotný, Homolka, Kalista, Jirka (87.Pelc), Krňoul, Karas, Brudna, Fiala, Šefl(90. Davídek), Radda

MOCHTÍN - ST. SMOLIVEC   1:1 (0:1) PK 4:5

Branky  :  Dolejš Jiří - vlastní.  Rozhodčí V. Mareš z Třemošné, ŽK 1:2, 60 diváků

Domácí šli do zápasu, z pozice druhého týmu tabulky v roli velkého favorita. Hosté ale  byli proti a do boje o záchranu si odvezli velmi cenné dva body.

Domácí odehráli smolný zápas. Měli převahu a šancí na dva zápasy, od 13.min. ale prohrávali vlastním golem mladého obránce J.Žiaka. Smolivec se opíral o skvělý výkon golmana Karla Dražana, poctivě bránil, ale také měl nebezpečné brejkové akce, ze kterých hrozil především šikovný útočník Otomar Strejc. Mochtínští hráči bojovali, ale moc jim nedařilo, přesto si vypracovali spousta golových šancí, které trestuhodně spalovali. Vyrovnat se jim podařilo až v 88.minutě, pak přišly na pořad pokutové kopy. V těch byli úspěšnější hosté, z Mochtína si odvezli hodně cenné dva body k záchraně.

K.CHLUMČANY – CHANOVICE     2: 1 ( 0: 1)

Branky: Havlíček, Šimána - 21. Srb; ŽK: 2:4; ČK: 0:1, diváků 120.

Sestava Chanovice: Soukup, Prýmas(ZK), Šlehubr, Klíma, Srb(ŽK+70. ČK), Šebek, Pavlovský, Polena M., Zoubek, Polena J.(ŽK), Černohorský.

Hosté nastoupili k  duelu na horké půdě v Chlumčanech s vědomím, že již mají na jaře nahráno a další bodový zisk třeba z Chlumčan by bylo něco navíc. I když vyšli bodově naprázdno, herně nepropadli a i bez nejlepšího střelce Káby dokázali, že mají dostatek šikovných hráčů, kteří po získání zkušeností budou nejlepším týmům v krajské soutěži zle zatápět.

Podle trenéra HAAS Chanovice  Luďka Cimrhanzla  bylo nedělní utkání které skončilo prohrou v Chlumčanech 2:1  jedno z nejsmolnějších během jeho působení  v Chanovicích. "Celý první poločas se odehrával v naší režii. Domácí občas zahrozili po našich chybách. Hráli jsme kombinační fotbal a vytvářeli si šance. Po jední z nich dotlačil míč do brány Srb a vedli jsme 1:0. Po poločase došlo ke zranění dvou našich klíčových hráčú (dohráli celé utkání) a plně se projevila absence náhradníků. Navíc v cca 70 min dostal po druhé žluté červenou Srb a dohrávali jsme v 10ti. Domácí ožili a srovnali na 1:1 V závěru začali být hodně aktivní a po chybě našeho brankaře jsme inkasovali v nastavení na konečných 2:1. "