Okresní přebor mužů 20. kolo 2. – 3.5. 2015

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

Okresní přebor -  aktuální výsledky

PŘEKVAPIVÉ KLOPÝTNUTÍ HRÁDKU A HRADEŠIC

Dvacátému  kolu okresní přeboru o prodlouženém prvním květnovém víkendu předcházela čtvrteční  dohrávka odložené zápasu  Klatovy B – Hradešice. Případný úspěch hostů by výrazně zdramatizoval boj o čelo tabulky. Do hry ale vstoupila očekávanější varianta v podobě vítězství domácích rezervy, která se tím znovu vrátila do hry o postup. Klatovské naděje ještě vstouply po té, kdy v tomto kole klopýtli dva horcí aspiranti na postup. Hrádek přišel v Lubech pouze o bod, ale citelnější ztrátou je pro Hradešice jejich domácí prohra se Sokolem Vrhaveč. Vrhavečtí tak potvrdili svojí stabilní jarní výkonnost,  kdy prohráli letos jediný duel  v minulém kole v Klatovech. Po tomto kole se situace na prvních čtyřech místech bodově hodně vyrovnala . vedoucímu Hrádku šlapou na paty obě divizní rezervy z Klatov a ze Sušice  a ani v tomto kole hodně kulhající Hradešice nejsou bez postupových ambicí. Velmi důležité body z pohledu boje o sestup získaly  Měcholupy , které  opakovaně získaly venku cenný bod  ještě v Nezamyslicích vylepšený o vítězný bude  na penalty a  zdá se , že jsou z nejhoršího venku . To se ale nedá tvrdit o janovické Dukle, která je již bodově srovnaná s posledním béčkem Mochtína.

MOCHTÍN B - BĚŠINY 2:1(0:0)

Branky:  65. Potužník Jan , 85. Rašek Josef - 58. Vítovec Jindřich.

Rozhodčí  Hovorka, ŽK 0:1, diváků 70.

HRADEŠICE – VRHAVEČ 3:4 (2:3).

Branky: 7. Kopal Jiří, 25. Hnojský Jan, 51. Zdichynec Lukáš - 19. Skřivánek Matěj, 22. a 27. Jandečka Tomáš, 52. Mundl Karel.   Rozhodčí Hessová, ŽK 1:2, diváků 40.

LUBY B - HRÁDEK   0:0 (0:0) PK 2:4

Karel Křížek

V dalším utkání OP mužů přivítala domácí rezerva na svém hřišti lídra okresního přeboru, mužstvo Hrádku u Sušice. Od úvodních minut utkání drželi domácí krok s favoritem, oba soupeři si vytvářeli šance především ze standardních situací a byli to domácí, kteří měli blíže ke vstřelení gólu po šanci Petra Papaye, který ve 29. minutě přestřelil z malého vápna a po hlavičce Petra Sysla ve 41. minutě. Také ve druhé půli se hrál vyrovnaný fotbal, největší šanci na skórování zahodili domácí, když v 51. minutě, za sražení Míry Šůse ve vápně, měli výhodu pokutového kopu, ale exekutor Zdeněk  Rückl poslal míč nad břevno soupeřovy branky. Do konce utkání se již žádná šance neujala a tak o vítězi rozhodovaly pokutové kopy. Hosté prokázali pevnější nervy a po vítězství 2 : 4 si tak odvezli dva důležité body do tabulky. Úspěšnými střelci na straně hostů byli Radek Holeček, Zdeněk Kodýdek, Antonín Štěpán a Jiří Brabec, za domácí proměnili Josef Voráček a Jan Koželuh. Střely Michala Lávičky a Vasyla Sydorenka zlikvidoval hostující brankář Ryba.

Sestava domácích: Vlach Karel, Papay Petr (63. Sydorenko Vasyl) Rückl Zdeněk, Cole Jerome (57.Blohmann Tomáš), Lávička Michal, Šůs Miroslav (80. Toman Ondřej), Voráček Josef, Havlovic Marek (72. Hanus Jakub), Sysel Petr, Koželuh Jan a Švec Radek.

ŽK – Papay Petr, Rückl Zdeněk, Sysel Petr, Švec Radek

Rozhodčí Stach, ŽK 4:0, diváků 80.

NEZAMYSLICE – MĚCHOLUPY  2:2 (1:1)  PK 4:5

Branky : 40: Krejčí Jaroslav , 75. Jiřík Jan - 21. Kaňák  Jan, 61. Bálek Dušan. Rozhodčí Abraham, ŽK 2:2, diváků 40.

BOLEŠINY - MALÝ BOR   3:1 (1:0)

Branky: 23.  Šmolc Jiří , 55.  Stupka Tomáš, 78. Bošek Petr -  60.  Sládek Milan .

Rozhodčí Šmrha, ŽK 0:2 , diváků 100.

KLATOVY B - VELKÝ BOR  4:0 (2:0)

Branky: 32. Blažek Petr, 38.  a 52. Votípka Jan,  75 .Veselka Karel.

Rozhodčí Špindlerová, Hessová , Bína. ŽK 2:0, diváků 70.

SUŠICE B - JANOVICE   2:0 (1:0)

Utkání průměrné úrovně, ve kterém domácí měli s vítězstvím daleko více práce než předpokládali.

Branky: 44. Hubáček Pavel, 82. Klíma Tomáš. Rozhodčí Hovorka, ŽK 0:3, diváků 60.

Sestava TJ Sušice: Jan Ludvar, Jiří Bešta, Jakub Melka, Tomáš Marek, Martin Krejčí, Tomáš Klíma, Imrich Varga, Pavel Hubáček, Miroslav Bachroň, Daniel Řimnáč a Marek Budil na střídání: Josef Farták, Václav Klíma, Petr Chmelík

FK Dukla Janovice: Michal Martínek, Viktor Špindler, Radek Holý, Jiří Hofman, Marek Švůgr, David Jůzek, Jiří Macura, Jan Šlengl, Miroslav Urban, Luboš Drmola a Matěj Hájek na střídání: Václav Slivoň, Josef Kotlan.

Dohrávka 16. kola 30.4. 2015

KLATOVY B - HRADEŠICE 1:0 (0:0)

Milan Černík

Ani ve třetím venkovním zápase v řadě za sebou se Hradešicím nepodařilo vstřelit branku. Přesto předvedly proti silnému a velmi kvalitnímu soupeři výkon, na který se konečně dalo dívat a který je od nich očekáván v každém zápase. V utkání nadprůměrné úrovně, které se muselo divákům líbit, si oba týmy vytvořily několik dobrých šancí, ale o jeho výsledku nakonec rozhodla střela domácího hráče v 70. min. zápasu, kterou nešťastně tečoval M. Šmrha do protipohybu gólmana.

Ve 42. min. musel být pro svalové zranění střídán kapitán hostů F. Šašek, který se tak přidal k dalším zraněným P. Řezáčovi a O. Starcovi. Z pracovních důvodů chybějící D. Nováka a J. Hnojského velmi dobře nahradili dorostenci M. Buchta a T. Nováček.

Rozhodčí: Abraham Josef - Bína Roman, Rubáš Jakub

Sestava Klatov: J. Herman - T. Rendl, Z. Kotáb, J. Brož, M. Brož, Z. Toman, V. Vacovský, T. György, L. Krásný, P. Blažek, V. Sýkora. Náhradníci: L. Homolka, Z. Cibulka, D. Matějka, M. Skala, J. Votípka.

Hradešice: F. Míček - J. Kopal, M. Hlaváč, M. Šmrha, P. Melka, F. Melka, L. Melka, F. Šašek, L. Zdichynec, M. Buchta, T. Nováček. Náhradníci: D. Vávra, A. Čugujev, M. Melka, L. Mareš, V. Nauš, V. Metlička