Divize 17. kolo 14.- 15.3. 2015

DIVIZE MUŽI - skupina A

Divize –aktuální výsledky

KLATOVSKÝM  ÚSPĚŠNÉ SÉRII POKRAČUJE, HOŘOVICKÝM SKONČILA

V 17. kole divize  na sebe narazila v Klatovech družstva, které dosud zdobila velmi úspěšná série z druhé poloviny podzimu na níž obě navázala v úvodním jarním kole . Zatím Klatovy po vítězném duelu nad Hořovickem  se nadále vezou na vítězné vlně, pro jejich soupeře v městě pod Černou věží jejich osmikolová úspěšná série skončila. Pro domácího nováčka divize je zisk plného počtu bodů o to cennější, neboť na rozdíl od minulého kola se museli obejít bez třech hráčů, zraněných D. Matějku a Györgyho a také bez na tři zápasy distanovovaného Ondřeje Kadlece.  Mezi oblíbené bude pro Klatovy po tomto kole patřit číslo šest. Právě tolik bodů získali klatovští fotbalisté ze dvou zápasů, které je posunuly z osmého na šesté místo a stejný počet šesti bodů je nyní dělí od třetího místa v tabulce §

Sušice v úvodu jara má těžký los. Na cestě v boji o záchranu jí doma  po vysoké prohře na hřišti třetího týmu tabulky Malše Roudné čekal lídr tabulky z Tachova.   Souboj před svými diváky s kvalitou kompaktního soupeře  byl ze strany domácích sice statečný, ale bez bodového efektu. Na přísně nařízený pokutový kop hostů dokázali ještě odpovědět vyrovnáním, ale na druhou branku Tachova z 81.minuty v oslabení, kdy od 78.minuty  hráli o deseti bez vyloučeného Páleníka již  odpovědět vyrovnáním nestačili.

KLATOVY 1898 – HOŘOVICKO    3:2 (2:1)

Jitka Kilbergerová – Klatovský deník

I přes velmi těžký terén se hrál na klatovském hřišti od začátku svižný fotbal, i když zpočátku plný nepřesností na obou stranách. Klatovy byly ale aktivnější a odměnou jim za to byl ve 20. minutě gól Jandy hlavičkou po rohovém kopu. Hned v následující akci mohl Krejčí zvýšit náskok, ale na výborný centr Bezděka o kousek nedosáhl. Klatovští ale brzy polevili a hosté trestali. Ve 33. minutě nechala domácí obrana volného hráče, ke kterému se dostal centr. Bežó vypálil a míč se ještě odrazil od domácího Veselky za Rojíkova záda. Hosté se však dlouho neradovali. Ve 35. minutě předvedl Lukeš skvělou individuální akci, snadno si poradil s hořovickým obráncem, a poslal Klatovy znovu do vedení. Domácí přestáli následný tlak a do kabin šli s jednobrankovým náskokem.

Kdo se těšil na další „jízdu" domácích i ve druhé půli, byl hodně zklamaný. Otěže hry zcela převzalo Hořovicko a vytvořilo si šance. Žáček na poslední chvíli odvracel hlavou míč mířící do branky a gólman Rojík si vybral kus štěstí, když soupeř pálil přesně do míst, kde stál. Až v 62. minutě se předvedl klatovský Bezděk, který po sólu a tvrdé střele pořádně protáhl hostujícího gólmana Herca. Ale hosté se vyrovnání přece jen dočkali. Gólman Rojík byl daleko z brány a Rampa toho v 80. minutě využil. Z velkého vápna přesně trefil šibenici. Klatovy však ukázaly svoji sílu dvě minuty poté. Hosté silně podcenili odražený míč po Bezděkově střele a mladík Harmady se mohl radovat z prvního divizního gólu. Hořovicko se urputně snažilo o vyrovnání a skoro se mu to v poslední akci zápasu podařilo. Klatovy však zachránilo břevno.

Poločas: 2:1. Branky: 20. Janda, 35. Lukeš, 82. Harmady – 33. Bežó, 80. Vrabec. Rozhodčí: Cihlář – Szikszay, Simbartl. ŽK: 4:3. Diváků: 200.

Sestava Klatov: Rojík – Veselka (83. Štengl), Žáček, Vítovec (88. M. Brož), Jůda, Janda, Bezděk (90. Krásný), Sýkora (68. Harmady), Kotrba (90. Toman), Krejčí, Lukeš.

SUŠICE – TACHOV  1:2 (0:1)

Vratislav Krulich

Hosté z Tachova vtrhli do utkání jako vichřice a zatlačili domácí do defenzívy. Útok za útokem se valil na sušickou bránu a v této fázi utkání zatlačili hosté domácí do defenzívy. Sušická obrana však pracovala spolehlivě i když dvakráte se štěstím, když míč skončil na tyči respektive na břevnu domácí branky. Sušičtí postupně tlak hostů eliminovali a utkání se stalo vyrovnaným.

Poprvé se skóre měnilo v sedmadvacáté minutě, po diskutabilní penaltě, kdy hostující Hudec nedal sušickému gólmanu šanci. Domácí po obdržené brance nesklopili hlavy a nadále byli Tachovu vyrovnaným týmem.

I ve druhé půli to byl převážně boj o střed hřiště bez výrazných šancí na vstřelení branky. Po čtvrt hodině hry začínala mít domácí jedenáctka mírnou převahu a s ní přicházely i šance. První sušičtí nedokázali využít, když střílený centr nestihli přesně nasměrovat do tachovské brány. V devětašedesáté minutě bylo srovnáno. Vrhel unikl po křídle a jeho centr nasměroval přesně Kysilka. Po vyrovnávací brance se na tachovské kopačky nastěhovala nervozita a domácím naopak vlila sílu do žil. V této fázi zápasu byli domácí tachovským více než vyrovnaným soupeřem. Jejich aktivitu srazilo vyloučení Páleníka, po zbytečném faulu. Iniciativu převzali opět hosté. V této fázi sušické podržel gólman Gill, když dvakrát zlikvidoval nebezpečné střely hostů. Nakonec se radovali tachovští, když devět minut před koncem dokázali po skrumáži dopravit míč do sušické sítě a taktickou hrou nedovolili změnu skóre.  Domácím hráčům patří i přes porážku poděkování za předvedený výkon.

Branky:  69´ Jiří Kysilka - 27´ Lukáš Hudec (PK), 81´ Petr Šácha

Rozhodčí:  Lukáš Machýček - Milan Matějček, Zuzana Špindlerová, ŽK 3:4. ČK:  1:0  (78´ Petr Páleník) .  Diváků:  150

Sestava TJ Sušice: Karel Gill, Ondřej Skrbek, Jakub Melka, Tomáš Linhart, František Hrach (K), Jiří Kysilka (76´ Jakub Szedmák), Radek Kočí, Petr Páleník, Jan Skála (42´ Miroslav Vrhel), Tomáš Fuchs, Václav Jech (46´ Martin Krejčí)

Foto z utkání Sušice - Tachov 2x Jitka Kilbergerová- Klatovský deník)