Krajský přebor žáci starší 11 . kolo 1.-2.11. 2014

KRAJSKÝ PŘEBOR – STARŠÍ ŽÁCI

LUBY PŘIVEZLY BODY Z DERBY, NÝRSKO POPRVÉ DOMA PORAZILO SENCO

Krajský přebor starších žáků pokračoval v pořadí třináctým hraným kolem. Třináctka přinesla štěstí třem celkům z Pošumaví.  Nýrsko, které poprvé ve vzájemných zápasech s plzeňskou Doubravkou na svém hřišti vyhrálo. Startu Luby, kterému se podařilo vydolovat tři body na horké půdě v pošumavském derby v Horažďovicích . Do třetice  kdo se radoval z vítězství v tomto kole  byl celek SK Klatovy 1898. Klatovští potvrdili ve Vejprnicích, že se jim na  hřišti ve Vejprnicích tradičně daří a podruhé zde uhájili čisté konto. Jediný kdo zůstal bez bodů byla Sušice. Ta ovšem  hrála s nejtěžším soupeřem s lídrem tabulky a to ještě na jeho půdě v Domažlicích. Oproti přípravnému utkání před zahájením soutěží ve kterém podlehli Jiskře doma vysoko 0:9, nyní v souboji o body prohráli čestně 3:0 a prokázali tímto výsledkem svoje další zlepšení.

Klikni zde       VÝSLEDKY – TABULKY – STATISTIKY – HRÁČI

NÝRSKO - DOUBRAVKA   4 : 2 (1 : 1)

Ivan Pavlík

Od úvodních minut měli domácí více ze hry a nezastavilo je ani brzké vyrovnání hostů. Domácím se vydařil vstup do druhého poločasu a svůj náskok postupně navyšovali. Hosté se dostali ke slovu až po několika střídáních v závěru utkání.

Branky:  1Šte2´ Valenta Matěj, 36´ Vacek Adam, 46´ Mašek Zbyněk, 57´ Nový Martin – 17´ Voves Petr, 68´ Kořenek Daniel

Rozhodčí: Jakš Jan ; bez karet, diváků 50.

FK HORAŽĎOVICE - TJ START LUBY  1 : 2 (1 : 1)

V dalším utkání KP starších žáků zajížděli hosté k derby utkání na půdu Horažďovic. Domácí se hned v úvodu utkání ujali vedení 1 : 0, když ve 3. minutě přímo z rohového kopu trefill Marek Hájek. Tentýž hráč v úvodních minutách utkání zaměstnával obranu hostů nejčastěji. Hosté ale dokázali vyrovnat hru a ve 23. minutě vyrovnali na 1 : 1, když se po rohovém kopu nejlépe zorientoval Víťa Maňas a pohotovou střelou srovnal skóre utkání. Úvod druhé půle vyšel lépe hostům, kteří se ve 39. minutě po rychlém protiútoku dostali před branku soupeře, Kamil Gajdoš přesně přihrál Radkovi Mužíkovi a ten upravil na 1 : 2 pro hosty. Další průběh hry byl vyrovnaný, hosté v posledních zápasech hrají s chutí a nasazením a to předvedli i na hřišti Horažďovic. Až do konce utkání soupeře do žádných větších šancí nepustili, a když domácí neproměnili v závěru trestný kop z hranice velkého vápna, odvážejí si hosté cenné vítězství.

Branky:  3. Hájek Marek  -  23. Maňas Vít, 39. Mužík Radek

Rozhodčí: Szikszay Ladislav;  ŽK:  1 : 2 ;Diváků : 30.

Sestava Horažďovice : Forman Jan, Fuščič Filip, Buchta Milan, Bartheldy Václav, Polena Matěj, Hnídek Tomáš, Hájek Marek, Pitulová Markéta, Pivnička Karel, Boček Jakub, Štěch Jakub, Polívka Jindřich, Bartheldy Marek, Vítovec Martin, Mareš Karel a Řánek Ladislav,

Sestava Luby : Schejbal David, Gajdoš Kamil, Kaiser Ondřej, Štilip Jakub, Böhm Marek, Černý Dominik, Pivoňka Matěj, Flosman Pavel, Svoboda Martin, Maňas Vít, Krejčiřík Zdeněk, Malát Sebastian, Votava Tomáš, Háša Martin a Kafka Filip.

JISKRA DOMAŽLICE - TJ SUŠICE 3:0 (3:0)

SLAVIA VEJPRNICE - SK KLATOVY 1898  0:6 (0:1)

Celý první poločas byla hra vyrovnaná bez vážnějších brankových šancí, takže výjimku tvořila jen krásná střela Koleruse levou nohou pod břevno vejprnické branky, která hostům zajistila vedení. Do druhého poločasu ale klatovští hráči vstoupili pravou nohou, zpřesnili kombinaci, vytvořili si výraznou převahu, kterou hlavně tentokrát dokázali brankově využít a rozhodnout tak o svém vítězství.

Branky:  Shklyarskyy 3, Kolerus 2, Barborka

Rozhodčí: Nesvadba ; ŽK 0:1, diváků 30.

Sestava Klatov :  Mareš O., Kapusta, Baxa, Brant, Daněk, Partyngl, Barborka, Shklyarskyy, Kolerus, Šimek, Trumpeš.  Střídající hráči:   Koliha, Hejduk, Bilíček, Javorský

Trenéři : David Gajdušek, Petr Ulrych:  „ Jako noc a den působila naše hra minulý týden ve Stříbře a dnes. Vejprnice rozhodně nebyl snadný soupeř, ale naše hra byla tentokrát velice dobrá a udělali jsme minimum chyb, takže si domácí několik šancí vytvořili až samém závěru utkání za rozhodnutého stavu, ale dali jen vyniknout našem pozornému brankáři. Za pochvalu pak stojí především pěkná akce, která vedla ke druhému gólu, kdy kluci dokázali přenést do hry hned několik prvků z tréninku, čímž nám udělali velkou radost. Ono to funguje, jen je třeba tomu věřit a zkoušet to. "