Divize 16. kolo 7.- 8.3. 2015

DIVIZE MUŽI - skupina A

KLATOVY KRUTĚ ZAPLATILY ZA TŘI BODY

První tři jarní body které získaly Klatovy domácí výhrou  nad Českým Krumlovem byly domácím celkem draze zaplaceny. Domácí přišli o tři hráče. Na nosítkách nejen na hřišti ale i v sanitce skončili  zranění György  a D. Matějka. Po svých , ale na druhé straně také vynuceně z důvodu vyloučení  opustil hrací plochu třetí domácí hráč Kadlec . Zatím co si Klatovy v tabulce vítězstvím  polepšily , když postoupily na sedmé místo, druhý tým z Pošumaví  Sušice zůstal poslední . Hráči z města na Otavě stejně jako jejich největší soupeři v boji o záchranu v tabulce od 12. místa na body nedosáhli . Z podhledu podzimních výsledků a dalšího nepříjemného debaklu , tedy nic nové a to je nelze označit jinak než jako zklamání.

KLATOVY 1898 -  ČESKÝ KRUMLOV  1:0 (0:0)

Martin Janda (foto Milan Kilián Klatovský deník)

v     Hrál se fotbal odpovídající ročnímu období a kvalitě trávníku. A i když počasí v posledních dnech nebylo ideální, správce klubu Václav Kopřiva připravil hrací plochu na velmi slušné úrovni. Ze začátku žádný ze soupeřů nechtěl udělat chybu, a tak se na první střelu čekalo až do dvacáté minuty, kdy Rojík pohodl sebral pokus hostů. Větší problémy měl s ránou krumlovského kapitána, která před ním skočila a musel ji krotit i s pomocí brankové konstrukce.

V druhé půli se do největší šance zápasu dostal Kadlec. Při atakování rozehrávky brankáře vypíchl míč, ale hostující gólman napravil své zaváhání a střelu Kadlece vyrazil. Jedinnou branku vstřelil deset minut před koncem Bezděk, který si naběhl na křižný pas Harmadyho a svým důrazem zavinil srážku krumlovského brankáře se svým obránce, pohodlně zasunul balón do sítě a mohl se radovat. Zápas se poté kouskoval a byl plný emocí. Doplatil na to domácí Kadlec, který viděl v 88´minutě červenou kartu.

Další kaňkou byla dvě zranění, při kterých musela asistovat zdravotnická služba. Nejprve sanitka odvezla Gyorgyho, který má po ostrém zákroku stehy na nártu. Pět minut před koncem musel odjet do nemocnice také Matějka, který si vykloubil loket. Velký dík patří všem fanouškům, kterých přišlo přes tři sta!

Branky: 79. Bezděk Luděk, ČK 1:0 (88. Kadlec Ondřej).

Sestava: Rojík - Veselka, Janda, Žáček (ŽK), Lukeš - Sýkora (76´Harmady), Jůda, Gyorgy (63´Kotrba), Kadlec (88´ČK) - Bezděk (85´Matějka, (89´Vítovec)), Krejčí. Trenéři: Dejmek, Štolka, Dlesk

ROUDNÉ – SUŠICE  7:2 (2:0)

Sušice jak v minulém roce skončila , tak letošní jaro začala.  Po podzimní prohře v posledním kole v Klatovech 5:0  rovněž odjeli v prvním jarním kole ze hřiště farmářského klubu ligových Českých Budějovic  se kterým na podzim doma prohráli 0:4  s dalším debaklem .