Krajský přebor žáci starší 13. kolo 15.-16.11. 2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

NÝRSKO POPRVÉ VYHRÁLO V SUŠICI

Poslední podzimní kolo krajského přeboru starších žáků přineslo zlom do vzájemných zápasů Sušice a Nýrska v krajském přeboru. O něj se postarali starší žáci Okuly Nýrsko, kterým se podařilo poprvé v historii v souboji o mistrovské body zvítězit nad Sušicí poprvé v krajském přeboru. Vítězství to bylo o to cennější, neboť bylo dosaženo na půdě soupeře a Nýrsko potvrdilo upevněním sedmého místa pozici druhého nejúspěšnějšího týmu z Pošumaví v KP. Tím nejlepším byly na 2. místě SK Klatovy 1898 , které se rozloučily  s rokem ve kterém obhájily a získali druhý titul přeborníka kraje dvouciferným vítězstvím.

Klikni zde       VÝSLEDKY – TABULKY – STATISTIKY – HRÁČI

VEJPRNICE   - LUBY  3: 0 ( 2: 0)

Karel Křížek

Domácí hráči potvrdili roli favorita utkání a zaslouženě zvítězili. Hosté s fyzicky vyspělejším soupeřem drželi krok do 27. minuty, kdy se na 1 : 0 trefil Michal Šmíd, ve 29. minutě přidal druhou branku Robert Vomáčka. Do kabin se tak odcházelo za stavu 2 : 0, když domácí ještě další šance nevyužili. Druhý poločas už byl vyrovnanější, hosté několikrát ohrozili domácí branku, ale gól se jim vstřelit nepodařilo. Domácí pak ještě v 58. minutě přidali další branku, kterou vstřelil Jiří Sloup a rozhodli tak o celkovém vítězství 3 : 0.

Za hosty nastoupili: Schejbal David, Gajdoš Kamil, Štilip Jakub, Toman Petr, Böhm Marek, Černý Dominik, Flosman Pavel, Pivoňka Matěj, Svoboda Martin, Maňas Vít, Krejčiřík Zdeněk, Votava Tomáš, Háša Martin a Kafka Filip.

Branky:27. Šmíd Michael, 29. Vomáčka Robert, 58. Sloup Jiří.  Rozhodčí:  Kovářík, bez karet, diváků 40.

KLATOVY – SMÍCHOV   10: 1 ( 7: 1)

Petr Ulrych

Poslední podzimní zápas přivedl do Klatov nejslabší mužstvo soutěže z plzeňského Smíchova. Utkání se od samotného začátku vyvíjelo přesně podle papírových předpokladů a klatovští starší žáci plně ovládali hru a bylo jen otázkou, jakým skórem utkání skončí. Že se brankostroj domácích zastavil bohužel pouze na čísle 10, bylo jen a jen vinou špatné koncovky Klatovanů.

Branky :Shklyarskyy 4, Šimek 2, Berka, Barborka, Hranáč, Koliha . Rozhodčí: Hovorka, ŽK 1:0, diváků 40.

Sestava Klatov: Mareš O., Hejduk, Baxa, Kolerus, Berka, Partyngl, Koliha, Shklyarskyy, Šimek, Havlíček, Bilíček;  střídající hráči: Hranáč, Trumpeš, Barborka, Kapusta, Javorský

TJ SUŠICE - NÝRSKO  1 : 6 (1:2)

Ivan Pavlík

Utkání se hrálo za stálé převahy hostů. Do vedení šli po čtvrt hodině zásluhou Pavlíka, který dorážel do prázdné brány brankářem vyraženou střelu. Na 2:0 zvyšoval Vacek krásnou střelou levou nohou z hranice velkého vápna. Domácí měli v prvním poločase 3 možnosti, a to vždy po chybách obrany hostů. Všechny tři zakončoval Florián Svoboda, ale pouze jednou byl úspěšný. Druhý poločas již byl zcela jednoznačnou záležitostí nýrských hráčů, a to hlavně střelce tří góĺů Zbyňka Maška.

Branky: 34´ Śvoboda Florián – 38´, 39´, 60´ Mašek Zbyněk, 16´ Pavlík Jakub, 25´ Vacek Adam, 57´ Malát Filip.  Rozhodčí: Pena Miroslav; ŽK: 1 : 0; Diváků : 50.

Martin Kalný(Sušice) : " V prvním poločase jsme měli slušné šance na vstřelení branky, bohužel jsme dvě tutovky, včetně střely do prázdné branky, nevyužili. Vstřelili jsme branku z 25 metrů a o poločase jsme tedy zaslouženě prohrávali, přesto jsem věřil v dobrý výsledek. Měli jsme na to, abychom po nějakém z úniků Práška nebo Svobody zápas klidně i vyhráli, ale opět jsme se psychicky složili po třetí inkasované brance a zápas odevzdali. Kluci z Nýrska dnes vstřelili 3 krásné branky z poza vápna. Gratuluji soupeři k výhře. "

Branka: Florian Svoboda

HORAŽĎOVICE -  SENCO  1: 1 ( 0: 1)  PK 0:3