Divize 19. kolo 28.-29.3. 2015

DIVIZE MUŽI - skupina A

SUŠICE SE DOČKALA SVÉ DRUHÉ VÝHRY

Ten kdo očekával, že by to mohlo Sušici v klání s jihočeskou Čížovou vyjít a konečně bodovat se nemýlil! Domácím se podařilo navázat na slibný výkon v minulém zápase na svém hřišti, kdy smolně podlehli vedoucímu týmu tabulky FK Tachov. Nyní již to vyšlo ,      i když na druhou výhru  museli čekat od začátku října plných devět kol !

V 19. kole divize sk. A již potřetí na jaře nastupovaly Klatovy v domácím prostředí. Na rozdíl od těch dvou předešlých, ve kterých se podařilo dotáhnout oba duely s Č. Krumlovem i Hořovickem do vítězného konce, tentokráte vyšly bodově naprázdno Domácí přišli v souboji s lídrem tabulky nejen o body, ale také o dalšího zraněného hráče, neboť jeden z nejzkušenějších hráčů, Tomáš Jůda skončil s otřesem mozku v nemocnici. Je to již v pořadí šestý zraněný klatovský hráč v průběhu prvních čtyř jarních kol a to je pro další jarní boje v divizi pro Klatovy velmi nepříjemná záležitost, se kterou se musí realizační tým vyrovnat.

KLATOVY 1898 - TACHOV  0:2 (0:2)

Martin Janda

Do Klatov přijel největší adept na postup. Své ambice potvrdil hned v prvním poločase, kdy se po důrazu Dvořáka dostal do vedení. Hosté využili zaváhání v rozehrávce, rychlým protiútokem se dostali do vápna a Dvořák natřikrát dostal balón za Rojíkova záda - 0:1. Za tohoto stavu se šlo i do kabin. Po poločasové přestávce se hra vyrovnala, ale hostující obrana nepustila náš tým do žádné větší šance. Tou největší byla možnost zahrávat přímý kop z hranice vápna, ale Lukeš mířil do zdi. Tachov přidal druhý gól v 78. minutě, kdy Folejtar nacentroval před branku a Knakal upravil na 0:2. Hosté si tak zcela po zásluze odvezli tři body a my jim přejeme mnoho úspěchů v cestě za postupem!

Sestava: Rojík - Vítovec (56´Krásný), Janda, Žáček, Lukeš - Sýkora (81´Štengl), Jůda (44´Brož Martin), Kotrba, Krejčí (ŽK), Kadlec (ŽK) – Bezděk

Branky:  23. Dvořák, 78. Knakal . Rozhodčí Hocek ; ŽK:3:3 .

(foto z utkání Klatovy-Tachov Milan Kilián , Klatovský deník)

TJ SUŠICE - ČÍŽOVÁ   1:0 (0:0)

Vratislav Krulich

Necelé dvě stovky diváků přišlo v poslední březnovou neděli na sušickou umělku s nadějí na první jarní body domácích. Již výkon proti vedoucímu Tachovu a následné vystoupení na plzeňské Doubravce vlil optimismus do žil sušických příznivců. A hráči své fanoušky tentokrát nezklamali. Poctivě pracovali po celé utkání, zejména se vyvarovali hrubých chyb v defenzívě. Rozhodujícím momentem dnešního duelu byla jednašedesátá minuta, kdy se dokázal hlavou prosadit Ondřej Skrbek po rozehraném trestném kopu. Hosté po obdržené brance otevřeli hru a tím se domácím otevřel prostor k nebezpečným brejkům. Ale ani jeden nedokázali zužitkovat ke zvýšení svého náskoku. Na druhé straně stálo při sušických i štěstí, když sušickému Gillovi pomohla po jedné střele hostí tyč.

Branky:  61´ Ondřej Skrbek

Rozhodčí:  Vojtěch Severýn - Adam Trska, Milan Flimmel; ŽK 4:; Diváků 180.