Divize 14. kolo 8.-9.11. 2014

DIVIZE MUŽI - skupina A

KLATOVY POTŘETÍ ZA SEBOU UHRÁLY VENKU BEZBRANKOVOU REMÍZU

Klatovy a Sušice absolvovaly o víkendu předposlední pozimní divizní kolo.  Tuto sobotu zakončí své působení v divizi oba týmy vzájemným měřením sil, které proběhne na hřišti v Klatovech. Do tohoto derby půjdou v roli favorita domácí. Klatovy od 6. kola mimo jediné prohry na hřišti Zličína Klatovy pravidelně v každém kole bodují a zvlášť cenné jsou jejich výsledky na hřištích soupeřů. Důkazem tři zápasy za sebou, které skončily na hřištích venku shodnou bezbrankovou remízou.  Sušice se nedostala ani v posledním domácím klání s Č.Krumlovem z hlubokého útlumu. K tomu stačí dodat, že prohrála poslední tři zápasy (z toho dvakrát doma) a při pohledu na skóre z těchto zápasů 2:18 se ani očím nechce věřit, že toto je bilance týmu, který je účastníkem divize!

KARLOVY VARY - KLATOVY 1898  0:0 (0:0) PK 4:1

Martin Janda

První šanci měli domácí v 15. minutě, ale Rojík střelu z vápna vyrazil. V 18. minutě se předvedl zase domácí brankář, když Butnarovu střelu vyrazil na tyč. Ve 29. minutě začal akci Jůda, který přihrával před prázdnou branku, ale následný závar nedokázal nikdo z Klatov využít ke skórování. O minutu později se opět vyznamenal Rojík, který chytil Geňovi gólovou hlavičku. Ten samý hráč ve 32. minutě opět hlavičkoval, tentokrát mimo tři tyče. Za zmínku v prvním poločase stojí ještě střela Lukeše, kterou brankář vyrazil před sebe nebo hlavička domácích jen těsně mimo branku Rojíka. Kdyby tak první půle skončila 3:3, nikdo by se nemohl divit. V 52. minutě se po rohovém kopu ocitl domácí hráč sám před Rojíkem, ale než si stačil srovnat balón, tak klatovská obrana stačila jeho střelu zblokovat na rohový kop. V 59. minutě vyrážel tečovanou střelu opět Rojík stejně jako v 77. minutě pohledný volej domácích. Domácí hrozili druhý poločas zejména ze standardních situací, které perfektně zahrával Kobylík, hráč se zkušenostmi z nejvyšší soutěže v Německu. Po jedné z nich pálil domácí hráč do odkryté branky, jenže hradbu těl nepropálil a trefil pouze dobře postaveného Žáčka. V 87. minutě mohl vedení na naší stranu strhnout Butnaru, ale jeho hlavička do odkryté branky postrádala razanci. O druhém bodu tedy rozhodovaly penalty. Rojík sice dva pokusy domácích chytil, ale na klatovské straně proměnil pouze Janda s Kadlecem. Naopak k neúspěšným exekutorům se připojili Lukeš, Krejčí a Toman. Domácí si tak připsali zasloužený bod navíc. Utkání s velkým přehledem odřídil hlavní rozhodčí zápasu, pan Hanilec.

Sestava: Rojík - Lukeš, Janda, Žáček, Veselka - Butnaru (88´Vítovec), Meszáros, Jůda (81´Zbyněk Toman), Procházka (68´Matějka Daniel  - Kadlec - Krejčí

Střídali: Herman, Štengl . Trenéři: Krejčí, Dlesk.

V penaltovém rozstřelu byl za Klatovy úspěšný pouze Janda, naopak neuspěli  Lukeš, Krejčí a Z.Toman .

TJ SUŠICE - FK SLAVOJ Č.KRUMLOV   1:5 (0:0)

Vratislav Krulich

K poslednímu podzimnímu domácímu utkání sušičtí nastoupili s odhodláním dokázat svým

fanouškům a sami sobě, že fotbal hrát nezapomněli. Tomu odpovídal i průběh prvního poločasu, kdy domácí byli hostům z Krumlova vyrovnaným týmem. Své příznivce potěšili zejména po půlhodině hry, kdy mladíček Skála pronikl při lajně , přesně nacentroval před branku kde číhal Vrhel a domácí šli do vedení. Gólem do kabin ale o toto vedení  přišli v poslední minutě první půle, kdy domácí defenzíva zazmatkovala a po té  zbytečně ve vlastním  pokutovém území faulovala. Nařízenou penaltu krumlovský kapitán proměnil a tak šli aktéři utkání v poločase do kabin za nerozhodného stavu.

Do druhé půle šli domácí s odhodláním opětovně strhnout vedení na svoji stranu. Ale stačily hned v úvodu druhé části tohoto duelu  dvě hrubky v defenzívě, které krumlovský Rosůlek potrestal a Sušice začala tahat za kratší konec. Na kopačky domácích se začala projevovat nervozita a nakonec utkání dohrávali ve velkém útlumu. A tak ani v posledním domácím utkání sušičtí na body nedosáhli.

Branky: 30´ Miroslav Vrhel - 47´ a 55´ Jindřich Rosůlek, 44´ Václav Beránek (PK),

84´ Pavel Svoboda a 89´ Václav Jakeš

Rozhodčí: Jan Brda - Lukáš Machýček, Milan Matějček. ŽK 2:1, diváků 220.

Sestava TJ Sušice: Jan Ludvar, Ondřej Skrbek, Martin Krejčí, Lukáš Kodýdek, Tomáš Linhart, Miroslav Vrhel, František Hrach, Jan Skála, Radek Kočí, Tomáš Fuchs a Petr Matějka. Na střídání: Jakub Melka, Jakub Szedmák, Josef Farták, Pavel Hubáček a Zdeněk Jaroš.