Okresní přebor mužů 19. kolo 25. – 26.4. 2015

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

HRÁDEK PODRUHÉ ZA SEBOU ZACHRAŇOVAL BODY NA PENALTY

Devatenácté kolo okresního přeboru dosaženými výsledky znovu potvrdilo, že tento ročník nejvyšší okresní soutěže dospělých bude ještě hodně zajímavý. Na obou pólech tabulky to vře . Boj o postup i sestup je stále naprosto otevřený. Okruh týmů s ambicemi na postup a na sestup se nezužuje, ale naopak je pravdou. Více do pořadí na čelních příčkách tabulky přinese již dohrávka  odloženého kola 16.kola  Klatovy B – Hradešice, která je na programu ve čtvrtek 30.4. v 17:30 hodin v Klatovech.

BOLEŠINY - MĚCHOLUPY   0:0 (0:0) PK 2:1

Rozhodčí Pastyřík, bez karet, diváků 150.

JANOVICE - NEZAMYSLICE  1:4 (1:1)

Branky:  42. Kotlan Josef - 36. Krejčí Jaroslav, 50. a 71. Hlaváč Jaromír, 67. Jiřík Jan.

Rozhodčí Habada , ŽK 1:5, diváků 50.

VELKÝ BOR - SUŠICE B   1:9 (0:3)

Miloslav Kolář

V první čtvrthodině zápasu začala obě mužstva opatrně, ale přesto musel domácí Václavík třikrát zasahovat. Na gól Vargy v 16‘ ale už nestačil. A z nenápadné akce v36‘  se hosté dostali opět Vargou už do dvoubrankového vedení. A po individuální akci Řimnáče přes tři domácí obránce zvýšili hosté na luxusních poločasových 3:0. Druhou půli si hosté  už v pohodě pohlídali , dalšími šesti góly domácí deklamovali a svůj náskok ještě navýšili.  Pro  nepočetné fanouškovské publikum  byl gol Klimenta  jen slabou útěchou.

Branky: 80.  Kliment Ladislav - 16., 28., Varga Imrich, 36. a 85. Řimnáč Daniel, 57. a 71. Kalný Martin, 50. Farták Josef, 77. Bešta Jiří, 82, Bachroň Miroslav.

Rozhodčí Koura, Hrádno bez karet, diváků 30 .

HRÁDEK - KLATOVY B 2:2 (0:2) PK 3:2

Branky: 67. Holeček Radek, 83. Brabec Jiří - 15. a 28. Krásný Lukáš.

Rozhodčí Hovorka , ŽK 2:3, diváků 100.

VRHAVEČ - LUBY B  3:0 (3:0)

Branky: 32. Jandečka Tomáš, 36. Vejskal Tomáš, 38. Mudl Karel .

Rozhodčí Bureš, ŽK 2:1, diváků 80.

BĚŠINY – HRADEŠICE 0:0 (0:0)  PK 7:8

Milan Černík

Po mizerném výkonu v Mochtíně předvedly Hradešice něco podobného i v dalším venkovním zápase v Běšinech. Domácí dali jen stěží dohromady 11 hráčů, z nichž někteří nastoupili i po několikaletém odpočinku a jen se sebezapřením dohráli zápas až do konce. Přesto je hosté nedokázali porazit, a to jednak díky špatnému výkonu a neproměnění šancí, a také díky tomu, že hl. rozhodčí Simbartl neodpískal v 1. pol. 2 penalty proti domácím. V porovnání s tím, jaká "penalta" byla odpískána v sobotu v Hrádku proti Klatovům, byly oba tyto zákroky více než 100%, přesto zůstala píšťalka rozhodčího němá. V prvním případě byl ve vápně domácích sražen J. Hnojský, ve druhém jednoznačně podražen L. Zdichynec. Faulující domácí hráč se mu hned za svůj zákrok omlouval a pomáhal mu vstát, i další domácí hráči potvrzovali jednoznačný penaltový zákrok, jen rozhodčí ho neviděl nebo nechtěl vidět. Přestože měli hosté po celý zápas územní převahu, nedokázali si poradit s obranným valem domácích, kteří navíc nebezpečně hrozili z ojedinělých brejků do otevřené obrany hostů.

Největší šanci hostů měl v 1. pol. J. Hnojský ve 21.min., ale míč směřující do prázdné branky vykopl z brankové čáry stoper L. Stach. V 53. min. šel J. Hnojský sám na branku domácích, ale výborný gólman Z. Kolář vyrazil jeho střelu na roh. Poté se dostal do 2 šancí L. Zdichynec, ale byl také neúspěšný. V 81. min. se v dobré pozici ocitl T. Nováček, ale míč poslal těsně nad branku. Poslední velkou šanci zápasu měli nakonec domácí v 86. min., ale i jejich hráč  branku přestřelil.

A tak o 2. bod museli hosté znovu bojovat v penaltovém rozstřelu, který pro ně začal katastrofálně, když po 2. sérii prohrávali 2:0. Nakonec se rozhodlo až v 10. sérii, kdy nejprve střelu D. Mayerovi F. Míček chytil a následně proměnil F. Melka.

Sestava Běšiny: Z. Kolář - L. Stach, J. Vališ, D. Mayer, R. Bulka, M. Vališ, F. Mayer, J. Vítovec, J. Vališ, T. Matějka, L. Malát.

Sestava  Hradešice : F. Míček - M. Hlaváč, M. Melka, P. Melka, F. Melka, F. Melka, L. Melka, J. Hnojský, F. Šašek, L. Zdichynec, O. Starec, D. Novák. Náhradníci: D. Vávra, T. Nováček, A. Čugujev, L. Mareš, P. Nauš, V. Metlička

Rozhodčí Simbartl, ŽK 0:1, diváků 30.

MALÝ BOR - MOCHTÍN B   2:0 (0:0)

Do Malého Boru se dostavil soupeř s velmi mladými hráči. Začátek prvního poločasu patřil domácím, kteří 10 minut hrozili rychlými výpady. Postupně se však soupeř vymanil z tlaku hostí a od této doby se hrálo velmi neurovnaně a pro diváka velmi podprůměrné utkání. Hráči obou týmů byli velmi zbrklí před brankou, i v řešení fotbalových situací. Proto bylo vidět velké množství špatných přihrávek a mnoho soubojů zejména vprostřed hřiště. Druhý poločas byl již v režii domácích, byla z nich cítit větší vůle po vítězství. Domácí dokázali vstřelit dva góly a zahodit ještě dvě více než vyložené šance. Hosté při svých šancích neudrželi chladnou hlavu a tak odjeli z Malého Boru bez bodu.

Trenér domácích Oldřich Šebek: „ V zápase bylo vidět, že jde oběma týmům o hodně. Hosté, ač velmi mladí, ukázali, že se Mochtín o svoji fotbalovou budoucnost nemusí bát. Rostou zde velmi nadějní fotbalisté. Rozhodně byl Mochtín silnějším soupeřem, než některé týmy, které na naši půdu zavítaly. Domácím hráčům trvalo 45 minut, než se zbavili síly odpovědnosti a začali hrát svoji hru.   Nakonec zejména vysokým nasazením  vydřeli 3 velmi důležité body. Ve druhém poločase podal vynikající výkon hráč Karel Jára, fotbal se však hraje na 2 poločasy, proto  určuji nejlepším hráčem Malého Boru Františka Vodičku.“

Sestava domácí: Petržílka David, Vodička František, Polena Martin, Dvořák Václav (34' Michálek Ondřej (80' Sládek Ladislav)), Sládek Milan, Trubač Lukáš, Jára Karel, Kalčík Tomáš, Petřík Jiří (82' Hlaváč Milan), Šipla Miroslav, Melka Vojtěch (30' Melka Václav)
Sestava hosté: Hadáček Jakub, Potužník Jan, Kotlan Daniel (80' Šot Ondřej), Rašek Josef (46' Pretzelmayer Jaroslav), Podráský Jiří, Reitmaier Michal (89' Velek Tomáš), Bláha Lukáš, Burian David, Sukovatý Ondřej, Kolárik Lukáš, Kašpar Lubomír.

Branky: 47. Kalčík Tomáš, 68. Jára Karel. Rozhodčí Javorský, ŽK 3:1, diváků 80.