1. A TŘÍDA 21. kolo 11. – 12.4. 2015

1. A  TŘÍDA

1.A  třída -  aktuální výsledky

SVÉRADICE PŘEKVAPILY VÍTĚZSTVÍM  NA DRUHÝM V  TABULCE

V 21. kole 1.A třídy  hostily  Luby  lídra soutěže Sokol Lhotu  a Svéradice měly za soupeře druhým celek tabulky Slavoj Mýto . Svéradice těžký zápas ze soupeřem z čela tabulky zvládly nad očekávání výborně. Jejich tříbrankové vítězství je  nečekané. To byl výsledek, který v případě úspěchu by nahrával  Startu Luby, které se mohly posunout na druhé místo. Lubští souboj o čelo tabulky ale nezvládli  a v dramatickém souboji nakonec podlehli 0 : 1.

Příjemné jarní počasí přilákalo do ochozů pačejovského stadiónu velmi slušnou návštěvu. Domácí přivítali celek Dioss Nýřany, který na podzim na jeho hřišti dokázali porazit vysoko 4 : 0. Úvod zápasu měl slavnostní rámec, když vedení  a hráči TJ Sokol Pačejov  poblahopřáli svému trenérovi Luboši Vašicovi k jeho životnímu jubileu – 50 let.

PAČEJOV - NÝŘANY  1: 1 ( 1: 0)PK 5:4

Sobotní zápas nepřinesl fotbal valné úrovně.  Hosté vycházeli ze zajištěné obrany, proti které se domácí  jen velmi  těžko prosazovali.  Až ve  29.minutě poslal míč před branku  Honza Dytrt a Jarda Kubaň poslal Pačejov do vedení.  I po změně stran se hrál fotbal plný  nepřesností. Za zmínku stojí snad jen 55.minuta, kdy další Dytrtův centr napálil Pavel Polena z první nad břevno Hinterholzingerovy branky.Nýřany  čekaly trpělivě na svou příležitost a ta  přišla  v 72. minutě, když Václav Tyml zužitkoval snad jedinou příležitost hostů ve vyrovnávací gól. Vzruch přinesla 89.minuta, kdy agilní Honza Dytrt čistě vypíchl u pomezní čáry  míč nýřanskému brankáři a do prázdné branky skóroval. Radost domácích však překazil praporek pomezního rozhodčího, signalizující rohový kop. Zápas tedy skončil nerozhodně  a o zisku bonusového bodu pro  Pačejov rozhodla střelba ze značky pokutového kopu. Domácí byli na rozdíl od minulého zápasu se Lhotou tentokrát stoprocentní a do černého se trefili  postupně Honza  Dytrt, Milan Kubaň, Vítek Panuška, Vašek Klásek  a Patrik Žák. A protože ve třetí sérii vychytal Kuba Kozlík nýřanského Vojtěcha Slámu, zůstal cenný  prémiový bod v Pačejově.

Zápas  řídila   trojice rozhodčích Martin Plzák,  Václav Červený,  Marek Mazanec.  Delegátem zápasu byl  Miloš Harmady.

Sestava Pačejov:  Kozlík J.   -   Pavelec P.  -   Žák P.  -   Pelouch F. -   Polena P.  -   Bokr P /72.Vavřička D./   -   Kubaň M.  -  Panuška V. –  Klásek V.   – Dytrt J. -  J.Kubaň

Rozhodčí:  Martin Plzák,  Václav Červený,  Marek Mazanec.ŽK 1 : 3. Diváků: 120

Branky: 29. Jaroslav Kubaň  - 73. Václav Tyml

PK: za domácí se trefili Honza  Dytrt, Milan Kubaň, Vítek Panuška, Vašek Klásek  a Patrik Žák ;  za hosty -   Jan Šlegl, Libor Šlegl, Václav Tyml a Jan Rosol  /nedal Vojtěch Sláma/

NEPOMUK - ŽICHOVICE  4: 4 ( 3: 3) PK 6:5

Branky: Baran M. 2, Voráček, Zajíc - Butnaru 2, Musil, Špírek; ŽK: 3:3; ČK: 0:1, diváků 150.

CHOD. PLANÁ – NÝRSKO 1: 0 ( 1: 0)

ŽK: 4:2, diváků 120.

START LUBY - SOKOL LHOTA  0: 1 ( 0: 0)

V dalším utkání přivítali domácí na svém hřišti hosty ze Sokola Lhoty. Souboj o čelo tabulky ale domácí nezvládli a v dramatickém souboji nakonec podlehli 0 : 1. V první půli měli více ze hry hosté a vytvořili si také největší šanci poločasu, když se v 9. minutě dostal k odraženému míči hostující Strejček, a sám před brankářem Kalašem domácí branku netrefil. Ve druhé půli domácí přidali, srovnali hru a vytvořili si i několik šancí, z nichž největší měli ve 48. minutě Aleš Čížek, který po centru Pavla Čipery přestřelil a v 66. minutě Venca Turner, jehož hlavičku odvracel z brankové čáry hostující obránce. V 73. minutě hostující stoper Černý zachytil rozehrávku domácích, prošel přes celé hřiště až k pokutovému území domácích a jeho centr našel volného Matěje Strejčka, který nedal Kalašovi šanci a vstřelil jedinou branku utkání na 0 : 1. Domácím se ani v závěrečném náporu nepodařilo vstřelit branku a navíc zbytečně přišli o brankáře Kalaše, který v 88. minutě musel předčasně do sprch za strčení do protihráče.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan, Sýkora Filip, Koželuh Vojtěch, Vejskal Martin, Čipera Pavel, Voráček Přemysl (60. Švátora Karel), Sysel Marek, Turner Václav (Kodeš Petr), Čížek Aleš (79. Křížek Karel) a Pivoňka Marek.

Branky:           73. Strejček Matěj

Rozhodčí Špoták Rudolf, ŽK 2 : 4, ČK 1 : 0 (88' Kalaš Jan), diváků 220.

SVÉRADICE - SLAVOJ MÝTO 3:0 (1:0)

Těžký zápas ze soupeřem z čela tabulky zvládli domácí až nečekaně dobře a před zápasem by nikdo tento výsledek určitě nečekal. První čtvrthodina zápasu byla v režii Svéradic, ale poté se hra vyrovnala a hosté několikrát nebezpečně zahrozili. Největší šanci měli z trestného kopu z hranice velkého vápna, ale kapitán Bejček poslal svoji střelu metr nad branku domácího gólmana Soukupa. Nakonec udeřilo až v poslední minutě prvního poločasu, kdy Kába křižnou ranou, která se od tyče odrazila do branky, poslal Svéradice do jednobrankového vedení. Dvě minuty po začátku druhé půle podskočil stopér Mýta centr Chaloupky, míč se dostal ke zcela volnému Beránkovi a ten  zblízka prostřelil hostujícího brankáře Dolejše - 2:0. Kdo čekal, že po tomto gólu hosté přidají o dostanou Svéradice do tlaku se krutě zmýlil, otěže zápasu zůstali v rukou domácích fotbalistů a ti v 55. minutě opět měnili skóre utkání. Rohový kop precizně zahrál Míra Herout a na zadní tyči nezadržitelně, přímo pod břevno,  hlavičkoval Roman Kába  - 3:0. V tu chvíli byl zápas rozhodnutý a přes další šance svéradických fotbalistů (Makovec, Lávička, Klas) se tento stav až do závěrečného hvizdu nezměnil.

Branky: 45. min. - Kába Roman, 47. min. - Beránek Vlastimil, 55. min. Kába Roman

ŽK: 0:1, diváků: 120

Rozhodčí: Sladký Stanislav - Kafka Václav, Nesvadba Karel

Sestava FK Svéradice: Soukup Michal - Prokopec Zdeněk, Herout Miroslav, Sova Jiří, Petřík Lukáš - Kába Roman, Makovec Stanislav, Brůha Václav, Lávička Jakub (88. min. Klas Daniel), Chaloupka Martin - Beránek Vlastimil

SLAVOJ STOD - KŘIMICE 1: 3 ( 0: 2)

Branky: Pešek - Zapoměl 2, Kohout; ŽK: 2:2, diváků 100.

SL. ŽIHLE - DOUBRAVKA B  5: 1 ( 3: 0)

Branky: Najmon 2, Růžička 2, Otcovský - Chotěborský; ŽK: 4:3, diváků 130

FK STAŇKOV - CH. ÚJEZD  0: 2 ( 0: 0)