Krajský přebor žáci starší 21. kolo 25. – 26.4. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

START LUBY VRÁTIL Z VENKU S ČÍSTÝM ŠTÍTEM

Ve 23. kole krajského přeboru starších žáků se vedle vedoucích Klatov dařilo na hřišti soupeře také starším žáků Startu Luby. Po první jarní výhře v minulém kole doma v derby nad Sušicí dokázali tento úspěch v podobě tříbodového zisku zopakovat i venku. Výhra v Nepomuku je o to cennější, neboť tato v  pořadí třetí výhra v tomto ročníku byla premiérová z pohledu udržení čistého brankového konta. S tím jsou v letošním ročníku na štíru starší žáci TJ Sušice. Důkazem toho je poslední duel doma ve kterém od Přeštic dostali pět branek, což by od tak kvalitního , v tabulce třetího týmu TJ Přeštice nebyla žádná tragédie. Pátá branka v sušické síti byla stou obdrženou v tomto ročníku. Museli bychom dlouho hledat v historii tohoto klubu, abychom nenašli u kategorie starších žáků takové hrozivé pasivní skóre.

HORAŽĎOVICE - FK BLŠANY  2:2 (2:1) PK 3:4

Branky: Hnídek, Hájek  - Tománek, Dražil  .Rozhodčí Petrželka, ŽK 0:2, diváků 20.

NÝRSKO - VEJPRNICE   1 : 8(1 : 4)

Ivan Pavlík

Domácí dokázali držet krok s hosty prvních dvacet minut. Po té se projevil rozdíl v důrazu a v koncovce, i když měli domácí opticky více míč na svých kopačkách.

Branky: 23´ Nový Martin – 31´, 40´, 70´ Sloup Jiří, 19´, 20´ Šmídl Michael, 25´ Vomáčka Robert, 55´ Davídek Pavel, 56´ Sochor Jaroslav. Rozhodčí Jakš, bez karet, diváků 30.

KOŠUTKA - SK KLATOVY 0: 5(0:4)

Radimír Bilíček

Anglický týden po středeční domácí dohrávce se Sušicí ukončili dnes klatovští staršíci na hřišti nepříjemného soupeře plzeňské Košutky. Proti fyzicky velmi vyspělému týmu vstoupili do utkání lépe hosté a hned ve 2. min. se po náběhu za obranu domácích ocitl sám před brankářem J.Šimek, domácí brankář mu však včasným vyběhnutím šanci za cenu rohového kopu překazil. Co se nepovedlo útoku, vyšlo obránci J.Kolerusovi a jeho hlavička po rohovém kopu v 7. min. otevřela skóre utkání. Po tomto rychlém vedení se kluci uklidnili a postupně začali přebírat otěže zápasu. Nevyužitá šance z úvodu utkání J.Šimka nijak nerozhodila a ve 22. min. byl do identické šance vyslán krásnou přihrávkou znovu, tentokrát zvolil jiný způsob zakončení a pohotovou střelou zvyšoval na 0 : 2. Ve 33. min. jsme opět kopali rohový kop, na něj se vydal tentokrát T.Partyngl a po přiklepnutí od M.Bilíčka rozvlnil domácí síť potřetí. Do konce poločasu se měnilo skóre ještě jednou. O změnu se postaral s chutí hrající J.Šimek a pro něho typickým způsobem po náběhu za obranu zvyšoval svým druhým gólem na velmi příjemných 0 : 4.

Ve II. poločase už tolik brankových příležitostí k vidění nebylo. Hosté takticky drželi míč na svých kopačkách a kombinací uprostřed hřiště nepouštěli domácí příliš do hry. No a když jejich dvě velmi slibné šance dokázal zlikvidovat správným vyběhnutím O.Mareš, vzal si slovo kapitán B.Shklyarskyy a v poslední minutě hezkou střelou z hranice pokutového území pečetil zcela zasloužené vítězství hostů.

Branky: 2 J.Šimek, J.Kolerus, T.Partyngl, B.Shklyarskyy.  Rozhodčí:Schveinert; be karet, diváků 40.

TJ SUŠICE - TJ PŘEŠTICE  1: 5 ( 1: 2)

Branky: Martin Mach

NEPOMUK - START LUBY  0: 4 ( 0: 2)

V dalším utkání KP starších žáků zajížděli starší žáci Startu Luby na hřiště FK Nepomuku. Hned v úvodu utkání měli domácí velkou šanci, kdy se po průniku Hrončoka po levé straně dostali až před brankáře hostů Davida Schejbala, který zlikvidoval střelu z bezprostřední blízkosti. Ze strany domácích to byla ale jediná a poslední šance utkání. Hosté postupně převzali iniciativu a zaměstnávali stále častěji domácího brankáře. V 16.minutě se dokázali prosadit i střelecky, když Dominik Černý přímo z rohového kopu upravil na 0 : 1. V 18. minutě utkání přišli domácí o vyloučeného hráče Davida Hrončoka za udeření protihráče. Od té doby hosté zatlačili domácí na jejich polovinu a už v 19. minutě zvýšili svoje vedení na 0 : 2, když znovu po rohovém kopu Dominika Černého střílel hlavou Víťa Maňas. Další góly přidali hosté ve druhé půli, kdy nejdříve v 51. minutě s přehledem proměnil pokutový kop Matěj Pivoňka za sražení Víti Maňase na 0 : 3 a před koncem utkání, v 68. minutě po průniku Dominika Černého usměrnil do branky jeho centr Jakub Štilip a hosté tak zvítězili 0 : 4. Skóre utkání mohlo být ale výraznější, hosté ještě spoustu šancí nedokázali využít.

Sestava hostů: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Toman Petr, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Böhm Marek, Svoboda Martin,  Maňas Vít, Keřlík Adam, Mužík Radek, Votava Tomáš, Thurnvald Václav a Kafka Filip.

Branky: 16. Černý Dominik, 19. Maňas Vít, 51. Pivoňka Matěj (PK), 68. Štilip Jakub. Rozhodčí: Hucl Lukáš; Diváků :  50. ČK 1:0 (18. Hrončok David)

STŘÍBRO - ZČE PLZEŇ  0: 5 ( 0: 2)

DOMAŽLICE - SMÍCHOV  11: 0 ( 4: 0)

TACHOV - DOUBRAVKA     1: 3 ( 0: 1)