Krajský přebor žáci starší 17 . kolo 28.-29.3. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

NÝRŠTÍ ŽÁCI DOMA ZVLÁDLI BLŠANY

Ve 17.kole krajského přeboru starších žáků čekal nejnáročnější zápas Okulu Nýrsko, která hostila v souboji o první polovinu tabulky soused v tabulce FK Blšany. Nýrští vyrovnaný zápas dotáhli do vítězného konce a upevnili si slibné 7. místo. Úspěšné byly  také druhé Klatovy, které přivezly očekávané body z Tachova. Luby se přesvědčily o kvalitách na jaře velmi úspěšných Přeštic a stejně jako Klatovy tu nechaly všechny body. Podle předpokladů neměly žádnou naději na úspěch na hřišti lídra tabulky Horažďovice. První jarní prohru na svém hřišti si na svůj vrub připsala Sušice , která po neúspěchu na podzim ve Vejprnicích 7:0 nestačila na hostující Slávii ani doma. Po devatenácti odehraných kolech je pořadí týmů z Pošumaví    v KP následující: 2. Klatovy 47 bodů, 7. Nýrsko 33,   10. Luby 24, 13. Horažďovice 18 a 14. Sušice 12 bodů.

DOMAŽLICE - HORAŽĎOVICE  5: 1 ( 2: 0)

NÝRSKO - FK BLŠANY  3: 1 ( 1: 1)

Ivan Pavlík

Oba týmy bojovali celý zápas nejen mezi sebou, ale hlavně se silným větrem, který měli v prvním poločase na straně domácí. Začátek utkání jim však nevyšel a po nedůrazu několika hráčů se po samostatném úniku z poloviny hřiště prosadil Dražil. Po té si domácí vytvořili převahu i šance, ale do poločasu se prosadili pouze jednou zásluhou Bastla. Ve druhém poločase se hra vyrovnala a hosté z Blšan spoléhali hlavně na dlouhé nákopy na rychlonohého Dražila, s kterým si domácí obrana poradila. Nýrsko se dostalo do vedení po deseti minutách druhé půle, když z poloviny hřiště utekl Mašek a nedal brankáři šanci. V závěru utkání potvrdil vítězství domácích po pěkné individuální akci Malát.

Branky:18´ Bastl Martin, 46´ Mašek Zbyněk, 68´ Malát Filip – 62´ Dražil Marcel

Rozhodčí:Bína Roman;ŽK:0 : 2;Diváků : 30.

TJ SUŠICE - VEJPRNICE  2: 5 ( 1: 3)

TACHOV - SK KLATOVY  2: 4 ( 1: 2)

Petr Ulrych

Zápas s věkově mladším družstvem Tachova za mírného mžení na UMT byl náročnější, než jsme asi čekali. Domácí udělali od podzimu pokrok především ve hře dopředu. Výhra je to zasloužená, po většinu zápasu jsme byli aktivnější, ale vzhledem k poměru dalších čistých brankových šancí, měl být rozdíl ve skóre daleko větší, ale bohužel jsme byli opět málo produktivní.

Rozhodčí : Černý ; bez karet; diváků 20.

Branky: Jócsik, Žalud - Shklyarskyy 2, Havlíček, Barborka

Sestava Klatov: Mareš O., Kapusta, Partyngl, Kolerus, Daněk, Koliha, Krejčiřík, Shklyarskyy, Šimek, Petrmichl, Havlíček. Střídající hráči:Barborka, Barhoň, Berka

TJ PŘEŠTICE - START LUBY  5: 0 ( 2: 0)

Hosté v dalším zápase na půdě soupeře měli problémy se sestavou a bez šesti hráčů základní sestavy nestačili na svého soupeře z Přeštic. Domácí měli navrch fyzicky i herně, ale v první půlhodině se nemohli střelecky prosadit. Až v závěru první půle skórovali Hejhal a Šesták, další tři branky ve druhé půli přidali Jánský, Pipaš a Frýbort. Hosté si vypracovali jen jedinou vážnější šanci, ale Matěj Pivoňka trefil jen břevno soupeřovy branky.

Branky:  30.Hejhal, 34.Šesták, 39.Jánský, 55.Pipaš, 61.Frýbort

Rozhodčí: Schveinert Radek   ; bez karet ; Diváků : 30.

Sestava hostů: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Háša Martin, Štilip Jakub, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Böhm Marek, Keřlík Adam, Svoboda Martin, Votava Tomáš a Kafka Filip.

KOŠUTKA PLZEŇ - ZČE PLZEŇ  5: 2 ( 1: 1)

SENCO - SMÍCHOV  12: 0 ( 4: 0)

NEPOMUK - STŘÍBRO   0: 3 ( 0: 2)