1. A TŘÍDA 22. kolo 18. – 19.4. 2015

1. A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

ŽICHOVICE DOMA PADLY S POSLEDNÍM STAŇKOVEM

V 22. kole 1.A třídy kolektivy z Pošumaví bojovaly se střídavými výsledky. Nejvíce překvapil Pačejov, který si přivezl tři body ze hřiště dosud v tabulce čtvrtého Ch. Újezdu!! Venku byly úspěšné také Svéradice, které hrozily při poločasovém vedení 0:5 Nýrsku debaklem. Okule se podařilo po přestávce alespoň zkorigovat na konečných 2:5. Na hřišti soupeře v Nýřanech hrály Luby, kde na půdě o záchranu bojujících domácích zanechaly všechny body. Studenou sprchu zažily po domácí  porážce s posledním v tabulce Sokolem Staňkov.

NÝŘANY - START LUBY  2: 0 ( 0: 0)

Radek Pikhart

Na hřišti zachraňujících se Nýřan naši hráči předvedli vlažný profesorský fotbal, který k zisku bodů vést nemohl. Co bylo platné, že jsme po většinu utkání měli územní převahu a držení míče na našich kopačkách, když jsme se do vážnější brankových příležitostí téměř nedostávali. Nýřany se po celý zápas soustředily na precizní defenzivu, což jim nakonec přineslo úspěch. O výsledku se rozhodlo mezi 50.-60. minutou utkání, když se domácí nejprve překvapivou střelou ze střední vzdálenosti dostali do vedení 1:0, chvilku poté pak domácí stoper (45 let !) z TK obstřelil přízemní střelou zeď a překvapil tak brankáře Kodeše, který nahradil distancovaného Kalaše. Do konce utkání jsme pak měli výraznou převahu, v závěrečné čtvrthodině jsme si konečně vypracovali i několik vyložených brankových příležitostí, které však například Koželuh nebo Švátora stejně nedokázali proměnit.

Branky: Folk, Šlégl J.; ŽK: 4:4 , diváků 90.

NÝRSKO - SVÉRADICE  2: 5 ( 0: 5)

Stanislav Steiner

První poločas utkání byl v podání domácího mužstva přímo katastrofální. Již v 6'se hosté dostali do vedení, když hostující hráč Prokopec přihrávkou přes celé trestné území domácího mužstva uvolnil Chaloupku a ten překonal špatně vyběhnuvšího Moravce .Následovala série rohů hostujícího mužstva, ale domácí se ještě ubránili. V 19' špatná rozehrávka domácí obrany, k míči se dostal opět Chaloupka a zvýšil stav utkání na 2 : 0 pro hosty. Domácí měli v 21' příležitost snížit z trestného kopu, ale střelu Lužného brankář hostů i když s potížemi zlikvidoval. V 22' po faulu na Kohouta kopali domácí další trestný kop, ale střela Kalivody ml. skončila jenom ve zdi hostujícího mužstva. V 23' utkání nešťastně srazil míč po akci Chaloupky , domácí Šnour do vlastní branky a rázem to bylo 0: 3.V 36' se dostal do brankové příležitosti Rubáš ,ale nestačil akci zakončit. Hosté ve 41' utkání zvýšili Makovcem na 4:0. Ve 42'utkání Beránek z ofsajdové pozice vstřelil pátou branku do sítě domácího mužstva. V té době domácí mužstvo bylo zralé na ručník, protože dostat pět golů za poločas, doma , to se jen tak nevidí.

Do druhého poločasu došlo v domácím mužstvu k několika změnám a hra se zlepšila. Ve 48' fauloval brankář hostů Výtiska a následný proměněný pokutový kop znamenal snížení stavu utkání.V 63' se do sto procentní šance dostal Kohout,ale jeho střela skončila vedle branky.Hosté měli zasluhou Beránka v 64' utkání příležitost vstřelit další branku,ale jeho hlavička skončila vedle nýrské branky.Do podobné příležitosti se následně dostal domácí Janovský ,ale rovněž akci zakončil hlavičkou vedle soupeřovi branky.V 72' utkání zcela zbytečně fauloval bez míče hráč hostů Petřík v trestném území domácího hráče , dostal po zásluze ČK a následoval pokutový kop,který s přehledem proměnil Lužný a upravil tak stav utkání na konečných 2 : 5. V 76'utkání hosté kopali trestný kop ,střela Sovi skončila ve zdi domácího mužstva a následnou dorážku řeší Penc vyražením na roh.Zbytek utkání se dohrál už v poklidném tempu za mírné převahy domácího mužstva . Vítězství hostujícího celku je zcela zasloužené ,protože to co předvádělo domácí mužstvo v prvním poločase se jen tak nevidí , hráči by se měli nad sebou zamyslet a zlepšit treninkovou morálku,protože bez patřičné přípravy na utkání se těžko získavají body.

BRANKY:  48. a 73. (PK) Lužný Jakub - 6. a 19. Chaloupka Martin, 23. vlastní,(Šnour Daniel), 41. Makovec Stanislav a 42. Beránek Vlastimil.

Rozhodčí: Petržílka Jiří-Bína Roman,Pena Miroslav. Diváků : 90

ŽICHOVICE - FK STAŇKOV  1 : 2 ( 0: 2)

Radim Šiška

V dalším domácím zápase jsme se nedokázali vypořádat s absencemi v sestavě a především díky tragickému výkonu v prvním poločase jsme odevzdali všechny body poslednímu týmu tabulky. Ten si je podle toho, co se dělo na hřišti, zasloužil.

Hned ve čtvrté minutě zápasu se měnilo skóre, R.Beneš se po nepodařeném výkopu nestačil vrátit do branky a Bozděch ho z velké dálky přehodil. Trenér Krejčí pak několikrát zamíchal sestavou, ale ani to nás neprobudilo a nadále jsme působili na hřišti mátožným dojmem. Příležitosti jsme měli jen ze standartních situací. Pěknou střelu Šinála však hostující brankář vyrazil a P.Bálek branku netrefil. Před poločasem se hosté prosadili podruhé, po standatní situaci se hlavou skóroval Hruška.

Ve druhém poločase jsme se přeci jen o něco zlepšili, ale na víc než korekci skóre to nestačilo. Po hodině hry se pohotovou střelou z poza vápna přesně k tyči trefil Pavel Bálek a dal nám naději. Dostali jsme se do tlaku díky nakopávaným míčům a přímým kopům, ale k zakončení jsme proti vysokým obráncům Staňkova většinou nedostali. Deset minut před koncem mohli hosté vítězství pojistit, ale R.Beneš penaltu chytil. V závěru měli vyrovnání na hlavě Zbyněk Malík (trefil břevno) a Jirka Šimáček (trefil obránce na brankové čáře), a tak jsme dnes nepotěšili ani sebe, ani diváky.

Branky: P.Bálek – Bozděch, Hruška, rozhodčí Čermák, ŽK 0:1, diváků 60

Sestava: R.Beneš – Z.Malík, J.Šimáček, M.Šinál, J.Frýzek, L.Mourek – T.Harant, J.Bálek (75. O.Chod), O.Musil, R.Šiška – P.Bálek

CH. ÚJEZD – PAČEJOV   2: 5 ( 0: 3)

Nedělní „výlet“ do vzdálené Horní Jadruže, kde Chodský Újezd hraje své zápasy se Pačejovu nadmíru vydařil. Na podzim dokázali Pařejovští svého soupeře doma porazit 4 : 2 a tento výsledek na jeho půdě ještě vylepšili. Do utkání vstoupili hosté aktivněji. Ve chvílích, kdy se hra začala vyrovnávat, poslal do pokutového území domácích centr Petr Pavelec, Filip Pelouch vyhrál hlavičkový souboj a Jarda Kubaň zblízka otevřel skóre. Ve 26.minutě se nádherně trefil t trestňáku Vítek Panuška a zvýšil na 2 : 0 . To ale ze strany Pačejova ještě  nebylo v prvním poločase vše. Ve 32. Vašek Klásek zatáhl balon přes půlku hřiště, posunul doprava na volného Jardu Kubaně a ten potvrdil, že je nejlepším pačejovským kanonýrem. Poločasové vedení 3 : 0 bylo z říše snů. Přesto o přestávce v kabině trenér Luboš Vašica burcoval své svěřence, aby nepodlehli uspokojení a hráli dál s maximálním nasazením. Domácí rozhodně nepůsobili odevzdaným dojmem a byli dobří především směrem dopředu, kde hrál prim výborný Petr Pikl.

A brzy po přestávce se Chodský Újezd vrátil do hry. Pomohl jim k tomu pokutový kop, který v 53.minutě proměnil Martin Trejbal. Gólman Kuba Kalčík sice vystihl směr jeho střely, sáhl si na míč, ale ten přece jen skončil v síti. Branka domácí patřičně nakopla, ale obrana Pačejova s přehledem odolávala. Až v 81.minutě po zaváhání s odkopem procedil zblízka Petr Tomek na rozdíl jediné branky.  Domácí vrhli všechny síly do útoku, ale přišel brejk v 85.minutě, kdy Vašek Klásek uvolnil Vítka Panušku, ten poslal přesný míč před branku a nabíhající Honza Dytrt vsítil pojišťovací branku. Skóre pak ještě v poslední minutě po pěkné individuální akci vylepšil Josef Ticháček. Vítězství hostů je vzhledem k průběhu celého utkání určitě zasloužené a pět branek v síti silného soupeře má určitě svou váhu. Dramatický zápas  s přehledem řídila   trojice rozhodčích  Lumír Kostelník, Michal Konig. Lukáš Kříž.

Branky: Tomek, Trejbal - Kuban J. 2, Dytrt, Panuška, Ticháček; ŽK: 1:3, diváků 100.

Sestava Pačejov:  Kalčík J.  -   Kubaň M. - Pavelec P.  -   Žák P.  -   Pelouch F. -   Polena P.  -   Panuška V.   -   Hlůžek J. /85.Bokr P./   -   Klásek V.   – Dytrt J./90.Vavřička D./  -   J.Kubaň /75. Ticháček J./

KŘIMICE - NEPOMUK 2: 1 ( 1: 1)

Branky: Kubíček, Šváb - Vosyka; ŽK: 1:2; ČK: 0:1

SOKOL LHOTA - SL. ŽIHLE 2: 1 ( 1: 0)

Branky: Křížek D., Strejček - Čapek; ŽK: 2:1

DOUBRAVKA B - CHOD. PLANÁ   2: 2 ( 1: 1)PK 6:5

Branky: Krysl, Vaigl - Raidl, Soukup; ŽK: 1:3

SLAVOJ MÝTO - SLAVOJ STOD   4: 1 ( 1: 1)