Divize 20. kolo 4.-5.4. 2015

DIVIZE MUŽI - skupina A

KLATOVY ZÍSKALY NEČEKANĚ BODY - GÓLMAN  ROJÍK  CHYTIL SENCU PENALTU - SUŠICE SAHALA V PRAZE PO BODECH -  ŠTĚSTÍ PŘÁLO DOMÁCÍM

Velice obtížný úkol měly ve 20.kole divize oba týmy z Pošumaví. Klatovy se musely dávat po sérii zranění v týdnu dohromady tak, aby nepropadly v dalším regionálním derby, které je v tomto kole čekalo. Po domácí prohře s vedoucím Tachovem zajížděly na hřiště plzeňské Doubravky. Domácí, kteří prohrávali od 9. minuty  měli deset minut před koncem možnost vyrovnat z penalty , ale brankář Klatov Rojík byl proti a sušickému odchovanci Pavlu Švecovi pokutový kop  kryl a povzbuzení hosté ještě v poslední desetiminutovce svůj náskok o dvě branky navýšili.  Nabuzená Sušice po domácí výhře nad Čížovou zaskočila v Praze místní Aritmu dvoubrankovým vedením.  V druhé půli ale neměli Sušičtí v tomto klání štěstí. To se přiklonilo na stranu  domácích , kteří vyrovnali a slepenými dvěma góly v úplném závěru zápasu tento duel otočili ve svůj prospěch.

ARITMA PRAHA - TJ SUŠICE 4:2 (0:1)

Sušice po kvalitním týmovém výkonu vedla 2:0. V tomto duelu ale  hráčům nepřálo štěstí a tak  nakonec Aritma zápas otočila. Brankou  z penalty a v závěrečném tlaku v 88. a 92. minutě zápas nakonec dovedla do vítězného konce.

Branky : Tomáš Linhart, Miroslav Vrhel

DOUBRAVKA – KLATOVY  0:3 (0:1)

Martin Janda

O osudu utkání rozhodla již devátá minuta, kdy Lukeš vybojoval míč uprostřed hřiště, přihrál do lajny Krejčímu a ten přízemním pasem našel volného Bezděka před bránou - 0:1. V prvním poločase to byla jediná vážnější šance z obou stran. Od 55´minuty si začali domácí vytvářet územní převahu. Na začátku byla dobrá střela, která skončila těsně vedle Rojíkovi brány. To na straně Klatov se ocitl při rohovém kopu sám na vápně Jůda, ale odražený balón nedokázal usměrnit ani mezi tři tyče. Velká šance domácích přišla v 63. minutě, kdy Vítovec ve skluzu odkopával centrovaný balón, trefil spoluhráče Žáčka a míč minul branku jen o pár centimetrů. V 69. minutě pálil těsně nad střídající Harmady. Rozhodující moment utkání přišel deset minut před koncem. Janda špatně rozehrál a následně fauloval unikajícího Rótha ve vápně. Rozhodčí nařídil pokutový kop, ke kterému se postavil Švec. Rojík ale jeho ránu vystihl a ukryl v rukavicích. O dvě minuty později domácí ještě nastřelili břevno, ale pak už přišli chvíle hostujícího týmu. Pět minut před koncem Harmady zachytil rychlou rozehrávku domácích, vysunul Bezděka, ten utekl od poloviny hřiště a zakončil podél vybíhajícího brankáře - 0:2. V 87. minutě Martin Brož vybojoval balón na rohu vápna, patičkou posunul na Lukeše a ten přesným centrem našel hlavu Krejčího - 0:3. V poslední minutě se ještě musel vytáhnout Rojík, který zlikvidoval střelu z blízka.

Branky: 9. a 85. Bezděk , 87. Krejčí .

Sestava: Rojík (ŽK) - Sýkora (ŽK), Janda (ŽK), Žáček, Vítovec (84. Veselka) - Kotrba (70´Brož), Lukeš (ŽK), Jůda, Kadlec (62´Harmady) - Krejčí (ŽK) (89´Dolanský), Bezděk (88´Krásný).  Střídali: Herman, Štengl.  Trenéři: Dejmek, Štolka