1. A TŘÍDA 14. kolo 8.-9.11. 2014

1. A  TŘÍDA

POUZE ŽICHOVICE NA BODY NEDOSÁHLY

Předposlední podzimní kolo 1.A třídy bylo z pohledu týmů z Pošumaví úspěšné. Svéradice a Nýrsko přestože měly doma silné soupeře  dokázaly využít domácího prostředí k zisku dvou bodů. Nýrská Okula doma porazila na pokutové kopy první Lhotu a Svéradice byly stejně úspěšné v derby se Startem Luby. Všechny tyto výsledky ale přetrumfovala výhra Pačejova na horké půdě Slavoje Stod ! Jediným celkem který  na body nedosáhl byly Žichovice , které své vedení z první půle na umělce divizní rezervy Doubravky v pátečním duelu pod reflektory neudržely a vrátily se domů s prázdnou.

DOUBRAVKA B - ŽICHOVICE  3 : 1 (0 : 1)

Bez komentáře.

Branky: Fiala, Kadlec, Krysl - 5.min. R.Beneš z PK; ŽK: 2:3, diváků 50.

Sestava Žichovic: J.Rojík – L.Mourek, J.Frýzek, M.Šinál, A.Štěpán – I.Butnaru, R.Beneš, J.Bálek (65.M.Špírek), R.Šiška, T.Harant (75. J.Beneš) – J.Jiřík

NÝRSKO - SOKOL LHOTA 2: 2 ( 2: 1)PK 3:1

Stanislav Steiner

Před začátkem utkání měl trenér Nýrska,Karel Kalivoda problémy se sestavením mužstva, protože mu z různých důvodů chybělo několik stabilních hráčů. Největší problém mu dělala neúčast brankářské jedničky, Jirky Moravce. Tak se do branky postavil Roman Loskot a ten svým výkonem nezklamal. Hosté se představili jako kompaktní tým a patřil jim začátek utkání. Několik jejich slibných příležitostí obrana domácích zlikvidovala. Velkou příležitost ke vstřelení branky měl ve 12' Křížek, ale svůj brejk zakončil faulem na domácího brankáře. V 17' fauloval v pokutovém území Karel Kalivoda a proměnění PK znamenalo pro hosty vedení. Hosté se dostali zásluhou Černého, ve 20' k ohrožení nýrské branky  střelou, kterou Loskot zneškodnil. Domácí mužstvo se postupně dostávalo do hry, ale několik slibných situací nedokázalo zužitkovat. Následovala série nedopískaných faulů hostujících hráčů, ale i s tím si domácí poradili. V 27' utkání ohrozil Patrik Kvítek prudkou střelou branku hostů, ale  ta šla bohužel vedle tyče. Ve 30' měli hosté výhodu trestného kopu ,ale střelu  Veverky ,Loskot chytá. V 32' přišla krásná fotbalová akce ,kdy si Kohout vyměnil míč s Rubášem a následná střela znamenala vyrovnání. V té době se domácí dostali do tlaku a zvláště přihrávky Tadeáše Kohouta připravily šance Kvítkovi a ve 45'po spolupráci s Martinem Brožem, Výtiskovo  zakončení znamenalo poločasové vedení pro domácí mužstvo. Ve druhém poločase se hosté rozehráli a každá jejich akce byla pro domácí nebezpečná. Domácí mužstvo se dostalo pod tlak a tak hosté ohrožovali neustále nýrskou branku. V 55' se podařilo Kohoutovi sebrat hostům míč a svůj brej zakončil střelou nad branku. V 69' utkání měli domácí velké štěstí když střela Černého skončila na spojnici břevna a tyče nýrské branky.V 71' utkání zahrával hráč hostů, Kohout, trestný kop, který usměrnil Zelenka do nýrské branky a ten srovnal tak stav na konečných 2 : 2.V závěru utkání hosté zatlačili domácí mužstvo , kopali několik rohů, ale bez správného zakončení .Hráči domácího mužstva tlak soupeře ustáli a když po skončení 90' rozhodčí utkání ukončil, hráči hostů začali diskutovat s hlavním rozhodčím a tím si vlastně ublížili, protože ztratili koncentraci a ze čtyř následných pokutových kopů tři nedali, naopak hráči Nýrska PK s přehledem proměnili.

Trenér Karel Kalivoda: „ Musím hráče pochválit za bojovný výkon, hlavně za disciplinovaný výkon, vzhledem k tomu že nemohlo k utkání nastoupit z různých příčin několik stabilních hráčů. Vyzdvihuji výkon Romana Loskota, jenž byl nucen nastoupit při absenci Jirky Moravce. Mužstvo hostů se představilo kvalitním výkonem, domácí bojovností. Myslím si, že v normálním hracím čase je spravedlivá dělba bodů. Na penalty jsme byli více namotivováni, kdežto hosté se nemohli smířit s tím, že nevyhráli v řádné hrací době.“

Branky: 32' Kohout Tadeáš , 45' Výtisk Petr - 17' Strejček Matěj/PK/, 71' Zelenka Václav.

Sestava  Nýrsko : Loskot Roman - Hvězda Jiří,Kalivoda Karel st., Lužný Jakub,Kolář František-Brož Martin,Výtisk Petr,Kohout Tadeáš,Rubáš Tomáš-Trefanec Michal/72' Šteiner Rostislav/,Kvítek Patrik/86' Taušek Petr/

Rozhodčí: Kříž Lukáš- Špoták Rudolf, Lejsek Pavel , ŽK  3:4, diváků 100.

Pokutové kopy  : Brož Martin, Šteiner Rostislav, Rubáš Tomáš  H -  Hrdlička Jiří, (neproměnili   -  Strejček Matěj, Kohout  Jakub, Nejdl Leoš).

SVÉRADICE - START LUBY 1: 1 ( 0: 1) PK 5:4

Pošumavské derby, poslední na podzim v této soutěži mělo dva rozdílné poločasy. V prvním měli více ze hry hosté z Lub a také proto šli k poločasové přestávce s jednobrankovým vedením. Jejich vedoucí úspěch vstřelil v 33. minutě Kazmircik.

Domácím se vydařil  vstup do druhé půle . Po té kdy ve 47. minutě  vstřelili Makovcem vyrovnávající branku převzali iniciativu, ale bez skóre zůstalo  do konce zápasu již nezměněné. Vzhledem k průběhu utkání byla nakonec dělba bodů  spravedlivá. Domácí si bodový zisk ještě vylepšili úspěšnou střelbou pokutových kopů.

Branky: Makovec - Kazmircik; ŽK: 3:4; ČK: 1:1, diváků 120

Sestava FK Svéradice: M. Soukup – R. Kába, M. Herout, J. Vonášek, Z. Prokopec – Kovář (59. J. Vlček), S. Makovec, M. Jiřinec, M. Chaloupka (90. M. Klas), J. Šorna (ŽK) (ČK 73) – V. Beránek.  Sestava TJ Start Luby   nehlášena.

SLAVOJ STOD – PAČEJOV 0: 2 ( 0: 0)

Hostům se v posledních kolech příliš nedařilo a v tabulce se horních pater postupně přesunuli do těch spodních. Navíc Slavoj Stod do zápasu vstupoval s vizitkou dosud neporaženého celku v základní hrací době. Na hřišti to však vypadalo úplně jinak. Ve 3.minutě musel Kuba Kalčík vytáhnout bravurní zákrok po trestňáku domácího kanonýra Tomáše Tlustého. Popravdě to však byla jediná gólová šance domácích. Pačejov překvapivě diktoval tempo hry a ve 26.minutě pěkně z dálky střílel Vašek Klásek. Jeho střela šla těsně nad. Po změně stran se už hrálo plně v režii hostů. Dvě velké šance si vypracovali v rozpětí jediné minuty. V 53.minutě byla Kláskova tutovka uvnitř vápna sražena na roh. Po jeho zahrání se k hlavičce dostal novic v pačejovském dresu Martin Skyrta, ale míč z brankové čáry vyhlavičkoval stodský obránce. Pačejov však nadále pokračoval v aktivní hře a odměnou mu bylo zasloužené vedení. V 61.minutě Pepa Ticháček našel nabíhajícího Vaška Brůhu, ten se dostal za obranu a svůj nájezd chladnokrevně zakončil. V 67.minutě se střela Járy Kubaně otřela o břevno Jančovy branky. Nejkrásnější akce zápasu přišla v 71.minutě. Ticháček v ofsajdovém postavení nehrál, domácí obrana situaci podcenila a vypustila a z druhé vlny dlouhým sprintem míč dostihl Milan Kubaň , ve vápně přesně našel svého bratrance Jardu, který z první nekompromisně zvýšil na 2 : 0 pro hosty. Ve zbytku zápasu Pačejov kontroloval hru a domácí prakticky k ničemu nepustil. Za zmínku stojí ještě další nebezpečný projektil z levačky Jardy Kubaně, který měl rozhodně gólové parametry. Vítězství Pačejova je sice překvapivé, ale naprosto zasloužené. Zápas dobře řídila trojice rozhodčích Martin Plzák, Václav Červený a David Janda Delegátem zápasu byl Jaroslav Hamouz.

Sestava Pačejov: Kalčík J.. - Pavelec P. - Škyrta M. – Polena P. - Kubaň M. - Brůha V. - Hosnedl J /79. Kolářík A./ . - Hlůžek J. - Klásek V. – Kubaň J. /89. Cikán J./ – Ticháček J. /87. Bokr.P./

Rozhodčí: Martin Plzák, Václav Červený a David Janda delegát: Jaroslav Hamouz ŽK: 1 : 3 Hosnedl J. Polena P. Brůha V. Diváků: 100

Branky: 61.  Václav Brůha , 72.  Jaroslav Kubaň

ranky: Brůha, Kubáň; ŽK: 1:3, diváků 70.

Sl.Mýto - Nýřany       5: 0 ( 3: 0)

Branky: Fišer, Hereit, Koudelka, Kříž, Švejda; ŽK: 1:2, diváků 250.

Křimice -  Ch. Újezd   0: 3 ( 0: 1)

Branky: Pikl P. 2, Pikl J.; ŽK: 4:0; ČK: 1:0

Ch. Planá -  Žihle  1: 2 ( 1: 1)

Branky: Chval - Pytka, Čadek; ŽK: 2:2