1. A TŘÍDA 17. kolo 14.- 15.3. 2015

1. A TŘÍDA

NÝRSKU SE ODVETA V DERBY SE ŽICHOVICEMI VYDAŘILA

Sedmnácté kolo 1.A třídy bylo pro týmy z Pošumaví úspěšné. Po domácím šťastném vítězství nad silným soupeřem FK Nepomuk v tabulce druhé Luby potvrdily ziskem třech bodů roli favorita na půdě předposledního Staňkova. Lubští tentokráte nebyli k tomuto soupeři tak milosrdní jako v minulém kole Pačejov, který se Staňkovem doma vyšel bodově naprázdno. Sokol Pačejov mající opět výhodu domácího prostředí se dokázal z tohoto neúspěchu poučit a po přesvědčivém výkonu nechal divizní rezervu z Doubravky domů odjet s prázdnou. S prázdnou odjely také Žichovice z Nýrska. Domácí Okule se podařila úspěšná odveta  za smolnou podzimní prohru na hřišti v Žichovicích. Pod tlakem byly doma  Svéradice, které  pokud nechtěly ztratit kontakt se středem tabulky musely vyhrát a to se jim také  s Nýřany podařilo.

PAČEJOV - DOUBRAVKA B  2: 0 ( 2: 0)

Po zbytečné domácí prohře se Staňkovem z úvodního jarního kola stál dnes před Pačejovem jasný úkol v podobě  tříbodového vítězství. Překážkou jim měl být tým Senca Doubravka B,  který Pačejovu uštědřil na podzim prohru 4 : 0. Dnes však bylo vše jinak. V prvním poločase se hrálo  prakticky na jednu bránu a hosté byli zcela neškodní. Pačejovu vyšel úvod zápasu, když už v 7.minutě s ostrého úhlu prostřelil brankáře Tománka střelou

k tyči Jarda Kubaň. Domácí pak předvedli doslova festival promarněných šancí. Ujala se až ta ve 32.minutě. Vítek Panuška posadil centr přesně na hlavu Pavla Poleny  a ten zvýšil na 2 : 0. Nikdo by se nedivil, kdyby do přestávky domácí vedli 5 : 0. Po změně stran se hra trochu vyrovnala, hosté se snažili zápas zdramatizovat, ale pokud tým za celých 90 minut ani jednou nevystřelí na branku, těžko může čekat zázraky. Přísnější měřítko snese jedině pravý bek Tomáš Zajíček,  dnes jednoznačně nejlepší hráč Doubravky. Domácí mohli své vítězství ještě v závěru zvýraznit, ale  tutovky Jardy Kubaně se už neujaly.

Vítězství Pačejova je naprosto zasloužené, diváky musel potěšit především výkon v prvním poločase. Zápas  řídila s přehledem trojice rozhodčích Milan Kohout,  Milan Kulhánek  a Václav Pressl.  Delegátem zápasu byl  Pavel Hudeček.

Branky: 7. Kubaň Jaroslav,  32. Polena Pavel.  ŽK: 1:3. Diváků 120.

Rozhodčí:  Milan Kohout, Milan Kulhánek a Václav Pressl

Sestava Pačejov:  Kalčík J.  -   Kubaň M.  -   Žák P.    Pelouch F. -   Polena P.  -   Hlůžek J. /65.Pavelec P./  -  Panuška V. - Klásek V.   – Dytrt J. /83. Vavřička D./ -  Kubaň J.  – Ticháček J. /74. Bokr P.(ŽK)/

FK STAŇKOV - START LUBY  0: 1 ( 0: 0)

Domácí posíleni vítězstvím z prvního jarního kola z Pačejova byli vyrovnaným a velice houževnatým soupeřem, ale v průběhu zápasu jsme je do gólových šancí nepustili. O těsném, leč zaslouženém vítězství, rozhodla hlavička Karla Křížka ml. po centru Honzy Voráče v 70. minutě.
branky: Křížek Karel; ŽK: 3:4, diváků 60.
Sestava Lub : Kalaš - Sýkora (53. Pivoňka), Vejskal, Turner, Čížek (žk) - Voráč, Sysel M. (žk), Voráček Přemysl (64. Koželuh Vojtěch), Křížek K. - Kvítek (žk) (84. Sysel P.), Švátora  (žk) (75. Nešpor).

SVÉRADICE – NÝŘANY   5: 2 ( 4: 0)

Václav Dušek

Zápas byl od prvních minut v režii domácího mužstva a vypadalo to, že si Svéradice výrazně vylepší skóre. Ale po půli 4:0 se hra vyrovnala a hosté se ve skóre dotáhli na 4:2 a chvíli to vypadalo, že může ještě ve vývoji průběhu zápasu dojít k obratu. Ale domácí přidali a o po gólu na 5:2 se rozhodovalo zda, bude skóre narůstat nebo ne. Hosté byli naprosto odevzdaní a zasloužili si daleko vyšší prohru.

Sestava domácích:

Soukup - Prokopec (75. Vlček), Herout, Vonášek, Sova - Kába (85. Klas D.) Černohorský (45. Chaloupka),Prýmas, Makovec,  Brůha, - Beránek

Branky: Kába 3, Beránek, Chaloupka - Alyiev, Kočí.

Hlavní rozhodčí : Špoták Rudolf, diváků 80, hráno bez karet.

NÝRSKO – ŽICHOVICE    1: 0 ( 0: 0)

Stanislav Steiner

Do utkání vstoupilo lépe domácí mužstvo. Už v 6' po akci Kohout-Bastl se k míči dostal Trefanec, ale jeho střela skončila vedle branky. Hosté odpověděli v 7¨,když střelu Mourka domácí brankář vyrazil . V následující minutě se do slibné šance dostal Výtisk,ale jeho střelu hostující brankář vyrazil na roh.V 13' György přihrál Kohoutovi ,ten zakončil,brankář hostů byl však na místě a střelu chytil.Ve 22' rozehrával Bastl trestný kop,ale dobře postavený Kalivoda ml. nestačil míč přesně zakončit .V 25' rozehrál Lužný míč na Kohouta,jeho slabou střelu brankář zlikvidoval. V 29' po akci Kohout-Výtisk se k míči dostal György , jeho střelu po zemi brankář hostů chytá.Do konce poločasu se domácí mužstvo dostalo ještě do několika slibných příležitostí ,ale bez patřičného úspěchu.Největší příležitost ke vstřelení branky měl György ve 43',když přihrávku Bastla tečoval pouze do brankáře hostů,Ve 43' ohrozil nýrskou branku hráč hostů Beneš,ale Moravec v nýrské brance nezaváhal.

Začátek druhého poločasu patřil hostujícímu mužstvu,když střely Haranta a Butnara vyrazil Moravec na roh.V 50' přišel zkrat domácího Bastla,který zbytečně fauloval,dostal druhou ŽK a tím i zároveň ČK a domácí  dohrávali  zbytek utkání o deseti.Hosté se snažili útočit ,domácí mužstvo odolávalo a snažilo se hrát na rychlé protiútoky. To se povedlo v 71',kdy Kohout zpracoval míč, přesně přihrál Györgymu a ten svůj průnik zakončil přesnou střelou na zadní tyč branky hostů a vstřelil tak branku,která rozhodla o konečném výsledku utkání.Ve zbytku utkání se hosté snažili o zvrácení stavu utkání ,ale neúspěšně.Obrana domácích hrála velice pozorně a hostům nedovolila skorovat.

Vítězství domácího mužsta je zasloužené a je třeba pochválit všechny hráče,kteří dohrávali zbytek utkání.Velmi dobře hrála stoperská dvojice Kalivoda ml. a Lužný a mužstvo zvláště v prvním poločase podržel brankář Moravec

Sestava SKP OKULA NÝRSKO: Moravec - Hvězda/76' Šteiner/ ,Kalivoda ml.,Lužný,Kolář - Trefanec/61' Antonovics/  Kohout,Šnour,Bastl- György/87'Janovský/,Výtisk/89'Kalivoda st/.  Trenér:Kalivoda st.

TJ ŽICHOVICE:Rojík - Bálek P.,Mourek,Šiška/67'Frýzek/,Bálek J.,Butnaru,Beneš R.,Šinál, Harant/61'Beneš J./,Špírek/78' Šimáček/,Musil. Trenér:Krejčí

Branky : 71' GYÖRGY IVO

ŽK : D: 2X Bastl , 1x Šteiner, H.Šinál,Šiška,Butnaru. ČK: 50' BASTL

Rozhodčí: Bína Roman-Petrželka František,Hessová Tereza.  DS : Lecjaks Ladislav. Diváků . 80

Radim Šiška ŹICHOVICE : " Zápas v Nýrsku jsme neodehráli podle našich představ a přestože domácí hráli téměř celý druhý poločas o deseti, tak vyhráli zaslouženě. Od prvních minut bylo jasné, že nýrští fotbalisté jsou na tom technicky, kombinačně a rychlostně lépe než hosté a podle toho hra vypadala. Domácí hráli fotbal a vytvářeli si šance, hosté hráli kopanou. Jen díky Rojíkovi  v naší brance a zbrklosti domácích střelců skončil poločas nerozhodně.

Do druhé půle jsme vstoupili aktivněji a mohli rozhodnout. Harant však branku netrefil a Butnara vychytal domácí brankář. Pak přišlo vyloučení domácího Bastla a naše bezradnost při hře proti oslabenému soupeři. Deset minut před koncem zakončil pěknou akci domácích na hranici ofsajdu Gyorgy střelou k tyči a domácí vedli. V závěru mohl vyrovnat Pavel Bálek, ale jeho hlavička branku minula."

SLAVOJ STOD - SOKOL LHOTA  0:2 (0:2)

Branky: Kučera, Křížek D.

NEPOMUK - SL. ŽIHLE  5: 2 ( 4: 1)

Branky: Baran Marek 3, Baran Michal 2 - Peterka, vlastní; ŽK: 2:3, diváků 100

CHOD. PLANÁ - CH. ÚJEZD 1: 4 ( 1: 1)

Branky: Ovčačik - Pikl 2, Jílovec, Trejbal; ŽK: 3:3; ČK: 1:0, diváků 300.

SLAVOJ MÝTO - KŘIMICE  2: 1 ( 0: 0)

Branky: Kříž, Švejda - Kubice; ŽK: 4:5, diváků 150.