Okresní přebor mužů 15 . kolo 28.-29.3. 2015

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

TŘI TÝMY  MAJÍ STEJNÝ POČET BODŮ – TABULKU VEDOU HRADEŠICE

Klíčovým utkáním 15. kola a možná celého ročníku OP mužů byl duel Hradešice – Sušice B. Do přímého souboje  o čelo tabulky  v roli lídra tabulky nastupovala divizní rezerva Sušice . Zápas rozhodli domácí již v prvním poločase, kdy přestříleli hosty 4:2. Po změně stran hosté stačili pouze korigovat, ale domácí své těsné vítězství, které je vyneslo lepším skóre do čela tabulky již uhájili. Tabulku jedou se stejným počtem 32 bodů  před Sušicí B a  tento počet bodů má na svém kontě i třetí Svatobor Hrádek.

Mezi překvapení tohoto kola patří výhra na pokutové kopy TJ Měcholupy ve Velkém Boru , vysoká prohra v derby rezerv Klatov v Lubech . K přesvědčivému vítězství  Sokol Vrhaveč nad SK Bolešiny přispěl svým hattrickem domácí Tomáš Jandečka.

Pět ztracených bodů za sebou na domácím hřišti, je příliš velký luxus, který si dovolila Dukla Janovice  . Prohra s Velkým Borem a nyní ztráta dvou bodů s posledním celkem tabulky Sokolem Mochtín B  , tedy s týmy které myslí na záchranu může Janovice namočit do kalných sestupových vod.

JANOVICE - MOCHTÍN B 2:2 (1:0) PK 2:4

Branky: 10. Urban Miroslav, 57. Suk Tomáš  - 77. Kolárik Lukáš (PK), 90. Rašek Josef (PK)

Rozhodčí Habada Vladislav; ŽK 3:2; diváků 50.

VELKÝ BOR - MĚCHOLUPY  0:0 (0:0) PK 5:6

Rozhodčí : Petržilka František; ŽK 5:1; diváků 40.

HRÁDEK - MALÝ BOR   2:0 (1:0)

Branky: 11. Brabec Jiří, 65. Holeček Radek.

Rozhodčí : Abraham Josef, ŽK 1:1; diváků 80.

VRHAVEČ - BOLEŠINY   4:1 (2:1)

Branky: 5., 26. a 66. Jandečka Tomáš, 76. Mundl Karel - 31. Šmolc Jiří .

Rozhodčí : Bína Roman, ŽK 1:1; diváků 80.

LUBY B - KLATOVY B   4:0 (2:0)

Poprvé na jaře před domácím publikem se představila domácí rezerva v mistrovském utkání a hned v derby se sousedními  Klatovami B. Soupeř se dostavil pouze s jedním hráčem na střídání a domácí hned od úvodu ovládli průběh hry. Už v 5. minutě utkání faulovala hostující obrana pronikajícího Pavla Čiperu a nařízený pokutový kop bezpečně proměnil Vasyl Sydorenko – 1 : 0. V 18. minutě se poprvé prosadila domácí posila z Anglie Jerome Cole, který z hranice trestného území přehodil vybíhajícího brankáře hostů a upravil poločasové skóre na 2 : 0 pro domácí. Ve druhém poločasu pokračoval tlak a převaha domácího mužstva. Ze šancí, které si domácí vytvořili, dokázali proměnit jen dvě. Nejprve v 58. minutě se podruhé v utkání prosadil Jerome Cole, když proměnil na 3 : 0 centr z pravé stany, na konečných 4 : 0 zvyšoval Josef Voráček rovněž po centru z pravé strany. Nečekaný průběh derby tak zaslouženě vyzněl pro domácí rezervu.

Sestava domácích: Vlach Karel, Cole Jerome, Rückl Zdeněk, Nešpor Jakub (71. Kováč Pavel), Voráček Josef, Čipera Pavel, Sydorenko Vasyl (56. Šůs Miroslav), Sysel Petr, Havlovic Marek (64. Vlach Jiří), Pivoňka Marek a Švec Radek.

Branky: 5. Sydorenko Vasyl (PK), 18. a 58. Cole Jerome, 64. Voráček Josef

Rozhodčí   Vladislav Stach; ŽK 1:2.; diváků 60.

BĚŠINY - NEZAMYSLICE 1:0 (1:0)

František Petrželka

Utkání s brzkým začátkem (10:30),nebylo nějakou pastvou pro oči diváka a zajímavých natož brankových situací bylo poskrovnu. V neurovnaném prvním poločase se ujali domácí vedení, kdy se po rohovém kopu prosadil hlavou probuzený M. Vališ(11.min),který měl ještě chvilku předtím na hlavě tutovku, ale radost ze vstřelené branky  mu zkazil bravurním zákrokem hostující brankář. Zbytek první půle se hra přelévala ze strany na stranu, bez nějakých nebezpečnějších akcí, až přišla 42.min,kdy byl v pok.území domácích faulován nezamyslický Hlaváč, ale nařízenou penaltu uzdravený kanonýr hostů M.Soutor neproměnil, když mu jí domácí golman L.Malát na dvakrát zneškodnil.

Druhý poločas v duchu toho, že hostující celek dobýval obranou hráz domácích a ty pak hrozili z brejkových situací. A protože domácí obrana v čele s brankářem pracovala precizně, žádná s akcí nezamyslických hráčů neskončila brankou v domácí síti. A když i dorážka hlavou R. Bulky skončila na tyči nezamyslické svatyně, brali domácí notně upachtěné, ale důležité tři body.

Branky: 11. Vališ Miroslav. Rozhodčí Tereza Hessová ; ŽK 3:2 ; Diváků 40.

Sestavadomácích:L.Malát-M.Ceplecha,Vl.Stach,D.Mayer,J.Vališ-F.Mayer,F.Petrželka, V.Matějka, R.Bulka-M.Vališ,M.Brůha Střídání:Z.Kolář,R.Madera,Kanta

HRADEŠICE - SUŠICE B  4:3 (4:2)

Milan Černík

Domácí nastoupili do zápasu bez nemocných M. Hlaváče a M. Floriana a vykartovaného J. Kopala, zato s novou posilou na junior start L. Zdichyncem z Horažďovic. Hosty doplnil jako jedenáctý M. Bachroň až několik minut po začátku utkání. Zajímavé utkání o čelo tabulky bylo sehráno za silného větru na zimou a dopoledním zápasem dorostu poničeném trávníku. Zřejmě i z toho pramenily chyby na obou stranách, které přinesly celkem 7 branek, ale mohlo jich být daleko víc. Sušické střelce ale několikrát vychytal výborný gólman domácích F. Míček a domácí hráči své šance většinou "zazdili" sami špatným řešením brejkových situací.

První branku vstřelili domácí po rohu hostů, když šli do rychlého protiútoku 4 na 1. Zakončení F. Melky ještě gólman hostů vyrazil, ale L. Melka dorážel již do prázdné branky. Tento gól paradoxně pomohl hostům, kteří se dostali během pěti minut do 3 vyložených šancí. Ty první dvě v 11. a 13. min. výborně zlikvidoval F. Míček, ale v 16. min. již bylo vyrovnáno 1:1, když po špatně zahraném autu domácích získali hosté míč a zcela volný Varga usměrnil centr hlavou přesně k tyči domácí branky. Ve 22. min. poslal domácí do vedení P. Řezáč po přihrávce J. Hnojského. Ve 26. min. napravil chybu domácího stopera O. Starce opět skvělým zákrokem F. Míček. Ve 37. min. zvýšil na 3:1 J. Hnojský po přihrávkách L. Zdichynce a D. Nováka. O 2 min. později projevila cit pro hru hl. rozhodčí Z. Špindlerová, když po faulu na L. Zdichynce ponechala výhodu J. Hnojskému, který upravil na 4:1. Ve 42. min. pálil z dálky F. Melka do tyče a sám si doběhl na dorážku, kterou ale místo do prázdné branky poslal mimo tyče. V poslední min. 1. pol. udělala domácí obrana další chybu, kterou potrestal sušický Klíma a snížil na 4:2.

Ve 49. min. chyboval školácky v obraně L. Melka a domácí nadvakrát podržel opět. F. Míček. Další zajímavá situace přišla až v 78. min., kdy šel J. Hnojský zcela sám na host. gólmana, ale v rozhodující chvíli mu na těžkém terénu míč uskočil a střela skončila daleko mimo branku. O 2 min. později šel na host. branku sám D. Novák, ale jeho střelu stačil zablokovat v pádu hostující obránce. Po další chybě domácí obrany závěr zápasu zdramatizoval v 83. min. opět T. Klíma, který přehodil domácího gólmana. V nervózním závěru musel být D. Vávrou nejprve střídán s vykloubeným malíčkem na ruce domácí gólman F. Míček a poté byl vyloučen kapitán hostů P. Hubáček - dle ZoU za kritiku asistenta rozhodčí.

Přes zisk 3 bodů mají domácí zejména v obranné činnosti co zlepšovat.

Branky: 8. Melka Lukáš, 22. Řezáč Pavel, 37. a 39. Hnojský Jan - 17. Klíma Tomáš, 45. a 83. Varga Imrich.

Rozhodčí: Špindlerová Zuzana -  Rubáš Jakub, Bína Roman . ŽK 2:2; ČK 0:1 (Hubáček Pavel); Diváků 80.

Sestava Hradešic: F. Míček - P. Řezáč, M. Šmrha, P. Melka, F. Melka, L. Melka, J. Hnojský, F. Šašek, L. Zdichynec, O. Starec, D. Novák. Náhradníci: L. Buchta, A. Čugujev, L. Mareš, V. Metlička, D. Vávra.

Sušice: J. Ludvar - P. Chmelík, M. Kalný, J. Farták, V. Klíma, T. Marek, M. Halas, T. Klíma, I. Varga, M. Bachroň, P. Hubáček. Náhradníci: L. Blažek.

Branky: 8. Melka Mukáš, 22. Řezáč Pavel, 37. a 39. Hnojský Jan - 17. Klíma Tomáš, 45. a 83. Varga Imrich.