1.B TŘÍDA skupina B 12. kolo 8.-9.11. 2014

1. B  TŘÍDA  - SKUPINA B

Z VENKU SE NEVRÁTILI S PRÁZDNOU

Dvanácté kolo 1.B třídy bylo pro Strážov a Dlouhou Ves poslední příležitostí, kdy se mohli na domácím hřišti rozloučit se svými příznivci Oba  týmy to chtěly učinit tím nejlepším způsobem, vítězstvím, ale splnit tento cíl  znamenalo v regionálním derby porazit velmi kvalitní soupeře. Ve Strážově se to podařilo domácím nakonec jen z části, kdy svůj souboj se sousedem v tabulce, houževnatým nováčkem z Chanovic  vyhrál až na pokutové kopy. Dlouhá Ves vyšla bodově naprázdno, když radost z úspěšného zakončení první části soutěže doma jim pokazil Mochtín.  Měčín po týdnu vynucené pauzy, kdy měl volno  opět prokázal,že hřiště soupeřů mu sedí lépe než to domácí. Tentokráte v Blovicích sahal po třech bodech, ale proti byl rozhodčí, který jim nastaveném čase naplno zabránil bodovat vymyšleným pokutovým kopem. V  vítězství se přesto  Měčín radoval zásluhou  úspěšně zvládnutého penaltového rozstřelu  a obdobně jako Chanovice i Mochtín se z venku nevrátil s prázdnou.

S. BLOVICE - S. MĚČÍN   1: 1 ( 0: 0) PK 2:4

Evžen Veselý

Utkání dvou sousedů v tabulce slibovalo zajímavé utkání. Hosté z Měčína  předvedli opět na hřisti soupeře kvalitní výkon. Po většinu času byli aktivnější ale v koncovce chyběl větší důraz.  V prvé poločase na šance byli lepší hosté ale kýženého golu se nedočkali. Druhý poločas byl aktivnější Měčín a v 89. mim unikl Jan Klíma a vstíli první branku utkání.   V 91 min po zahrání rohového kopu byl faulován golman hostí ale k překvapení všech rozhodčí nařídil pokutový kop, který Radek Šlajch zlikvidoval ale na dorážku byl již krátký.  Na PK byli úspěšnější hráči z Měčína, kdy vynikl Radek  Šlajch který zneškodnil dva PK domácích. Utkání řídil nepřesně rozhodčí Chejlava, který byl přísnější na hráče hostí.

Branky: Malý - Klíma Jan ,  ŽK: 4:1, diváků 40.

Sestava Měčín :  Šlajch, Bureš, Krotký Zdeněk, Štampach, Šlais (ŽK)s, Krotký Jarda,  Malán,  (10. Duchek Petr), Klíma, Havlíček, Čejka, Němec (71.Duchek Jan)

DLOUHÁ VES - MOCHTÍN 1: 2 ( 1: 0)

Pavel Beránek

První poločas se hrál vyrovnaný zápas. První využitá šance domácích byla nádherná střela J. Hubeného z levé strany v 35. minutě. Před tím ale kopali hosté PK za faul domácího brankáře na útočníka hostí. Brankář pokutový kop bravurně vyrazil na roh. Do druhého poločasu nastoupili hosté s velkým elánem a nejméně 40 minut přehrávali domácí mužstvo. Z toho také vytěžili dvě branky. V 56 minutě skoroval po nedorozumění domácí obrany Jakub Bejvl a v 59 zvyšuje na 1:2 Jiří Dolejš hlavou k levé tyči.

Branky: 35. Hubený - 56. Bejvl, 59. Dolejš; ŽK: 4:3, diváků 80.

Rozhodčí Šimek, ŽK 4:3, diváků 80.

SK STRÁŽOV - HAAS CHANOVICE  3: 3 ( 2: 2) PK 3:0

Pošumavské derby dvou sousedů v tabulce přineslo zajímavý, rušný a také zásluhou hostů kvalitní fotbal. Na hřišti si hráči v osobních soubojích vůbec nic nedarovali  a když jejich posuzování bylo ze strany rozhodčího (tomu se zápas ve kterém rozdával chyby na obě strany nepovedl) budilo rozpaky , pak  řada  soubojů hráče bolela více než by  bylo třeba. Nakonec na to nejvíce doplatil hostující brankář Karel Soukup, který musel po souboji v 77.minutě kdy neměl míč pod kontrolou doplatil na střet s útočníkem domácích s podezřením na zlomenou klíční kost odstoupit. Na adresu hráčů obou soupeřů je ale třeba dodat, že se chovali oboustranně korektně a také proto i konečná remíza je pro oba strany spravedlivá.

Penaltová loterie, tak to je ve Strážově vždy příležitostí, kdy domácí gólman Michal Javorský svými zákroky dokáže exekutory pokutových kopů soupeře svými zákroky si vychutnat. Stejně tak tomu bylo i tentokrát. Poprvé mu k tomu pomohlo nastřelené břevno kapitánem hostů M. Polednou a v dalších již střelce hostů vychytal.

Branky: 13. Kološ (PK), 43. Mundl, 75. Presl – 15. a 27. Polena ,  63. Černohorský;

Rozhodčí  Lejsek  Pavel, ŽK  2:1, diváků 80.

Sestava SK Kovodružstvo Strážov: M. Javorský – J. Michel, V. Čížek, J. Franc, K. Mundl – D. Kološ, O. Uruba, T. Faltín, L. Janka – A. Presl (ŽK), B. Mayer (57. M. Denk (ŽK)).

Sestava Haas Chanovice: K. Soukup (82. L. Rada) – J. Šulc, J. Chalupný (74. V. Zoubek), P. Soukup, O. Srb (66. J. Klásek) – J. Šebek, D. Pavlovský, M. Polena, Klíma – J. Polena (35. J. Prýmas), L. Černohorský (ŽK).