1. B TŘÍDA skupina B 16. kolo 4.-5.4. 2015

1. B  TŘÍDA  - SKUPINA B

ZÁPASY O ŠEST BODŮ CHANOVICE A DLOUHÁ VES ZVLÁDLY NA JEDNIČKU

V 1.B třídě  museli o prvním dubnovém  svátečním víkendu  týmy z Pošumaví absolvovat několik důležitých zápasů. Vzhledem k velké vyrovnanosti tabulky kde ceky z první poloviny tabulky dělí jen několik bodů od sestupových příček budou souboje o šest bodů přibývat. Tentokráte je Chanovice doma a Dlouhá Ves ve Štěňovicích zvládly na podtrženou jedničku.   Nečekaně si ziskem dvou bodů polepšil v Přešticích Měčín, který  domácí rezervu připravil o druhé místo . Na ně se vrátilo po vítězství ve Strážově znovu Spálené Poříčí. Poněkud za očekáváním jsou jarní výsledky Mochtína. Ten vstupoval do jarních bojů s velkými ambicemi zaútočit na postup a dvě prohry za sebou  znamenají  při ztrátě devíti bodů  na vedoucí Košutku již velké komplikace.

CHANOVICE - S. BLOVICE  2:1 (1:1)

Jiří Štěrba

Důležitý zápas pro domácí. Celý zápas domácí tlačili soupeře, který dobře bránil a vyrážel do rychlých brejků. Domácímu trenérovi Cimrhanzlovi se povedlo střídání a Zoubek Václav po čtyřech minutách na hřišti rozhodl zápas se šťastným koncem pro domácí, kteří celý zápas dobývali branku hostů.

Branky:  17. Klásek Jakub, 77. Zoubek Václav - 37.  Malý Petr

Rozhodčí  : Duda Miroslav; ŽK 1:2; diváků 110.

Sestava domácích: Soukup Karel, Šulc Jiří, Prýmas Jaroslav, Šlehubr Milan, Soukup Petr, Srb Ondřej/73" Zoubek Václav, Šebek Jan, Pavlovský David, Polena Michal, Klásek Jakub/79" Rada Lukáš, Černohorský Lukáš,

ŠTĚNOVICE - DLOUHÁ VES  0:2 (0:1)

František Blažek

Hosté byli po celý zápas lepším týmem, měli herní převahu a vypracovali si spoustu šancí. První gól si ovšem po centru M. Kulhánka dali domácí sami. Ve druhém poločase zvýšil vedení krásnou střelou z přímého kopu M. Kulhánek. Dlouhá Ves si tak zaslouženě odváží 3 body. Branky : vlastní, Kulhánek Martin ; ŽK 1:3; diváků 100.

SK STRÁŽOV - SP. POŘÍČÍ   0: 1 ( 0: 0)

Branky: 61. Fiala; ŽK: 2:4; diváků 120.

Strážov: M. Javorský – V. Čížek, L. Janka , J. Michel, M. Šlégl (70. B. Mayer) , J. Hosnedl, O. Uruba , T. Faltín, M. Chaluš, A. Presl (78. T. Volf), D. Kološ.

K.CHLUMČANY - MOCHTÍN  3: 1 ( 1: 0)

Domácí měli v prvním poločase více šancí na gol, vedli od 17.minuty 1:0 golem Jana Krause. Po přestávce hosté přidali, vypracovali si i golové příležitosti. Již ve 48.min. srovnal na 1:1 přesnou hlavičkou Pavel Staněk, další slibné šance však  hostující hráči již nevyužili a to byla škoda. Keramika šla do vedení 2:1 v 52.min., když střílený centr Petra Trdličky z VPK skončil bez doteku hráčů obou celků v síti mochtínské branky a v 60.min. domácí kapitán Libor Milota z vymyšlené penalty (alá Lafata) pečetil výhru Chlumčan. Pak mohl na druhé straně skorovat hostující Babka,  P.Staněk i J.Žiak, ale jejich zakončení skončilo těsně vedle, vítězství Chlumčany uhájily. Více než-li ztráta bodů mrzí hosty z Mochtína skutečnost, že byl nevybíravým zákrokem zraněn v 78.minutě stabilní hráč týmu Tomáš Dolejš. Za brutální faul byl po zásluze červenou kartou oceněn domácí Jan Havlíček.

Branky: Kraus, Milota, Trdlička – Staněk.

Rozhodčí Pavel Hromka - Sladký, Majerčík, ŽK 1:2, ČK 1:0(Havlíček Jan), 60 diváků.

PŘEŠTICE B - S. MĚČÍN  1:1 (0:0)  na PK 2:4

Evžen Veselý

Utkání dobré úrovně kdy obě mužstva se snažila nedopustit chyb.  Gólové šance byly na obou stranách, vše vyřešili oba brankáři. První branku z přímého kopu vsítili domácí, za hosty hlavou vyrovnal Štampach. Měčín za předvedenou hru si z Přeštic odváží zaslouženě dva body.

Branky: Stehlík - Štampach; ŽK: 1:2; diváků 60.

Sestava Měčína : Jarolím, Duchek Petr ,Krotký Zdeněk, Štanpach ,Šlais, Klíma ,Drmola, Němec, Krotký Jarda, Šindelář ,Duchek Jan. V 73 min nastoupil Jareš a hřiště odpustil Klíma.

KOŠUTKA - ST. SMOLIVEC  2: 0 ( 0: 0)

Branky: Peknik, Triner; ŽK: 0:2; diváků 80.