Krajský přebor žáci starší 30. kolo 14. – 15.3.2015

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

V POOTAVSKÉM DERBY SE BODY VRACELY

Poprvé na jaře zasáhli do bojů o mistrovské body v krajském přeboru žáků mužstva SK Klatovy a Start Luby, které v prvním jarním kole pro odložený vzájemný duel na 18.3.volno. Lépe se vstup překvapivě vydařil lubským žákům, kteří doma na body s plzeňským soupeřem dosáhli. Klatovy po té, kdy podlehly v Přešticích si do tabulky připsaly nečekanou třetí prohru. K návratu bodů z podzimu došlo v derby v Sušici. Domácí po loňském neúspěchu v Horažďovicích  kde podlehli 4:3 výsledkem v odvetě psaným jako přes  kopírák prohru hostům vrátili.

DOMAŽLICE - NÝRSKO 4:0 (2:0)

Ivan Pavlík

Hosté vstoupili do utkání špatně, zřejmě s vědomím podzimního domácího debaklu. To se projevilo již ve druhé minutě, kdy se po chybě brankáře prosadil Selnar. Za minutu na to se měnilo skóre opět, když z rohu míč propadl vápnem a Černý neměl problém ho uklidit do sítě. Od této chvíle z hostů spadla nervozita a začali hrát fotbal. Do konce poločasu se hrál na krajský přebor nadprůměrný zápas plný krásných akcí, kombinací a střel. Do druhého poločasu domácí vstoupili opět lépe a zásluhou levonohého Vlčka se dostávali do šancí, z nichž jednu gólově zakončil Ludvík a druhou sám Vlček. Hosté pokračovali ve své hře, ale s postupujícím časem už jejich výkon klesal. Paradoxně v této době si vytvořili největší šanci, kterou však Gondek nezakončil.

Branky: 2´ Selnar Jakub, 3´ Černý Vojtěch, 38´Ludvík Štěpán, 45´ Vlček Antonín. Rozhodčí: Schwarz Petr ;Diváků : 40.

START LUBY - SMÍCHOV PLZEŇ   1:1 (0:1) PK 4 : 3

Protože úvodní zápas jara na půdě sousedních Klatov byl odložen, nastoupili domácí hráči k prvnímu mistrovskému utkání až tento víkend na domácí půdě. Na těžkém terénu hostili družstvo Smíchova Plzeň. Od úvodních minut byla na domácích znát nerozehranost, hosté lépe kombinovali a lépe se pohybovali na těžkém terénu. Už v 5. minutě pokazili domácí rozehrávku v zadních řadách a hosté toho využili, když Jakub Hrdlička přesnou střelou překonal domácího brankáře a hosté vedli 0 : 1. V dalším průběhu zápasu se odehrávali souboje především ve středu hřiště bez vyložených šancí na jedné i druhé straně. Až v závěru utkání, kdy domácí vrhli všechny síly do útoku, se podařilo vstřelit vyrovnávací branku Dominiku Černému, který se dostal po rohovém kopu k odraženému míči a v 69. minutě srovnal na 1 : 1. V následném penaltovém rozstřelu byli šťastnější domácí, kteří zvítězili 4 : 3. Úspěšnými střelci domácích byli Matěj Pivoňka, Tomáš Votava, Jakub Stelzer a Radek Mužík.

Sestava domácích: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Stelzer Jakub, Štilip Jakub, Toman Petr, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Svoboda Martin, Mužík Radek,Keřlík Adam,  Votava Tomáš, Háša Martin a Kafka Filip.

Branky:  69' Černý Dominik - 5' Hrdlička Jakub. Rozhodčí Říha Zdeněk, Žk 2 : 0, diváků 30.

TJ PŘEŠTICE - SK KLATOVY  5:1 (2:0)

Petr Ulrych

Vstup do jarní části soutěže se klatovským starším žákům vůbec nepovedl a v Přešticích prohráli vysokým poměrem. Kdo ale počítal vyložené šance na obou stranách dospěl nejspíš ke skóre 6:6, takže je jasné, že domácí byli v jejich proměňování vysoce produktivní, kdežto Klatované byli v koncovce spíše zoufalí. Je však pravdou, že ani herní projev klatovského mužstva nebyl rozhodně ideální a rozhodně je co zlepšovat.

Rozhodčí: Škarda, ŽK 0:1, diváků: 30

Branka Klatov: Baxa

Sestava hostů: Mareš O., Daněk, Baxa, Partyngl, Kolerus, Koliha, Trumpeš, Kapusta, Šimek, Havlíček, Barborka. Střídající hráči: Krejčiřík, Javorský, Homolka, Pretzelmayer

SUŠICE -  HORAŽĎOVICE 4: 3 ( 2: 0)