DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

V KLATOVECH I V SUŠICI SE HRÁL PARÁDNÍ DIVIZNÍ FOTBAL

KLATOVY 1898 - ROKYCANY 2:1 (0:1)

Při pohledu do nedávné historie vzájemných zápasů v divizi mají oba aktéři sobotního krajského derby v Klatovech vyrovnanou bilanci. Z sedmi zápasech se třikrát rozešli nerozhodně, a dvakrát se radovali z vítězství, skóre9:10 pro Rokycany. Obdobně je to i zápasech v domácím prostředí, kdy v Klatovech v roce 2002 vyhráli domácí 3:1, o dva roky později se rozešli s výsledkem 2:2 a naposledy v téměř na rok před pěti léty 8. 5. 2010 si Rokycany odvezly z Klatov za výhru 0:2 tři body. Tuto prohru jim Klatovy vrátily na podzim minulého roku v Rokycanech, kde rovněž zvítězily 0:2. Z tohoto pohledu se zdá, že tento duel v Klatovech nemá favorita. Přesto výhoda domácího prostředí zafunglovala a body tentokrát zůstaly ve městě pod Černou věží.

Martin Janda

První šanci měli hosté. Již ve třetí minutě střílel útočník jen těsně vedle Hermanovi branky. První střela domácích přišla v jedenácté minutě a postaral se o ní Kotrba, když napálil odražený balón na velkém vápně nad bránu. V 16. minutě pohotově a tvrdě pálil Karel Krejčí, ale jeho střela šla doprostřed brány a brankář Vild ji vyrazil. První branku utkání vstřelil rokycanský Martin Mandous, který přetáhl centr z volného přímého kopu na zadní tyč a balón zapadl do sítě - 0:1. Ve 29. minutě hostující brankář vyrazil Bezděkův centr jen k Lukešovi a ten z voleje napálil míč. Naneštěstí pro domácí zastoupil Vilda na brankové čáře jeden z hráčů a jasný gól vykopl do bezpečí. Ve 34. minutě střílel opět klatovský Lukeš, jeho střelu zastavila tyč.

Druhý poločas začal pro domácí nejlépe jak mohl a hned po třech minutách hry se po rohovém kopu Karla Krejčího prosadil hlavou Martin Janda - 1:1. Další šance přišla v 53. minutě, kdy po akci Lukeše s Kadlecem prvně jmenovaný centroval a osamocený Janda střílel nad bránu. V 61. minutě už musel hostující brankář zasahovat. To střílel Krejčí z přímého kopu, jeho střela ovšem neměla potřebnou razanci. Vítězná branka Klatov přišla v minutě 68. A byla skoro totožná s tou první. Krejčí centroval z rohového kopu, Jandovu hlavičku brankář vyrazil, ale dobíhající kapitán Mészároš už se nemýlil - 2:1. Další rozhodující okamžik utkání přišel v 72. minutě, kdy Herman vytáhl perfektní zákrok v situaci jeden na jednoho. Deset minut před koncem měl před sebou prázdnou branku klatovský Bezděk, ale z velkého úhlu nezamířil mezi tři tyče. Zbytek zápasu už žádnou vážnější šanci nepřinesl, a tak vyrovnané utkání rozhodovaly standardní situace, po kterých padly všechny tři branky.

Branky: 48´ Janda Martin, 68´ Mészáros Milan -  24. M. Mandous 24

Trenéři: Dejmek, Štolka, Dlesk

SK Klatovy 1898: J. Herman – S. Vítovec (46. D. Záček), M. Janda, M. Mészáros, O. Kadlec (ŽK) – M. Lukeš (ŽK), T. Jůda (78. D. Matějka), Kotrba, M. Brož (46. T. Gyorgy) – L. Bezděk, K. Krejčí (86. Harmady).
Rokycany: J. Vild – L. Aubrecht, J. Hereit, J. Procházka, J. Krčál – M. Spěváček (ŽK) (79. A. Like), P. Mariánus, M. Černý (ŽK) (77. Š. Špic), M. Mandous – P. Aubrecht, A. Heller (64. R. Kropáček).

Foto Milan Kilián  - Klatovský deník

Sušice  -   Táborsko B   2:2 (0:0) PK 4:5

Branky : 61. Szedmák , 90. J. Melka - 73.  Musiol , 82.  Hovorka

Sestava  Sušice:  Gill - Skrbek , L. Kodýdek (86. Jech) , P. Matějka , Kysilka (80.  J. Melka) - Szedmák ,  Hrach (86. Krejčí) ,  Linhart , Králík - Kočí (70.  J. Skála) ,  Páleník .

V průběhu jara přijel v neděli do Sušice po Tachovu druhý nejsilnější soupeř divize, posílený tým rezervy druholigového Táborska. O kvalitách hostů se měli možnost na vlastní kůži přesvědčit domácí borci v předcházejících třech vzájemných divizních soubojích o mistrovské body. Všechny skončily výhrou Táborska a ve všech inkasovala Sušice čtyři branky. Nejtěsnější výsledek viděli sušičtí diváci v srpnu 2013, kdy Sušice doma prohrála 3:4. V tentokrát se ale historie vzájemných zápasů přepisovala. Domácí poprvé s tímto soupeřem na body dosáhli a nebýt výpadku kanonýra Páleníka, pak mohli být třeba i úspěšní ve střelbě pokutových kopů. Není třeba být neskromní, když tým předvede kvalitní výkon a zachrání bod v poslední minutě vyrovnáním, pak již tomu se dá označit za velký úspěch.

V Sušici se hrál od úvodních minut pohledný a zajímavý fotbal. Domácí proti posílené rezervě Táborska pozorně bránili  a  když kombinační hra hostů  ke skórování nevedla, skončil první poločas bez branek. Těch se diváci dočkali až v druhé části druhého dějství. Domácí se ujali vedení v 61.minutě gólem Szedmáka. Hosté srovnali a v 82.minutě otočili skóre utkání ve svůj prospěch. Domácí zápas nevzdali a v poslední minutě normální doby hry vstřelil střídající Jakub Melka vyrovnávající branku .  O druhém bodu rozhodly penaltové rozstřely ve kterých hned v úvodu zklamal domácí kanonýr Páleník, který svůj kop neproměnil a jelikož hosté se nemýlili, skončil tento rozstřel jejich vítězstvím 5:4.

MALŠE ROUDNÉ - MAR. LÁZNĚ     1:2 (0:1)

ČÍŽOVÁ - HOŘOVICKO                       1:1 (1:1) na PK 5:6

DOUBRAVKA - ARITMA PRAHA     2:0 (1:0)

TACHOV - FC ZLIČÍN                           4:0 (3:0)

Č.KRUMLOV - HVĚZDA CHEB        3:0 (1:0)

KARLOVY VARY - MILEVSKO           5:0 (2:0)