Krajský přebor žáci starší 20. kolo 18. – 19.4. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

VÝHROU NA LÍDREM  DĚLÍ KLATOVY OD PRVNÍHO MÍSTA JEN DVA BODY

V dalším kole krajského přeboru starších žáků se hrál nejdůležitější zápas tohoto kola V Klatovech . Šlo o souboj prvního s druhým celkem tabulky, který  nabídl velice kvalitní fotbal a dramatický závěr. Vítězstvím se přiblížili na první tým na rozdíl dvou bodů a pokud zvládnou doma odložený zápas se Sušicí mohou se vyhoupnout do čela přeboru. Luby na svém hřišti hostily  TJ Sušici . Domácí s úzkým kádrem tentokrát zabojovali a v dramatickém derby utkání vybojovali na jaře své první vítězství. Jak se již na jaře stalo tradicí kvalitní tým žáků Okuly Nýrsko byl i tentokrát úspěšný a přivezl vítězství  ze Stříbra.

HORAŽĎOVICE - ZČE PLZEŇ 0:7 (0:3)

Branky:  Procházka 2, Maur, Gorner, Suchomel, Koudele

Rozhodčí:  Říha.

START LUBY - TJ SUŠICE   3 : 2 (0 : 1)

Úvod utkání byl vyrovnaný, oba soupeři se dostávali do gólových příležitostí. Už v 5. minutě utekl hostující obraně rychlonohý Sebastian Malát, ale jeho střelu brankář vyrazil. Naopak hosté z následného protiútoku v 6. minutě dokázali překonat domácí obranu i brankáře, úspěšným střelcem byl Martin Mach a hosté vedli 0 : 1. Domácí mohli srovnat v 16. minutě, kdy znovu Sebastian Malát utekl obráncům, ale i jeho druhý pokus brankář zlikvidoval. Úvod druhého poločasu patřil domácím, kteří zatlačili svého soupeře na jeho polovinu a podařilo se proměnit střelecké příležitosti. Ve 37. minutě uvolnil Matěj Pivoňka přesnou přihrávkou Sebastiana Maláta a ten srovnal stav utkání na 1 : 1. O dvě minuty později, ve 39. minutě zahrával přímý kop kapitán, Matěj Pivoňka a zvýšil na 2 : 1. Ve 45. minutě to byl znovu Matěj Pivoňka, který si naběhl na centr Dominika Černého a zvýšil na 3 : 1 pro domácí. Hosté ještě dokázali snížit na rozdíl jediné branky, když v 57. minutě proměnil Václav Němec pokutový kop za nastřelenou ruku domácího obránce. V nervózním závěru už domácí svoje vedení udrželi a mohli se tak radovat z cenného vítězství. Velmi dobrý výkon na straně domácích podali kapitán Matěj Pivoňka, Sebastian Malát a brankář David Schejbal.

Sestava domácích: Schejbal David, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Böhm Marek, Stelzer Jakub, Maňas Vít, Keřlík Adam, Malát Sebastian, Votava Tomáš a Kafka Filip.

Li a do konce první púle

Branky:  37. Malát Sebastian, 39. a 45. Pivoňka Matěj -  6. Mach Martin, 57. Němec Václav ( PK ). Rozhodčí  Petrželka František, ŽK 0 : 2, diváků  40.

SK KLATOVY – DOMAŽLICE  2: 1 ( 0: 0)

Petr Ulrych

V začátku byli jasně lepší a odvážnější hosté z Domažlic. Pak domácí přidali a hru vyrovnali a vytvořili si i dvě slibné šance, které však nedokázali proměnit. Ale závěr poločasu byl opět v rukách domažlických staršíků, kteří hrozili především ze standardních situací. Druhý poločas nabídl podobný obraz hry, kdy se obě družstva střídala v držení míče. První pak skórovali hosté, kteří využili špatnou komunikaci klatovských stoperů, a to zbývalo do konce zápasu 12 minut. Domácí však po 5 minutách po velice pohledné rychlé akci dokázali vyrovnat a po hrubce domažlického gólmana 4 minuty před koncem šťastně otočit skóre ve svůj prospěch.

Branky: Šimek, Shklyarskyy - Ludvík

Sestava Klatov: Mareš O., Berka, Baxa, Kolerus, Daněk, Koliha, Partyngl, Shklyarskyy, Trumpeš, Krejčiřík, Šimek. Střídající hráči: Havlíček, Barborka, Kapusta, Mareš F., Barhoň

Rozhodčí Radim Koura,  ŽK 0:1, diváků 50.

STŘÍBRO - NÝRSKO  1: 2 ( 0: 1)

Ivan Pavlík

Pro hosty byli soupeřem nejen domácí, ale také suchá umělá tráva, na které se utkání hrálo! Nýrští mohli po prvním poločase vést výrazným rozdílem, ale Bastl dvakrát tváří v tvář brankáři neuspěl a za stavu 1 : 0 Malát neproměnil pokutový kop. Ve druhém poločase se domácí osmělili, ale druhý gól přidal netradičně pravou nohou Valenta. Stříbrští hráči za chvíli vyrovnali a utkání zdramatizovali. V závěru mohli opět hosté skóre navýšit, ale koncovka byla dnes jejich slabinou.

Branky: 58´ Suchánek Jan – 29´ Nový Martin, 55´ Valenta Matěj

Rozhodčí: Sirový Václav;ŽK:3 : 1;Diváků : 20.

TJ PŘEŠTICE - TACHOV  3: 1 ( 3: 1)

FK BLŠANY - DOUBRAVKA   1: 1 ( 1: 0) PK 4:5

SMÍCHOV PLZEŇ - NEPOMUK  2: 4 ( 0: 3)

VEJPRNICE - KOŠUTKA PLZEŇ            1: 0 ( 1: 0)