Krajský přebor žáci starší 18. kolo 21. -22.3. 2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

KP starších žáků – aktuální výsledky

STARŠÍ ŽÁCI V KRAJSKÉM PŘEBORU PABĚRKOVALI

Po předehrávce posledních dvou kol pokračoval KP starších žáků podle Berberových losovacích tabulek klasickým způsobem . Na programu bylo 16. kolo, které příliš bodů po pětici zástupců Pošumaví KP nepřineslo. Plným počtem bodů se mohl pochlubit pouze druhý tým tabulky SK Klatovy 1898 výhrou nad kvalitním celkem plzeňské Doubravky. Dvoubodová ztráta Okuly s týmem Košutky nad kterým na podzim vyhrála v Plzni 9:0 je po slibných výkonech Nýrska v prvních dvou kolech zklamáním. Zklamáním jsou jarní výkony, resp. výsledky Horažďovic čekající na první letošní body. Těch se nedočkaly ani z duelu s předposledním Nepomukem, tudíž se soupeřem se kterým na podzim vyhrály na jeho půdě 7:0! Vzhledem k jediné remíze v dosavadním průběhu tohoto ročníku na chvostu tabulky se potácející Sušice venku se žádné zázraky na půdě v tabulce úspěšnějšího Stříbra nečekaly a Sušice si připsala sedmou porážku venku. Blšanský chmel  pomyslně nechutnal již lubských staršíkům na podzim doma , kde neuspěli s Blšany 2:5 a téměř shodným výsledkem 5:1 skončil i jejich zápas se stejným soupeřem na jeho  hřišti .

FK BLŠANY - START LUBY   5: 1 ( 1: 0)

Hosté v kombinované sestavě bez několika opor na domácí nestačili a po velmi slabém výkonu odjeli s porážkou 5 : 1. Během první půle drželi krok se soupeřem díky jeho střelecké nemohoucnosti. Na začátku druhé půle sami nabídli domácím brankovou příležitost, když hned po rozehrání a hrubé chybě v zadních řadách soupeř skóroval do prázdné branky na 2 : 0. Jiskřičku naděje ještě vykřesal ve 43. minutě Matěj Pivoňka, který snižoval na 2 : 1 po centru Dominika Černého, ale po zranění dvou hráčů hosté rezignovali a dovolili domácím ještě třikrát skórovat.

Sestava hostů: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Stelzer Jakub, Štilip Jakub, Toman Petr, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Kaiser Ondřej, Keřlík Adam,  Votava Tomáš a Kafka Filip.

Branka za hosty:  43. Matěj Pivoňka. Rozhodčí: Kvasnička.

HORAŽĎOVICE - NEPOMUK  0: 4 ( 0: 3)

Podrobnosti nehlášeny

Rozhodčí:Hessová;ŽK:0:1;Diváků : 30.

SK KLATOVY – DOUBRAVKA  2:1 (2:1)

Radimír Bilíček

V dalším domácím utkání přivítali klatovští staršíci velmi silný tým plzeňského Senca. Domácím dokonale vyšel úvod I. poločasu a ve 4. min. vedli 2 : 0. Oba dva góly padly po rychlých protiútocích a vždy se dokázal prosadit J.Šimek. Tuto dvoubrankovou ztrátu se hosté snažili co nejdříve smazat a domácí doslova přilepili na jejich vlastní polovinu. Velký tlak přinesl i spoustu šancí, z nichž ta v 10. min. byla domácí obranou zastavena jen za cenu faulu. Následoval pokutový kop, ale ten ke spokojenosti domácích skončil na břevně jejich brány. Hosty neproměněný pokutový kop ještě více nabudil a odměnou jim bylo ve 23. min. snížení na 2 : 1 pohotovou střelou T.Půty. Skóre už se do konce I. poločasu neměnilo a tak domácí do šaten odcházeli s jednobrankovým náskokem.

II. poločas začal opět tlakem hostů, ale domácí je pozornou obranou do velkých příležitostí nepouštěli. Snažili se opět o rychlé protiútoky, ale už si ani jeden nenašel cestu za záda hostujícího brankáře. Vzhledem k tomu, že ani hosté nenašli způsob, jak skóre utkání alespoň srovnat, mohli se domácí po obětavém výkonu radovat z dalších tří bodů. Bojovné utkání s velkým počtem osobních soubojů s přehledem odřídil rozhodčí V.Pressl.

Branky: 2 x J.Šimek – T.Půta ; Rozhodčí: V.Pressl ;ŽK:  0:2; Diváků : 50.

BANÍK STŘÍBRO - TJ SUŠICE  3:1 (0:1)
Branka : Václav Rauner

NÝRSKO - KOŠUTKA PLZEŇ 1:1 (1:0) PK 4:5

Ivan Pavlík

Domácí vstoupili do utkání velice dobře a již v první minutě se ujali vedení. Během prvního poločasu si připravili několik výborných příležitostí ke skórování, ale ani jeden z pokusů neskončil brankou. V 2. poločase se hra vyrovnala a hosté začali být nebezpeční z rychlých protiútoků. Zasloužené vyrovnání přišlo po chybě v nýrské rozehrávce. Domácí si v závěru vytvořili tlak i příležitosti, ale v koncovce jim chyběl větší důraz i štěstí.

Branky: 1´ Malát Filip – 52´ Krejčí Tomáš. Rozhodčí: Petrželka František; ŽK: 1 : 0 ; Diváků : 30.