1. B TŘÍDA skupina B 19. kolo 25. – 26.4. 2015

1. B  TŘÍDA  - SKUPINA B

1.B třída – aktuální výsledky

MOCHTÍNU A DLOUHÉ VSI SE VYDAŘILY ODVETY

Odehráním 19.kola  1.B třídy se tato krajská soutěž mužů přehoupla do své druhé jarní poloviny. V tomto kole z pětice účastníků týmů z Pošumaví na sebe čtyři narazila ve vzájemném souboji. V Dlouhé Vsi se proti Strážovu doma vydařila podzimní odveta, kdy  stejným výsledkem venku prohrála .V Měčíně se oba soupeři rozešli stejně jako na podzim v Chanovicích dělbou bodů, ale s tím rozdílem, že tentokráte se diváci branek nedočkali a nedočkali se ani domácí příznivci, kteří stále na první vítězství svého týmu doma v tomto ročníku stále čekají. Úspěšný byl také Mochtín , který navázal na podzimní remízu v Žákavé doma přesvědčivou výhrou a vrátil se v tabulce na 3. místo. Dlouhá Ves si opět polepšila a je čtvrtá, Chanovice  dva body získané v Měčíně posunuly do klidných nesestupových vod. V těch kalných , sestupových vodách pluje Strážov a hodně potopený je zatím na posledním místě Sokol Měčín.

MĚČÍN - HAAS CHANOVICE  0: 0 ( 0: 0)  PK 4:5

Evžen Veselý

V průměrném utkání bylo na gólové šance poskromnu.  Remíza byla spravedlivá, na PK byly úspěšnější hosté, rozhodující penaltu proměnil Jan Šebek. Měčín  na domácí vítězství v tomto ročníku stále čeká.

Sestava Měčín : Jarolím František, Krotký Zdeněk, Duchek Jan(46 min Šindelář Radek), Němec Dušan, Klíma Jan, Štampach Jakub, Šlais František,Duchek Petr, Kojan Radek(83 min Jareš Ondřej), Drmola Luboš, Krotký Jaroslav(46 min Čejka Lukáš).

Sestava Chanovice : Soukup Karel, Soukup Petr, Klíma Tomáš, Šlehubr Milan, Srb Ondřej, Šebek Jan, Pavlovský David, Polena Michal, Černohorský Lukáš, Klásek Jakub,(80.  Rada Lukáš) Polena Josef,(85. Polena Martin).

Utkání řídil s přehledem Nesvadba Karel. ŽK 2:5, 80 diváků.

Trenér hostů Luděk Cimrhanzl : „Utkání se víceméně odvíjelo dle našich představ. Snažili jsme se opět hrát více po zemi a zapojit středovou řadu vedenou Černohorským. Soupeř nám to ale velmi znepříjemňoval nakopávanými balony. V první polovině jsme si vytvořili několik náznaků šancí, ale na gól to bylo málo.

Ve druhé polovině volala po brance nejvíce šance Kláska z 55 min. Domácí s přibývajícím časem hodně zaměstnávali naši obranu, která však uhájila čisté konto až do konce utkání. V penaltovém rozstřelu, který je vždy loterií, jsme tento krát tahali za šťastnější konec. Naše mužstvo zaslouží pochvalu za disciplínu a dodržování taktických pokynů.“

DLOUHÁ VES - SK STRÁŽOV  2: 0 ( 2: 0)

P. Beránek

Domácí měli od začátku více ze hry, což potvrdili dvěma góly v prvním poločase. Ve druhé půlce se hra zbytečně přiostřila – hráči obdrželi celkově 8 žlutých karet a jednu ČK.Obě branky domácích vsítil Pavel Švec. První po nádherné kombinaci s Martinem Kulhánkem, který poslal domácího rychlíka dopředu přesnou uličkou. Pavel se dostává za hostujícího beka a technickou střelou obstřeluje brankáře hostů. 2. gól padl po rychlém brejku, kdy se Pavel opět dostal přes bránícího hráče, posunul si balon na střed hřiště a prudkou střelou k pravé tyči zvyšuje na 2:0. Za první poločas si zaslouží poděkování obě družstva za velmi pěkný fotbal, který se divákům určitě líbil.

Sestava domácích: Kodýdek, Goby, Valvoda, Šperl, Krůs (76.Rovňan) , Mirvald, Hubený, Švec (87.Švajka), Kulhánek, Dryje, Trčan (63.Blažek).

Sestava Hostů : Javorský, Šlegl (77.Mayer) , Chaluš, Denk, Kološ, Čížek, Jánský (57. Uruba), Faltín, Janka, Hosnedl (68.Plíhal),  Presl

Branky : 16. a 23.  Švec Pavel. Rozhodčí: Petržílka Jiří. ŽK: 6:2; ČK: 0:1, diváků 100.

MOCHTÍN - FK ŽÁKAVA  4: 1 ( 3: 0)

Souboj dvou sousedů z tabulky rozhodli domácí fotbalisté již v 1.poločase, když se postupně trefili dvakrát Jiří Čeleda (ve 14. a 15.minutě) a ve 40. min. Jiří Flodr. Hosté se ale ve druhé části hry hodně zlepšili, chtěli vyrovnat a měli k tomu několik hodně slibných příležitostí. Mochtínský golman Petr Rajtmajer, stejně tak na druhé straně střídající golman Žákavé Tomáš Kosnar však chytali výborně, kapitulovali jen jednou. Za hosty snižoval na 3:1 ve 49.min. Jan Smazal, za domácí upravoval v 80.minutě na konečných 4:1 Tomáš Dolejš. Rozhodčí Petr Ježek z Plzně, ŽK 1:2, 100 diváků.

Branky: Čeleda 2, Dolejš, Flodr - Smazal; ŽK: 1:2, diváků 100.

Trenér domácích Jiří Toman : " Do utkání jsme vstoupili aktivně a brzy jsme vedli 2:0 a další dvě tutovky nedali. Soupeř zlobil hlavně v začátku druhé půle, kdy snížil na 3:1.Po inkasovaném gólu měl tutovku Čeleda, golman hostů se vytáhl. V dalším průběhu měly oba týmy několik šancí. V závěru utkání jsme čtvrtým golem po pěkné kombinaci pečetili zasloužené vítězství . Celé  mužstvo zaslouží pochvalu, všichni hráči zápas poctivě odmakali. Nejlepší hráč zápasu Švátora Petr."

K.CHLUMČANY - KOŠUTKA  3: 1 ( 2: 0)

Branky: Dušek, Kraus, Vít - Bureš; ŽK: 3:2, diváků 100.

TJ PŘEŠTICE B – ŠTĚNOVICE 0: 2 ( 0: 2)

Branky: Knížek, Volf; ŽK: 2:0. Diváků 100.

S. BLOVICE - ST. SMOLIVEC  8: 2 ( 5: 1)

Branky: Hajský 3, Rous 2, Malý, Nekola, vlastní - Strejc 2; ŽK: 0:3, diváků 70.