Okresní přebor mužů 21 . kolo 9.-10.5. 2015

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

Okresní přebor -  aktuální výsledky

VELKÝ BOR - LUBY B 1:0 (0:0)

Branka: 50. Šilhavý Josef. Rozhodčí Abraham Josef,  hráno bez karet, divaů 50.

Domácí na jaře výborně začali, ale po třech kolech  se výsledkově propadli a čtyři kola bez bodů to je výpadek, který je posunul mezi aspiranty na sestup. Jejich úzký kádr si nic nezadá s hosty, kteří složení týmu výrazně mění v každém utkání  Přáním domácích bylo zopakovat zatím jedinou vzájemnou výhru na lubskou rezervou doma  před rokem doma 1:0 . To se jim podařilo a tři body zůstaly ve Velké Boru!

Miloslav Kolář
 Domácí, z důvodu silné marodky ve velmi kombinované sestavě, přivítali na svém hřišti mužstvo lubské rezervy, a po úspěšném  odvrácení několika šancí hostů v úvodu zápasu se překvapivě dostali do hry a vytvořili si i mírnou herní převahu a hlavně ze standartních situací i sporadické šance. V závěru poločasu svoje nasazení ještě zvýšili a mohli jít  dokonce  klidně do vedení. Ta radost přišla ale hned v úvodu půle druhé, když po standartce Voráče dorážel do brány hlavou Šilhavý. V následujících minutách dávali domácí do hry vše, přišly i další šance, přestáli i nervozní závěr a tak za nasazení a bojovnost zůstaly všechny, hodně důležité,  body po zásluze doma.

BOLEŠINY - MOCHTÍN B   2:0 (0:0)

Branky: 76. J.Šmolc, 82. J.Roháč; Rozhodčí: Marek; Hráno bez karet ;  Diváci: 80

Domácí v posledních čtyřech zápasech úspěšně doháněli bodový výpadek z úvodních jarních zápasů. Tři vítězství a jedno na pokutové kopy posunuly Bolešiny do první poloviny tabulky. zde se pevně zabydlely a každý další bod k dobru jim pomůže k vylepšení této pozice, když Vrhaveč, které čeká zbytek jarních zápasů sehrát na hřištích soupeřů má jen o tři body více. S mochtínskou rezerou to ale nebyl žádný med. Hosté houževnatě bojují o to, aby se nemuseli vrátit  po ročním působení v OP zpět do III. třídy a dělají proto maximum. Nicméně domácí nechtěli  přijít o své úspěšné jarní tažení a to se jim také podařilo. Na podzim se body v Mochtíně dělily , ale v Bolešinech této variantě byl nakloněno jen skóre I.poločasu, ale dvě branky domácích po přestávce vzali hostům vít z plachet jejich bodové  naděj se rozplynuly.

HRÁDEK - HRADEŠICE  0:0 (0:0)  PK 5:3

Rozhodčí  Bureš Jiří - Jakš Jan, Rubáš Jakub, ; ŽK 2:1 , diváků 150.

Šlágr kola okresního  přeboru ve kterém první Hrádek  šel do tohoto duelu s pěti bodovým náskokem, a ve srovnání s hosty si ještě polepšil, ve srovnání s pronásledovateli si pohoršil oproti sušické rezervě, který vyhrála v Měcholupech. Takže vyšla druhá varianta , že přebor se do  posledních pěti kol  ještě více zdramatizoval! Svatobor roli favorita výsledkem potvrdil , již osmnáct kol neprohrál a dokázal navíc na podzim vyhrát i v Hradešicích 4:2.

MĚCHOLUPY - SUŠICE B  0:2 (0:1) 0:1

Branky: - 32. I.Varga, 52. T.Klíma; Rozhodčí: Habada;  ŽK 1:1; ČK 1:1 (Kubík Stanislav - Mataše Martin),  Diváci: 60.

Domácí po třech  remízových zápasech na hřištích soupeřů (v M.Boru , v Bolešinech a v Nezamyslicích ) čealá doma  fotbalově nejvyspělejší soupeř , druhý celek tabulky. Sušická rezerva čeká na klopýtnutí vedoucího Svatoboru a také ve v tomto kole dočkala ! Na hřiště nováčka přijela s cílem plného bodového zisku. Ten ale potřebovali také domácí, kteří s 23 body nejsou třemi ztracenými body doma rozhodně z nejhoršího venku. Kvalita  tentokrát rozhodla .  Sušice B  potvrdila roli favorita a nadále z druhého místa a nyní již s minimálním bodovým odstupem bude nadále útočit na postup.

Foto z utkání Měcholupy-Sušice B Milan Kilián - Klatovský deník

JANOVICE - KLATOVY B 3:3 (0:3) PK 3:4

Branky: 51. D.Jůzek, 60. J.Hájek, 70. D.Jůzek - 15. Kotáb Z., 23. T.Štengl, 35. V.Sýkora; Rozhodčí: Lojík; ŽK 1:1;   Diváci: 80

Rozdíl mezi oběma soupeři činil před utkáním  v tabulce nejen deset míst, ale také 22 bodů . Dukla ale v posledním zápase v Sušice konečně potvrdila, že má kvalitní hráče se kterými se po neuvěřitelném jarním propadáku , kdy získala jediný bod doma remízou s mochtínskou rezervou a dalších šest zápasů vyšla bodově naprázdno. Nyní má sestupové starosti a musela doma bez ohledu na sílu soupeře maximálně bodovat :na první jarní výhru to nestačilo, ale stačilo po výsledku z první půle na záchranu bodu a to je také jejich malé vítězství. Hosté mají nadále postupové ambice a v Janovicích se o tuto šanci statečně poprali. I podzimní výsledek 4:1 hovořil pro ně, a rozhodně v Janovicích nepropadli .

VRHAVEČ - BĚŠINY   0:0 (0:0)  PK 5:6

Rozhodčí Šmrha , ŽK 2:1, diváků 80

Místní derby favorizovalo po výhře v minulém kole domácí , kteří ale roli favorita výsledkem nepotvrdili.  Vrhaveč ještě v hosty z Běšin doma  neprohrála , a na tom se nic nemění ani po tomto duelu. Úplně poslední vzájemný souboj v Běšinech na podzim minulého roku Vrhaveč prohrála 2:1 a tak šlo také o to, aby hostům tuto porážku v posledním jarním zápase  v tomto ročníku  na domácím hřišti(jejich trávník se v nejbližších dnech dočká rekonstrukce) vrátila . Nakonec z letošního ročníku  vyšli domácí se Sokole Běšiny bídně, když ze dvou zápasů vytěžili pouze bod, zatímco Běšiny v nich získaly bodů pět .

MALÝ BOR – NEZAMYSLICE  1:1 (0:1) PK 1:3

Branky: 85. Brož Karel  - 37. Jiřík Jan.

Rozhodčí Stach, ŽK 3:3, CK 1:0 (91. Vodička František), diváků 60.

O tom jak  je okresní přebor v tomto ročníku zajímavý  bojem o pořadí v horních a spodních  patrech tabulky svědčí, že téměř každý duel je svým způsobem pro jejich aktéry důležitý. Výjimkou nebyl ani zápas v Malém Boru . Pro domácí tu byla šance v případě úspěchu se posunout do klidnějších vod blíže středu tabulky.  To je také cílem hostů.  Domácí měli k dobru lepší vzájemný zápas, když vyhráli na podzim v Nezamyslicích 1:3 a  cíl neprohrát a udržet si v trumf i v této podobě lepšího vzájemného zápasu se nakonec při rovném počtu podařil.

Janda Milan

K zápasu do Malého Boru jsme opět odjížděli v neúplné sestavě, ale s Josefem Kopačkou, který je motorem záložní řady. Jeho výkon a hra obrany dělali nejvíce problémy domácím hráčům. V 37“ po faulu na Kopačku, bezpečně proměnil PK Jiřík Jan. Hrál se zajímavý fotbal se šancemi na obou stranách, ale do poločasu se skoré již nezměnilo. Druhý poločas měl stejný scénář a domácí se podařilo v85“ vyrovnat Brožem  po sérií rohových kopů. Do konce utkání již branka nepadla, pouze byl vyloučen v nastaveném čase po 2 ŽK domácí obránce František Vodička. Pokutové kopy poprvé v sezóně vyhrály Nezamyslice 1:3