Krajský přebor dorostu mladší 4. kolo 2. – 3.5. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – MLADŠÍ  DOROST

Přímý souboj o první místo přinesl osm branek

Již v základní části KP mladšího dorostu sváděl klatovský dorost s plzeňskými energetiky boj o první místo v tabulce. Ten se přenesl do finálové části. Tentokráte na domácím hřišti Klatovští prohráli, když do utkání nastoupili s pěticí hráčů, která měla v nohách předcházející duel za starší dorost. Prohra znamenala ztrátu prvního místa, nicméně v  odvetě v Plzni je míček na straně klatovských mladšíků, který v případě úspěchu ho mohu proměnit možná ve vítězný mečbol.

KLATOVY -  DYNAMO ZČE   3: 5 ( 2: 3)

Trenér Ján Gašpár : „ Pro nás velmi náročné utkání, do kterého jsme šli s vědomím, že do hry musí nastoupit pět hráčů po odehrání předešlého utkání. Do 30. min. to však nebylo znát. Předvedli jsme kvalitní hru v křídelních prostorech, rychlost, finální přihrávku a zakončení. V 6. min. po uvolnění Shklyarskyym útok potáhl Kaas a jeho přesnou přihrávku ve vedoucí branku proměnil Pivoňka. Ve 28. min. Kapusta vybídl nádherným pasem k úniku Kaase a ten se v koncovce nemýlil, v pokutovém území zasekávačkou poslal obránce pryč a střelou na bližší tyč skóroval, 2 : 0. Vedení jsme však ztratili během osmi minut ještě do poločasu, odcházeli jsme ze hry, banálními ztrátami míčů jsme soupeři nabídli možnosti ke skórování. Ve druhém poločase jsme se ještě jednou do utkání vrátili, Pivoňka snížil na 3 : 4 a pak přišla jasná branková příležitost, kdy Javorský sám postupoval na brankáře hostí, v koncovce se unáhlil a bránu soupeře netrefil. Soupeř byl kvalitní, měl fyzicky navrch a vyhrál zaslouženě. Naše hráče za předvedený výkon jsem hodně pochválil.“

Branky za Klatovy : 6. a 55. Pivoňka, 28. Kaas.

Sestava: Šít - Benda, Bošek, Sojka, Vlček - Kapusta, Kaas, Javorský, Havlíček - Shklyarskyy, Pivoňka

VEJPRNICE   - SŠ PLZEŇ       1: 5 ( 0: 3)