Divize 24. kolo 2. – 3.5. 2015

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

SUŠIČTÍ POČVRTÉ V DŮLEŽITÉM DUELU ZA SEBOU OBSTÁLI

Sušice veze z duelu o šest bodů se sousedem v tabulce dva body. Tím druhým se v tabulce na svého soupeře dotáhla. Pod by se nyní mělo rozhodovat , kdo by z divize sestoupil, pak lepší bilanci má Sušice, která s Chebem na podzim dokázala vyhrát 1:0. Do konce divize chybí  ještě šest kol ani předposlední místo neznamená v současné době záchranu. Nicméně  to nesnižuje úspěch Sušice. Po návratu trenéra Jana Staňka získalo mužstvo novou šťávu a to je pro klub i tým daleko důležitější než to, zda bude hrát na podzim divizi nebo krajský přebor . Jde také o to věřit ve vlastní fotbalové schopnosti, o diváky, sponzory i sportovní prestiž a v tom se Sušice po předcházející mizérii v tomto ročníku výrazně polepšila. Klatovy hrály na hřišti posledních Mariánských Lázní, kde zachraňovaly zásluhou vyrovnání Lukeše  v poslední minutě  alespoň jeden bod. Domácí po té zmírnili svoje zklamání nad ztrátou téměř jistých třech bodů ziskem bonusového bodu za vítězství v penaltovém rozstřelu. V jediném byl tento hod pro ně výjimečný, neboť to byl jejich první a tudíž premiérový bod v tomto soutěžním ročníku.

HVĚZDA CHEB - TJ SUŠICE   3:3 (1:1)  PK 7:8

Sušice veze z duelu o šest bodů se sousedem v tabulce dva body. Tím druhým se v tabulce na svého soupeře dotáhla. Pod by se nyní mělo rozhodovat , kdo by z divize sestoupil, pak lepší bilanci má Sušice, která s Chebem na podzim dokázala vyhrát 1:0. Do konce divize chybí  ještě šest kol ani předposlední místo neznamená v současné době záchranu. Nicméně  to nesnižuje úspěch Sušice. Po návratu trenéra Jana Staňka získalo mužstvo novou šťávu a to je pro klub i tým daleko důležitější než to, zda bude hrát na podzim divizi nebo krajský přebor . Jde také o to věřit ve vlastní fotbalové schopnosti, o diváky, sponzory i sportovní prestiž a v tom se Sušice po předcházející mizérii   v tomto ročníku výrazně polepšila.

Druhý bod Sušici vychytal brankář Gill, neboť kryl domácím tři pokutové kopy. Naopak dva za Sušici neproměnili  Linhart s Matějkou, které to ale nakonec vůbec mrzet.

Branky: Palenik 2, Linhart ; ČK: 0:1 ( Vrhel)

M. LÁZNĚ - KLATOVY 1898   2:2 (1:0) PK 4:2

Martin Janda

První velkou šanci měl v osmé minutě Bezděk, který se po přihrávce Krejčího ze strany ocitl sám před brankářem, ale ten vyběhl a střelu klatovského útočníka vyrazil. O tři minuty později Bezděk centroval na zadní tyč, kde byl osamocen mladíček Harmady. S gólovou hlavičkou si ale neporadil a mířil těsně vedle. Ve 14. minutě centroval od rohového praporku opět Bezděk, na vápně se do balónu opřel Krejčí a nádhernou střelou z voleje trefil břevno. První branka přišla ve 42. minutě, kdy se po faulu Jandy kopal pokutový kop. Ten s přehledem proměnil Jan Bílek a poslal domácí do vedení.

Komplikace pro Klatovy přišly hned na začátku druhého poločasu, kdy si v 50. minutě vykloubil malíček Jaroslav Rojík a do brány musel zaskočit zkušený Jan Herman. V 54´minutě napřáhl za vápnem Karel Krejčí, ale jeho střela těsně minula branku. Stejný hráč rozehrával o minutu později přímý volný kop, jeho střela zapadla do brány, ale pro ofsajd hráčů, kteří se sice balónu nedotkli, ale brankaři clonili ve výhledu, branka uznaná nebyla. V 68´minutě se dočkali domácí dvoubrankového vedení, když z ojedinělé šance zvýšil Drahorád. V 71. minutě dostal balón za obranu Kadlec, ale jeho střelu z úhlu brankář vyrazil na roh. Zasloužená branka Klatov přišla v 83´, kdy Krejčího centr zakončoval Kadlec, jeho střelu brankář vyrazil, ale dobíhající Lukeš se prosadil z dorážky hlavou. V 85´ minutě se dostali do své druhé vážnější šance v druhém poločase také domácí, to si do otevřené obrany zaběhl domácí záložník, ale Herman jeho nájezd zneškodnil, když vytáhl zákrok nohou. Hned z brejkové situace mohl vyrovnat Lukeš, dostal dlouhý balón do vápna od Kadlece, ale v klíčovém okamžiku mu chyběl krok. Vyrovnání přišlo v 90´, kdy Krejčí zahrával volný přímý kop, našel volného Lukeše a ten placírkou uklidil míč do sítě.

Pokutové kopy za Klatovy   Janda, Kadlec(neproměnili), Krejčí, Bezděk (proměnili)

Sestava: Rojík (52´Herman) - Vítovec (72´Sýkora), Janda (ŽK), Mészáros, Lukeš - Harmady (46´Brož Martin), Kotrba, Jůda (ŽK) (68´Matějka Daniel), Kadlec - Bezděk, Krejčí. ŽK: 3:2