Krajský přebor dorostu starší 18. kolo 4.-5.4. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ DOROST

PŘÍMÝ DUEL O POSTUP KLATOVSKÝ DOROST ZVLÁDL A ZAHRAJE SI O TITUL

V  posledním kole základní části  krajského přeboru  staršího dorostu šlo týmu SK Klatovy o všechno. Jejich cílem v této části bylo zajistit si postup do skupiny o 1.-5. místo. Realizace tohoto plánu mohla vyjít jen v případě, že přímém souboji o postup se sousedem v tabulce Senco Doubravou neprohrají. Tento úkol se jim podařilo na hřišti ve V. Hydčicích kam byl  zápas  pro nezpůsobilý terén v Klatovech přeložen dotáhnou do vítězného konce . Klatovy tak jsou  společně s Domažlicemi, SŠ Plzeň, Vejprnicemi a ZČE Plzní mezi pěticí nejlepších , kteří si to rozdají o titul přeborníka kraje a my trenérům Gašpárovi a Jandovi, ale také  jejich svěřencům  k tomuto úspěchu  blahopřejeme !

KLATOVY – DOUBRAVKA B   3: 1 ( 2: 1)

Martin Janda

Zápas, ve kterém se rozhodovalo o posledním účastníkovi v „TOP pětce“, měl patřičný náboj. Hrál se ve Velkých Hydčicích a řídila ho trojice rozhodčích, což u dorostu nebývá zvykem. Domácí ale toto důležité utkání nezačali dobře a už v šesté minutě inkasovali po rohovém kopu. Branka hostů ale Klatovy nesrazila a postupně přebírali iniciativu. Ve velké šanci se ocitl Harmady, ale jeho pokus brankář vyrazil. Vyrovnání přišlo v 18. minutě, kdy kapitán Kojan vyslal Krásného do úniku, ten udělal kličku brankáři a vyrovnal stav utkání. Ještě do poločasu stačili klatovští obrátit nepříznivý stav utkání, když ve 40. minutě přihrál Urs do lajny Krásnému a střelec vyrovnávacího gólu našel před brankou Šleise, který se nemýlil. Druhý poločas byl značně nervózní a přišlo i několik zákroků za hranicí únosnosti. Hovoří o tom fakt, že za celé utkání bylo uděleno 10 žlutých karet (4:6). Rozhodující moment přišel v 59. minutě. Byl to opět Krásný, který vysunul do brejku Harmadyho a ten si se zakončením věděl rady. Hosté poté byli sice trochu více aktivnější, ale žádnou vážnější brankovou příležitost kromě standardní situace na úrovni vápna si nevytvořili. Mezi nejlepší pětici tak postupují Klatovy a společně s Domažlicemi, SŠ Plzeň, Vejprnicemi a ZČE Plzní se utkají o umístění v horních patrech tabulky.

Branky: Krásný, Šleis, Harmady.

Sestava: Schweigl – Macháček, Čabrada, Lysek, Bláha – Urs, Kojan, Dolanský, Harmady – Krásný, Šleis. Střídali: Šít – Kozák, Javorský, Marek, Kaas. Trenéři: Gašpár, Janda