1. A TŘÍDA 23. kolo 25. – 26.4. 2015

1. A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

TŘETÍ PROHRA STARTU LUBY ZA SEBOU, V TABULCE JE PŘEDSTIHLY SVÉRADICE I PAČEJOV

Tři prohry za sebou , z pohledu boje o postup z toho dvě na domácím hřišti v přímých duelech s dalšími horkými aspiranty lídrem Sokolem Lhotou a nyní s Chodským Újezdem  stály Luby propad stále ve velmi vyrovnané tabulce sestup na šesté místo. V tabulce je předstihl nejen jejich poslední přemožitel, ale také Pačejov, který vyhrál prestižní derby doma nad TJ Žichovice. Nejvýše v tabulce na barážovém místě o postup jsou po 23. kole Svéradice, které dělí od přímého postupového místa pouhé dva body. Úspěšný reparát po propadáku v minulém kole doma se Svéradicemi absolvovalo Nýrsko . V dalším domácím klání tentokráte výrazně výsledkově přehrálo z pohledu boje o úniku z pásma baráží o sestup ohrožených družstev v tabulce  a tudíž v duelu o šest bodů Slavoj Stod.

SVÉRADICE - CHOD. PLANÁ 5: 2 ( 1: 1)

Dušek Václav

Konkurence zápasů v okolí v kombinaci se soupeřem ze dna tabulky nasvědčovaly, že do Svéradic příliš diváků nezavítá. Pokud mohlo domácí v tomto zápase něco porazit, bylo to podcenění soupeře, který přijel na daleký výlet v 11 hráčích s jediným 55letým náhradníkem. To se však začalo brzy naplňovat, hosté chtěli ukázat, že nepřijeli jen na výlet a hned z první akce brankově udeřili zkušeným Soukupem. Domácí pak byli dlouho zaskočeni, až v závěru poločasu si začali vypracovávat šance, ale ty měly z brejků i hosté. Svéradice srovnaly až gólem do šatny, aktivní Chaloupka obešel zleva tři soupeře, naservíroval před branku a důrazný Beránek zakončil. Když hned v úvodu druhého poločasu propálil míč do sítě po rohovém kopu Chaloupka, většina přítomných si myslela, že je hotovo. Nebylo. O tři minuty později zahrávali roh i hosté a byl to opět nehlídaný Soukup, kdo prodloužený míč usměrnil do sítě.  A to nebylo vše, v dalších deseti minutách měli hosté dva velmi nebezpečné brejky a jen prováhané zakončení je stálo obrat skóre zpět na svou stranu. A tak udeřili opět domácí. S chutí hrající Beránek dokončil hattrick a střelecký účet uzavřel navrátilec do sestavy áčka Michal Jiřinec. Pak bylo hotovo a závěr utkání se již jen dohrával. S přehledem rozhodovala trojice rozhodčích s čele s hlavním Miroslavem Kohoutem.

Branky: 45.Beránek Vlastimil, 50.Chaloupka Martin, 63.Beránek Vlastimil, 72.Beránek Vlastimil, 74.Jiřinec Michal - 8.Soukup Bohuslav, 53.Soukup Bohuslav

Rozhodčí: Kohout Miroslav, ŽK: 2:2 (za domácí Sova Jiří a Kába Roman), Diváků: 90

Sestava Svéradic: M.Soukup - Z.Prokopec (76.D.Klas), Herout, Sova, Brůha - Kába, Makovec, P.Prokopec (36.Vonášek), Jiřinec, Chaloupka (79.Lávička) – Beránek

PAČEJOV - ŽICHOVICE  2: 0 ( 0: 0)

Očekávané derby přilákalo do ochozů pačejovského hřiště návštěvu 200 diváků. První poločas přinesl oboustranně neurovnanou  hru nevalné úrovně. Domácí od začátku hráli do plných, hosté vycházeli ze zajištěné obrany a spoléhali se na brejky. Už v 6.minutě se do jedné z mála šancí dostal Jarda Kubaň, ale žichovického gólmana Rojíka nepřekonal. Na druhé straně Kuba Kozlík vychytal v tutovce Ondřeje Musila. To bylo prakticky v prvním poločase vše, co by stálo za zmínku. Obraz hry se výrazně nezměnil ani ve druhé půli.  V 60.minutě zlikvidoval Kozlík další  šanci Tomáše Haranta. Vysvobození pro Pačejov přinesla 69.minuta, kdy se krásná křížná střela Milana Kubaně  z dobrých 30 metrů vymetla horní růžek Rojíkovy  branky.  Domácí tento gól uklidnil a jejich vítězství zpečetil  minutu před koncem Jarda Kubaň střelou z pokutového kopu nařízeného za hraní rukou.

Branky: 69. Kubaň Jaroslav, 89. Kubaň Milan (PK).

Rozhodčí:  Martin Valenta, Helena Šálková a  Jaroslav Majerčík.ŽK: 1:3, diváků 150.

Sestava Pačejov:  Kozlík J.  -   Kubaň M.  -   Žák P.   -   Polena P.  -   Pavelec P.  -  Panuška V.   -   Hlůžek J. /68. Bokr P./   -  Klásek V.   – Dytrt J./81. Pelouch F./  -   J.Kubaň

START LUBY - CH. ÚJEZD 1: 2 ( 0: 0)

Karel Křížek

V dalším utkání přivítali domácí na svém hřišti hosty z Chodského Újezdu. Už třetí utkání za sebou před domácím publikem ale nezvládli a všechny tři mistrovské body přenechali soupeři. Navíc přišli o dalšího vyloučeného hráče, což znamená oslabení sestavy do příštího kola. První poločas byl vyrovnaný, k vidění bylo jen spousta osobních soubojů a po třech žlutých kartách na obou stranách. Ve druhém poločasu to byli hosté, kteří se ujali vedení v 52. minutě, kdy střelu Pikla brankář Kodeš vyrazil před sebe a dobíhající Adam Kurčík dorážel do prázdné branky na 0 : 1. V 68. minutě měl velkou šanci Pavel Čipera, ale z malého vápna přestřelil. V 75. minutě musel předčasně do sprch domácí Marek Sysel a hned o dvě minuty později šli hosté do dvoubrankového vedení, kdy přísně nařízený pokutový kop proměnil Trejbal Martin. V závěrečném náporu už domácí dokázali pouze snížit stav utkání na 1 : 2, když v nastaveném čase, v 91. minutě proměnil centr Sýkory hlavou střídající Marek Pivoňka.

Sestava domácích: Kodeš Petr, Křížek Karel, Sýkora Filip, Vejskal Martin, Kvítek Patrik, Sysel Marek, Cole Jerome (63. Koželuh Vojtěch), Švátora Karel (63. Voráč Jan), Turner Václav, Čížek Aleš (86. Voráček Přemysl) a Čipera Pavel (86. Pivoňka Marek).

Branky: 91. Pivoňka Marek  -  52. Kurčík Adam, 77. Trejbal Martin (PK)

Rozhodčí:Janda Marek, Lhoták Luděk, Klička Jiří;ŽK: 4 : 3 ;ČK: 1 : 0(75. Sysel Marek);Diváků : 150.

NÝRSKO - SLAVOJ STOD  4:0 (1:0)

Stanislav Steiner
Domácímu mužstvu vyšel nástup do utkání,když do první šance se po střele György dostal ve 3' Výtisk,který nedokázal dopravit míč do branky hostů,Vše si ,ale vynahradil v 5' utkání , kdy míč putoval po ose Šnour-Kohout-György na jeho kopačky a tentokrát se nemýlil.Domácí mužstvo pokračovalo v náporu,hráči si postupně vytvářeli slibné brankové příležitosti,které ale nedokázali využít.Hosté se sporadicky dostávali před nýrskou branku, ale žádnou brankovou příležitost si nevytvořili.
Ve druhém poločase pokračoval nápor domácích ,ale zásluhou výtečného brankáře hostujícího mužstva,Lukáše Janči,se skoré dlouho neměnilo.Až v 68' utkání György přihrál Kalivodovi,ten našel přesnou přihrávkou Šnoura a jeho střela se zastavila až v síti branky hostů.Hráči Stoda ohrozili branku domácích v 66' ,kdy střelu Fořta, Moravec zneškodnil.Domácí mužstvo pokračovalo v zahazování dalších příležitostí do kterých se postupně dostávali Výtis,György,Kohout,ale z vyložených šancí nedokázali překonat výtečného brankáře Stoda.V 77' mohli hosté snížit stav utkání , kdy po rohu střelu Terbera, odvrátil hlavou Kolář. V 84' utkání Kalivoda uvolnil Kohouta a ten spolu s Trefancem postupoval z poloviny hřiště na brankáře hostů,který opět prokázal své kvality a akci zneškodnil. V 87' Trefanec střelou překvapil obranu hostí a zvýšil stav utkání na 3:0.V 90' Kalivoda přihrál Výtiskovi a ten upravil stav utkání na konečných 4 : 0. Vítězství domácího celku je zcela ,hosté můžou děkovat svému brankáři a střelecké nemohoucnosti domácích hráčů,že si neodvezli daleko větší porážku.
Branky :5. a 90.  Petr Výtisk,62.  Šnour Daniel, 87.  Trefanec Michal .  ŽK 2:3, diváků 110.
Sestava Nýrsko: Moravec Jiří - Šteiner Rostislav,Lužný Jakub,Presl Aleš /88' Kuchárik Erik/,Kolář František - Kalivoda Karel ml.,Šnour Daniel,Kohout Tadeáš,Výtisk Petr - György Ivo /80' Trefanec Michal/,Antonovics Andrei /60' Rubáš Tomáš/. Trenér : Kalivoda Karel st. Rozhodčí : Ruda Daniel - Šimek František,Liškutín Antonín

LHOTA - DOUBRAVKA B 3: 1 ( 1: 0)

Branky: Paul, Strejček, Černý - Čechura; ŽK: 3:1, diváků 90.

SL. ŽIHLE - NÝŘANY   3: 2 ( 2: 0)

Branky: Otcovský, Peterka, Růžička - vlastní, Šlégl L.; ŽK: 1:1, diváků 110.

FK STAŇKOV - KŘIMICE   0: 2 ( 0: 1)

Branky: Kubice, Malý; ŽK: 2:2            , diváků 60.

NEPOMUK - SLAVOJ MÝTO 3: 0 ( 1: 0)

Branky: Švec 2, Baran M.; ŽK: 0:3; ČK: 1:1, diváků 90.