1.B TŘÍDA skupina B 13. kolo 15.-16.11. 2014

1. B  TŘÍDA  - SKUPINA B

MĚČÍN SE O BODY SE PŘIPRAVIL VLASTNÍ BRANKOU

Tak již to máme konečně za sebou! Ty úspěšnější týmy z 1.B třídy , kteří posledním podzimním kolem uzavřeli první část tohoto soutěžního ročníku se mohly radovat, ale pro ty,  které se pohybují v suterénu tabulky to znamená  značné zklamání ze svých výsledků. Tak již to mají za sebou, si řekli určitě po skončení utkání v Měčíně domácí hráči i příznivci tohoto klubu. Určitě tím mysleli pro tento klub skutečně prazvláštní rok. Vždyť naposledy na domácím hřišti  vyhrál Měčín 12.dubna . Od té doby již evidují v v tomto klubu do konce jara tři prohry. Na podzim v novém ročníku v této neúspěšné sérii měčínští pokračovali, když z pěti zápasů získali pouze bod za remízu se So Štěnovice. To vše podtrhla 87. minuta utkání s Dlouhou Vsí, kdy vlastní branka překazila poslední příležitost protrhnout domácí neúspěšnost! Přitom Měčín na podzim venku odehrál sedm zápasů a jen jednou se vracel z derby ze Strážova s prázdnou. Kde by asi Měčín byl, kdyby…, ale na to se nehraje.

Hraje se na branky a těch v tomto kole daly z týmů z Pošumaví nejvíce Chanovice a mohou se spokojeně vyhřívat ve společnosti týmů v první polovině tabulky. K tomu patří úspěšnému nováčkovi velká gratulace a ti zkušenější, „starousedlíci“ musí přes zimu spíše přemýšlet nad tím, co udělat, aby se jim na jaře podařil úspěšný úprk z kalných sestupových vod. Tu nejlepší tečku udělal v úplně  posledním letošním zápase této soutěže Sokol Mochtín. V domácím prostředí zvládl vítězstvím nad vedoucí Košutkou, získali další tři body a  přezimují na 3.místě což je z týmů z Pošumaví v tabulce nejvýše!

Po odstoupení FK Horažďovice B má Pošumaví již jednoho sestupujícího a na těch ostatních je, aby to byl sestup poslední. Snad se všem bude vyhýbat to, co zkřížilo jistě daleko vyšší cíle jednomu z nic Sokolu Měčín. Vše ale může být ještě jinak, jsem přece jen v 1. B třídě pouze v poločase  !

Klikni zde       VÝSLEDKY – TABULKY – STATISTIKY – HRÁČI

MĚČÍN  -  DLOUHÁ VES   2 : 3  (1:1)

Evžen Veselý

Utkání dvou sousedů ze spodní části tabulky, bylo soubojem o šest bodů. Lépe začali domácí, kdy střela Karla Bureše v 6 min skončila na tyčce. Další kombinační akce a střelu Dušana Němce v 10 min zlikvidoval golman hostí. Nedáš , dostaneš se opět naplnilo. Po ztrátě míče na polovině hřiště unikl Pavel Švec a své sólo proměnil ve vedení Dlouhé Vsi. Do poločasu se domácím v 40 min podařilo srovnat skoré zásluhou Pavla Havlíčka. Druhý poločas opět začal náporem domácího celku a kýžená branka nepadla. Co se nedařilo domácím se podařilo v 59. minutě hostům po střele  Kulhánka, která rozvlnila domácí sít. Hosté se této brance soustředili na bránění. Štěstí domácím na svém hřišti jim skutečně nepřeje. Jejich snahu získat cenné body jim zkalila 87.minuta, kdy po rohovém kopu hostí umístil míč do vlastní branky Lukáš Čejka. Na konečný výsledek v 89. min hlavou snížil Jakub Štampach.

Branky:  Havlíček Pavel, Jakub Štampach  - Pavel Švec, Kulhánek Martin, vlastní (Čejka Lukáš) . Utkání řídil rozhodčí Fanfule Adam před 60 diváky.

Sestava Měčín : Šlajch Radek, Krotký Zdeněk, Klíma Jan, Krotký Jaroslav, Němec  Dušan, Čejka Lukáš, Štampach Jakub, Havlíček Pavel, Šlais František (78 min  Šindelář Radek) Duchek Petr(35 min Duchek Jan) Bureš Karel

Dlouhá Ves : Hanzl, Goby, Korytán, Šperl, Mirvald, Pechek, Hubený, Švec, Kulhánek, Trčan,

CHANOVICE -  STARÝ SMOLIVEC 3:2 (2:1)

Jiří Šterba

Velice důležitý zápas pro domácí mužstvo začal z domácí strany velmi opatrně. Hosté se několikrát dostali nebezpečně před domácího brankáře Hermanchaka. V 7 minutě po kolmé přihrávce Černohorského, se k tyči hostující branky přesně trefil Jakub Chalupný. I po obdržené brance byli hosté hodně nebezpeční. Ve 29 minutě se ke šťastně draženému míči na hranici šestnáctky hostů dostal k míči kanonýr domácích Michal Polena a s přehledem zvýšil na 2 : 0. Hosté i nadále nesložili zbraně a dostávali se i do šancí, které i se štěstím likvidoval výborný golman domácích. Těsně před odchodem do kabin na poločasovou přestávku rozhodčí k překvapení domácích fanoušků odpískal držení v pokutovém území domácích a nařídil velice přísný PK, který s přehledem proměnil hostující Procházka. V druhém poločase hra domácích upadala a hosté získávali převahu, kterou vyjádřil přesnou trefou Dušek a stav byl rázem v 62 minutě 2 : 2. Po vyrovnávací brance se hra vyrovnala a šance na vítěznou branku byly na obou stranách. Když už se zdálo, že zápas skončí nerozhodně, tak se po rohovém kopu domácích šťastně trefil zblízka Honza Šebek. Konec zápasu si již domácí pohlídali a slavili na dokopné důležité vítězství.

Branky: 7. Chalupný Jakub, 29.  Polena Michal, 87. Šebek Jan -  44. Procházka(PK), 62. Dušek.  Rozhodčí : Orlík ; diváků 100, ŽK 2: 4

Sestava domácích:  Hermanchak, Šulc Jiří, Prýmas Jaroslav/63.Zoubek Václav/, Chalupný Jakub/87.Polena Martin/, Soukup Petr, Srb Ondřej/82.Petřík Jiří/,Šebek Jan, Pavlovský David, Polena Michal, Rada Lukáš, Černohorský Lukáš.

ŽÁKAVA - STRÁŽOV  3: 0 ( 3: 0)

Branky: Mencl, Silovský, Soukup; ŽK: 1:1, diváků 110

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, V. Čížek, L. Janka, J. Franc – J. Hosnedl, D. Kološ, O. Uruba, T. Faltín – A. Presl, M. Denk.

MOCHTÍN – PLZEŇ KOŠUTKA  2:0 (1:0)

Domácí zvládli na jedničku i poslední zápas podzimu s vedoucí Košutkou, získali další tři body, v tabulce přezimují na 3.místě ! Před pěknou návštěvou se hrál fotbal kvalitní úrovně. Hosté začali hodně svižně, měli první šanci, ale pak se do tempa dostali i mochtínští hráči, hru vyrovnali a dávali i rozhodující branky. Tu první ve 28.minutě Jakub Bejvl hlavou po centru z VPK zahrávaným Jiřím Flodrem.  V 65.min. trefil domácí kapitán Jiří Dolejš z VPK ze 23 m jen břevno hostující branky, ale v 70.min. se již nemýlil. To jeho přesná střela, opět z VPK ze 23 m, skončila přesně u tyče v síti hostujícího golmana Jana Fremunda, Mochtín vedl 2:0 a výhru si již vzít nenechal. Hostům sice patřil závěr utkání, měli i šance na gol, ale žádný nedali, museli se smířit s druhou porážkou v soutěži. I tak ale přezimují v čele tabulky s pětibodovým náskokem na své pronásledovatele (Štěnovice a Mochtín).

Branky:  Jakub Bejvl a Jiří Dolejš.  Rozhodčí Pavel Pohančeník z H.Týna, ŽK 5:1, ČK 1:1 (Špindler - Arnošt), 120 diváků