1. A TŘÍDA 20. kolo 4.-5.4. 2015

1. A  TŘÍDA

PAČEJOV TO NA LÍDRA UMÍ

Ve dvacátém kole 1.A třídy mimo c zajížděly týmy z Pošumaví mimo TJ Žichovice na hřiště soupeřů. Toto kolo znovu potvrdilo, že jedním kdo v tomto ročníku na úspěšného nováčka a lídra tabulky Sokol Lhota umí úspěšně zahrát je Sokol Pačejov. Pačejovští  po podzimní přesvědčivé domácí výhře dokázali dokonale zaskočit první celek tabulky i na jeho náhradním hřišti v Dobřanech.  Domácí se o výsledek museli obávat až do poslední minuty a nakonec byli i rádi za vyrovnání, které jim dalo naději vybojovat druhý bod v penaltovém rozstřelu.

Na penaltový souboj došlo také v duelu Křimice – Svéradice a rovněž v něm byli úspěšnější domácí. Nicméně Svéradice ziskem bodu navázaly na předcházející úspěšnou sérii .

Naopak dosud bez porážky na jaře kráčelo z týmů z Pošumaví pouze Nýrsko. Bohužel, jejich úspěšné putování letošní 1.A třídou ukonči již v pátek pod reflektory v Plzni domácí divizní záloha Doubravky.

Jediným zápasem ve kterém na jaře na body nedosáhly byl duel  venku(hrálo se na UMT v Doubravce) s vedoucí Lhotou.  Po domácí nečekané prohře s rezervou Doubravky si náladu sobě i svým příznivcům vylepšili lubští fotbalisté cennou výhrou venku na umělce Slavoje Žihle. Odměny se dočkali a posunuli se v tabulce na třetí místo.  Spokojenost konečně zavládla v Žichovicích. Domácí po dvou nepřesvědčivých výsledcích na svém hřišti tentokráte v duelu se sousedem v tabulce ze Stodu přesvědčivě vyhráli a vyšvihli se v tabulce na barážové 4.místo s nadějí bojovat o postup do KP!

DOUBRAVKA B - NÝRSKO  6: 3 ( 4: 1)

Branky: Chotěborský 3, Krysl 2, Unger - György, Rubáš, Výtisk; ŽK: 3:1; diváků 30.

Sestava SKP Okula Nýrsko: J. Moravec – F. Kolář, K. Kalivoda, J. Lužný, P. Výtisk – M. Bastl, D. Šnour, I. György, T. Kohout (78. T. Bureš) – M. Trefanec (46. A. Presl), T. Rubáš.

Vedení mužstva: J.Vondra ml. + R. Šteiner

KŘIMICE - SVÉRADICE  2: 2 ( 1: 1) 4 :3

Dušek Václav

Z různých důvodu odcestovalo mužstvo Svéradic do Křimic pouze ze dvanácti hráči, ale z cílem přivézt body. Úvodních 30 minut byli Svéradice lepším týmem a vypracovali si několik velmi dobrých příležitostí. V 18. minutě se Beránek uvolnil na levé straně, přesným pasem našel volného Kábu a ten podél vybíhajícího gólmana dostal hosty do vedení. V následujících minutách spálili své šance Petr Prokopec, Standa Makovec a tu největší Beránek a proto se skóre neměnilo. Těsně před přestávkou však udeřili domácí a po rychlé akci středem hřiště stav utkání vyrovnali. Druhou půli pokračovali Křimice v dobrém tempu z konce prvního poločasu a opět akcí středem svéradické obrany skórovali podruhé. Hosté zvedli hlavu až v posledních dvaceti minutách,  kdy nejdříve Petr Prokopec sám před domácím brankářem svou velkou šanci neproměnil a z následného rohového kopu Makovec hlavičkoval těsně nad. Pak následovalo vyloučení kapitána Svéradic Míry Herouta a zdálo se, že domácí vedení udrží.  V 86. minutě však Kába oplatil gólovou nahrávku Beránkovi a ten skluzem upravil stav na 2:2. A když se v závěru nic důležitého už neodehrálo, přišly na řadu pokutové kopy. V těch byli šťastnější domácí a vyhráli v nich poměrem 4:3.

Sestava Svéradic: Soukup Michal - Prokopec Zdeněk, Herout Miroslav, Vonášek Jan, Sova Jiří - Kába Roman, Makovec Stanislav, Prokopec Petr, Brůha Václav, Lávička Jakub (80. min. Klas Daniel) - Beránek Vlastimil

Branky: 17. min. - Kába Roman, 86. min. - Beránek Vl., ŽK 3:4; CK 0:1 (Herout M.)

SOKOL LHOTA - PAČEJOV  1: 1 ( 0: 1) PK 3:1

Pačejov zajížděl k dalšímu utkání 1.A třídy do Dobřan, kde hraje své zápasy lídr tabulky – ambiciózní Sokol Lhota. Ten měl k zápasu velkou motivaci, neboť na podzim v Pačejově utrpěl vysokou porážku 4 : 1. V prvním poločase se hrál vyrovnaný zápas s minimem šancí na obou stranách. Hosté tu svou dokázali využít. V 31.minutě po minele domácího obránce se míč dostal na penaltě k Josefu Hlůžkovi, ten si v pohodě zpracoval míč a nikým neatakován  jej poslal k tyči. Do konce poločasu se už stav nezměnil. Důležitým momentem ve vývoji zápasu se stala 54.minuta. Po faulu na pronikajícího Vačka Kláska ukázal nejdříve rozhodčí na značku pokutového kopu, ale po signalizaci pomezního rozhodčího vytáhl přestupek před vápno. Nicméně domácí obránce Jiří Hrdlička dostal červenou kartu. Vyloučení paradoxně domácí nakoplo a v deseti si dokázali vytvořit trvalý tlak. V 57.minutě vytáhl bravurně Jakub Kozlík umístěnou střelu z trestného kopu. Pačejov dlouho  odolával. Lhota hrozila především z množství standartních situací a před pačejovskou branku se snášel jeden míč za druhý. Až v 73.minutě po velkém závaru  doslova protlačil míč do sítě David Křížek.  V 77.minutě mohlo být zle, když rozhodčí odpískal pro domácí penaltu. Střelu Jakuba Kohouta však  gólman Kozlík kryl! V hektickém závěru si domácí snažili vymodlit další penaltu, na výsledku se však již nic nezměnilo.  Nerozhodný výsledek je asi  vzhledem k průběhu zápasu spravedlivý. O zisku bonusového bodu pro Lhotu rozhodla střelba pokutových kopů, v níž pačejovští kanonýři selhali.  Z pokutových kopů se  za domácí trefili Milan Janeček, Jakub Kohout, Zdeněk Hackr,  za hosty jen Jan Dytrt  /nedali Filip Pelouch, Jaroslav Kubaň a Josef Ticháček/.

Branky: 73. Křížek David  -  31. Hlůžek Josef ; ŽK: 3:3; ČK: 1:0; diváků 80.

Rozhodčí:  Tomáš Černý, Miloš Burda, Martin Valenta Delegátem zápasu byl  Václav Havránek.

Sestava Pačejov:  Kozlík J. - Kubaň M. , Žák P.,  Pelouch F.,   Polena P.,  Bokr P. ( 63.  Ticháček J.), Hlůžek J. , Panuška V., Klásek V. , Dytrt J.,  J.Kubaň

SL. ŽIHLE - START LUBY 0: 2 ( 0: 0)

Radek Pikhart

Po nepovedeném domácím utkání s plzeňskou Doubravkou cestovaly Luby k dalšímu mistrovskému utkání až do daleké Žihle, kde se hraje na hřišti s velice kvalitní umělou trávou. V úvodu zápasu byli hosté z Lub aktivnějším týmem, lépe se pohybovali i kombinovali - přišly i brankové příležitosti Čipery a Koželuha, které ovšem brankou neskončily. V závěru poločasu ale lubští hráči polevili, a byli to domácí, kteří získali převahu a jasnou gólovku útočníka Žihle naštěstí bravurně zlikvidoval brankář Kalaš. Druhý poločas přinesl vyrovnananý souboj, Žihle hrozila především z dobře zahrávaných standartních situací, Luby naopak spoléhaly na rychlé protiútoky, z nichž měl největší šanci Kvítek. Rozhodnutí padlo v poslední čtvrthodině, kdy hru Lub oživili střídající Voráč a Švátora. V 78. minutě vysunul po levém křídle Cole Voráče, jehož přesný střílený centr uklidil do branky Žihle Čížek. O několik minut se celá akce jako přes kopírák opakovala, ale Čížek tentokrát ve skluzu branku těsně minul. Definitivní podobu výsledku pak dala 85. minuta, kdy Jerome Cole přehlavičkoval na hranici šestnáctky vyběhnuvšího domácího brankáře a Voráč poté střílel do prázdné branky. Dlouhá cesta zpátky do Lub tak byla velice veselá....

Branky: 78. Čížek 85. Voráč Jan (PK); ŽK 2:2 (Turner, Sýkora za Luby). Diváků 100. Rozhodčí Ruda - Čermák, Maroušek.

Sestava Luby  : Kalaš Jan - Sýkora Filip,Vejskal Martin, Turner Václav, Pivoňka Marek - Kvítek Patrik (63. Voráč Jan), Cole Jerome, Sysel Marek, Čížek Aleš (85. Křížek Karel) - Koželuh Vojtěch - Čipera Pavel (75. Švátora Karel).

ŽICHOVICE - SLAVOJ STOD  5:1 (5:1)

Branky:  P. Bálek 2,Butnaru 2, Harant - Fořt

Rozhodčí  Spechner(SRN), hráno bez karet, diváků  60.

CH. ÚJEZD - NEPOMUK   1: 1 ( 0: 1) PK 4:3

Branky: Pikl P. - vlastní; ŽK: 4:2; diváků  90.

SLAVOJ MÝTO - CHOD. PLANÁ    3: 2 ( 2: 1)

Branky: Koudelka, Švejda, Šťastný - Chval, Kafka; ŽK: 2:3; diváků 200.

NÝŘANY - FK STAŇKOV   3: 1 ( 2: 0)

Branky: Cvachoušek, Sláma, Voráček - Dolejš; ŽK: 5:2; ČK: 1:0; diváků 100.