Krajský přebor žáci starší 22. kolo 2. – 3.5. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

REMÍZA V DERBY BUDE MOŽNÁ STÁT KLATOVY OBHAJOBU PRVENSTVÍ

Po 20. kole KP starších žáků, kdy se doma podařilo SK Klatovy 1898 porazit největšího soka v přeboru kraje Domažlice se zdálo, že nic nestojí v cestě klatovským žákům v obhajobě prvenství z minulého roku. Jenže překážka se našla a zrovna v derby Klatov doma s Nýrskem. Po podzimní výhře Klatov  v Nýrsku  1:4  se očekával obdobný výsledek ve prospěch domácích i Klatovech. Teoretické předpoklady vzaly za své a hosté ziskem bodu s největší pravděpodobností vzali domácím šanci  získat potřetí za sebou krajský přebornický titul. Pokud by do koce jara Klatovy ani Domažlice neklopýtly, pak  by vzájemný duel mezi oběma celky , který hovoří o jedinou branku nadějněji pro Domažlice  rozhodl o celkovém prvenství žáků reprezentující Jiskru Domažlice.

DOUBRAVKA - TJ SUŠICE   7: 1 ( 3: 0)

Podrobnosti nehlášeny

START LUBY - DOMAŽLICE  0 : 2(0 : 2)

V dalším utkání KP starších žáků přivítali domácí na svém hřišti velmi kvalitního soupeře z Domažlic. Fyzicky vyspělejší hosté potvrdili roli favorita a zaslouženě zvítězili 0 : 2.              O branky se postarali v 16. minutě střelou z dálky Matěj Dufek a v 18. minutě dorážkou z bezprostřední blízkosti Vojtěch Černý. Domácí ale podali obětavý výkon a svou bojovností nedovolili soupeři zvítězit vyšším rozdílem branek, byli blízko i vstřelení branky, ale Matějovi Pivoňkovi se nepovedlo usměrnit do branky centr Dominika Černého.

Sestava domácích: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Toman Petr, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Böhm Marek, Maňas Vít, Keřlík Adam, Malát Sebastian, Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branky: 16. Dufek Matěj, 18. Černý Vojtěch.  Rozhodčí Jakš Jan, 30 diváků.

SK KLATOVY – NÝRSKO 2: 2 ( 1: 2)PK 5:4

Radimír Bilíček

V dalším okresním derby jsme na hřišti Pod Hůrkou přivítali sousedy z Nýrska. Byť jako domácí byli v zápise o utkání uvedeni klatovští, od samého začátku utkání si tuto roli „domácích“ propůjčili spíše hosté z Nýrska. Ti od úvodních minut zaskočili aktivním napadáním rozehrávku domácích a tento způsob hry jim v první dvacetiminutovce přinesl dvoubrankové vedení. Už v 6. min. se nepříliš povedená střela J.Pavlíka proměnila v ideální přihrávku za obranu a tu nekompromisní střelou uklidil pod břevno domácí branky M.Valenta. V 19. min. si opět po dlouhé přihrávce za obranu naběhl M.Nový a i přes dvojici bránících hráčů se dokázal prosadit přízemní střelou, která podruhé rozvlnila síť domácí branky. Až po tomto druhém gólu se ke slovu začali dostávat i domácí. Zpřesnili a zjednodušili hru a po křídelní akci J.Šimka vstřelil ve 29. min. kontaktní branku B.Shklyarskyy. To však bylo z jejich strany všechno a proto mohli s jednobrankovým náskokem odcházet do šaten spokojenější hosté.

Do II.poločasu chtěli domácí vstoupit úplně jinak než do I. a po drobných změnách v sestavě se jim to podařilo. Hned ve 36. min. u rohového praporku vybojoval zdánlivě ztracený míč T.Daněk a jeho centr si možná ještě nepříliš koncentrovaná obrana hostů srazila do vlastní brány. Rychlé vyrovnání domácí hodně povzbudilo, ale ve zbytku utkání už si nedokázali vytvořit další šance k otočení výsledku zápasu. A protože ani hosté nenašli cestu k překonání domácího brankáře, utkání dospělo do spravedlivé remízy. O druhém prémiovém bodu tak rozhodovaly pokutové kopy. V nich domácí hned po první sérii nabídli výhodu hostům neproměněním svého kopu. Tu si hosté až do poslední série drželi, ale v ní naopak selhali oni a rozstřel tak musel pokračovat. Naštěstí pro domácí jenom o jednu sérii. Svůj pokus totiž M.Trumpeš s přehledem proměnil, kdežto hostující J.Pavlík trefil pouze břevno a díky tomu si mohli domácí k již jednomu získanému bodu připsat i druhý – prémiový.

Branky: B.Shklyarskyy, vlastní – M.Valenta, M.Nový .

Rozhodčí:  Z.Říha  ; ŽK: 1:1;Diváků : 30.

Ivan Pavlík

V Nýrsku se hrálo kvalitní utkání krajského přeboru, které mu by slušela spíše remíza. Domácí měli opět více ze hry, ale hosté měli nebezpečné protiútoky. Utkání se rozhodlo čtvrt hodiny před koncem, kdy hosté skórovali. Domácí se nedokázali z této rány vzpamatovat a vzápětí inkasovali opět střelou z 20 metrů. V závěru utkání se hosté prosadili ještě jednou. Přestože prohráli, zaslouží domácí za svůj výkon pochvalu.

Branky: 55´ Frýbert Kenneth, 58´ Škopek Zdeněk, 68´ Jánský Matyáš

Rozhodčí: Mazanec; ŽK:1 : 1; Diváků : 40 .