1.A TŘÍDA 13 . kolo 1.-2.11. 2014

1.A  TŘÍDA

SVÉRADICE I  DERBY SE VEZOU DÁL NA VÍTĚZNÉ VLNĚ

Druhý nejvyšší krajská soutěž mužů 1.A třída  je v letošním ročníku při účasti pěti celků z Pošumaví obohacena o zajímavá místní derby Jedno z nich se hrálo v sobotu na hřišti nováčka v Pačejově. Pro domácí to bylo již druhé derby za sebou s tím rozdílem, že to předešlé z Nýrskem jim přineslo tři body, tentokráte o ně naopak přišli.  Na jejich úkor si polepšili hosté ze  Svéradic, kteří k devíti bodům získaným doma v sérii čtyř zápasů za sebou přidaly na svůj účet další tři.  Mimo Svéradic se dařilo v 13.kole 1.A třídy  Startu Luby. Jeho hráči odčinili prohru z Nýrska, když splnili v duelu s Chodovou Planou roli favorita a  vyprovodili je ze hřiště půltuctem branek v jejich síti.

Na rozdíl od Lub byl duel mezi Slavojem Žihle a Nýrskem , který hrála Okula na hřišti venku bez favorita. Oba soupeři si po úspěšném minulém kole ve kterém domácí blýskli  vysokou výhrou 5:0  nad Sokolem Křimice a Nýrsko výhrou v drby nad Luby šli do tohoto klání sebevědomě. Štěstěna se nakonec přiklonila v podobě nejtěsnější výhry na stranu domácích. Vývoj posledního odehraného kola zvláště po té kdy v souboji dvou úspěšných  nováčků překvapivě zvítězilo Mýto na hřišti lídra tabulky je cenný další bodový zisk Žichovic venku. Žichovice i Luby(oba celky mají 24 bodů) tak jsou ve hře o posty nejvyšší, když ztrácí na první místo pouhé dva body. Polepšily si i Svéradice(20 bodů), ale jarní série zápasů venku může opět situaci tohoto týmu zkomplikovat.

(Foto z utkání Luby-Chodová Planá KD Milan Kilián)

Klikni zde       VÝSLEDKY – TABULKY – STATISTIKY – HRÁČI

PAČEJOV - SVÉRADICE 1: 3 ( 1: 1)

Tradiční derby přilákalo do ochozů pačejovského hřiště velmi slušnou návštěvu 200 diváků. Hosté, vezoucí se na vítězné vlně, vstoupili  do utkání aktivněji a domácí gólman Kuba Kalčík musel v 9. a 18.minutě likvidovat brejky Martina Chaloupky a Michala Jiřince. Byl to ale Pačejov, který šel do vedení. V 31.minutě se po centru Lukáše Šmrhy prosadil hlavou Jarda Kubaň.  Z vedení se však domácí dlouho neradovali, neboť o dvě minuty později křížnou střelou vyrovnal Chaloupka. Do kabin se šlo za nerozhodného stavu. Také úvod druhého poločasu patřil hostům. V 51.minutě měl zkušený Vlasta Beránek až příliš prostoru, pohodlně si zpracoval míč, otočil se s ním ve vápně a poslal hosty do vedení. V 56.minutě týž hráč zužitkoval pěkný průnik po pravém křídle Romana Káby. Hosté si pak dvoubrankové vedení  bez větších problémů pohlídali.  Utkání nevalné úrovně řídila trojice rozhodčích Marek Janda, Jiří Škarda a Zdeněk Říha. Delegátem zápasu byl Pavel Hajšman. Zápas řídila trojice rozhodčích Jakub Šlajs,  Tomáš Mezera a   Aleš Jílek  Delegátem zápasu byl Václav Havlík.

Branky:    31. Jaroslav Kubaň - 51. a 56. Vlastimil Beránek , 33.  Martin Chaloupka.

Sestava Pačejov:  Kalčík J.. -  Šmrha L. /Bokr P. 60.min./ ,  Kolářík A. , Fiřt. J.,  Brůha V.  - Hosnedl J. /Hlůžek J. 69.min./,  Kubaň M.,  Polena P.   Klásek V.  Kubaň J. , Ticháček Josef

Sestava Svéradice:  M.Soukup - Prokopec , Herout (77.ČK), Vonášek, Petřík - Kába, Makovec, Kovář, Jiřinec, Chaloupka (88.M.Klas) - Beránek

Rozhodčí:  Marek Janda,  Jiří Škarda a   Zdeněk Říha, ŽK  1 : 4,  Bokr Petr /P/     ČK:   0 : 1(77. Herout Miroslav) , diváků  200.

START LUBY - CHOD. PLANÁ 6: 0 ( 3: 0)

V dalším utkání I. A třídy přivítali domácí na svém hřišti mužstvo Slavoje Chodová Planá. Hosté přicestovali pouze z 12 muži do pole a na domácí hráče nestačili. Celkem 6 branek nastříleli domácí hráči a ještě další šance nevyužili. V první půli otevřel skóre utkání Karel Křížek, který v 17. minutě hlavou proměnil centr Honzy Voráče na 1 : 0. Ve 26. minutě na 2 : 0 zvyšoval David Kazmirčík, který rovněž hlavou usměrnil míč do branky po dlouhém autu Karla Švátory. Ve 36. minutě byl ve vápně sražen David Kazmirčík a z nařízeného pokutového kopu zvýšil Honza Voráč na 3 : 0. Ve druhé půli skóroval dvakrát Vojta Koželuh, nejdříve v 69. minutě proměnil na 4 : 0 přihrávku Karla Křížka, hned o minutu později, v 70. minutě zvýšil hlavou na 5 : 0 znovu po centru Karla Křížka. V 80. minutě na konečných 6 : 0 zvyšoval Daniel Šnour, kterému přihrával z pravé strany opět Karel Křížek.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan (64. Šnour Daniel), Křížek Karel (81. Sysel Petr), Sýkora Filip, Koželuh Vojtěch, Vejskal Martin, Voráček Přemysl (75. Havlovic Marek), Kazmirčík David, Švátora Karel (Hanus Jakub),Turner Václav a Pivoňka Marek.

Sestava hostů: Petrželka Karel, Kulička Zdeněk, Kysela Josef, Plecitý Jan, Mikulík Miroslav, Chval Pavel, Ryška Ivan, Soukup Bohuslav, Krejza Richard, Abramčuk Jiří (18. Abramčuk Jiří ml.), Hanko David

Branky: 17. Křížek Karel, 20. Kazmirčík David, 36. Voráč Jan (PK), 69. a 70. Koželuh Vojtěch, 80. Šnour Daniel

Rozhodčí: Pohančeník Pavel, Plzák Martin, Fanfule Adam , ŽK   2 : 2, diváků 80.

SL. ŽIHLE – NÝRSKO 1: 0 ( 0: 0)

Stanislav Steiner

Nástup do utkání ,které se hrálo na umělce, patřil hráčům Okuly.Během prvních 5' si vytvořili tři brankové příležitost, které mohly rozhodnout o výsledku utkání.Šance Kvítka a zvláště Györgyho byly téměř toprocentní. Postupem času se domácí mužstvo vzpamatovalo a jeho hráči začali ohrožovat nýrskou branku, ale také neúspěšně. Hráči Okuly si ve 42' vytvořili brankovou šanci po akci Hvězdy, kdy ji zakončil György, křižnou střelou na zadní tyč, ale bohužel branku netrefil. Poločas se tak dohrál za bezbrankového stavu.

Do druhého poločasu vstoupilo lépe domácí mužstvo, když stoprocentní brankovou příležitost Fidlera, ve 48' utkání,  zneškodnil nýrský brankář Jirka Moravec.V 64' utkání ,Tadeáš Kohout ,přesnou přihrávkou uvolnil Patrika Kvítka, který následně šel sám na domácího brankáře Bláhu, ale toho pouze nastřelil. Následně se ukázalo známe nedáš-dostaneš, protože obrana Nýrska nechala  v trestném území neobsazeného domácího Fidlera a ten po přihrávce Bulína, se střelou nezaváhal a vstřelil branku, jak se později ukázalo - vítěznou. Okamžitě po rozehrávce se brankové šance dostal Trefanec,

ale ani ten nedokázal velice slabou střelou překonat domácího brankáře. Několik slibných příležitostí, které si hráči Nýrska vytvořili zůstalo bez využití. Rovněž hráči domácího mužstva nedokázali překonat nýrského brankáře, Největší příležitost měli v 80' utkání ,kdy po nedorozumění nýrské obrany , domácí Fidler po centru Čapka, trefil břevno nýrské branky. Tak o výsledku rozhodlo větší štěstí domácích a nemohoucnost hráčů Nýrska

vstřelit branku. Snad si to nechali na příští zápas, kdy v sobotu na svém hřišti hostí vedoucí celek soutěže.

Branka : 66' Fidler Jan.  Rozhodčí.: Duda Václav-Křen JIří,Orlík Vladimír; DS : Mrázek Miroslav ; Divákú : 80

Sestava SKP Okula  Nýrsko :Moravec Jiří - Hvězda Jiří, Antonovics Andrei,  Lužný Jakub/84' Šteiner Rostislav/,Kolář František-Kalivoda Karel ml./17' Bastl Miroslav/,Kohout Tadeáš, Štengl Tomáš, Výtisk Petr-György Ivo/60', Trefanec Michal/,Kvítek Patrik/66' Rubáš Tomáš/  Trenér:Kalivoda Karel st.

Branky: Fidler; ŽK: 2:1, diváků 80.

CHODSKÝ ÚJEZD – ŽICHOVICE 1: 1 ( 1: 0) PK 4:5

Radim Šiška

Do Chodského Újezda, který doma body často neztrácí, jsme přijeli pouze s třinácti hráči a hned během prvního poločasu o dva zraněné přišli. Přesto jsme si body zasloužili a vedl k nim především náš výkon po přestávce.

Rychlostně výborně vybavení domácí vstoupili do zápasu aktivně a hned ve třetí minutě šli do vedení po brance Pikla. Naši hru poznamenala nucená střídání a v prvním poločase jsme tahali za kratší konec. Domácím několikrát zabránil ve skórování Rojík, ale přestože jsme nehráli dobře, mohli jsme vyrovnat. Po střele Bálka však byli u vyraženého míče první obránci a hlavičku Beneše zázračně vyrazil domácí brankář.

Druhý poločas se odehrával zcela v naší režii, ale dlouho se nám nedařilo vstřelit gól. Když už si domácí branku vstřelili sami, rozhodčí ji po nesmyslné signalizaci pomezního neuznal. Při mnoha standartních situacích měli domácí štěstí, především při hlavičce Beneše do břevna. Vyrovnání přišlo čvrt hodiny před koncem z kopačky Jiříka. Závěr zápasu přinesl příležitosti na obou stranách, ale skóre se již neměnilo. O bodu navíc pro nás rozhodla šestá série PK.

Branky: Pikl – J.Jiřík, PK proměnili R.Beneš, J.Jiřík, M.Janda, J.Bálek, J.Frýzek, nedal R.Šiška, rozhodčí Sladký, Červený, Majerčík, ŽK 4:2 (J.Jiřík, R.Šiška), diváků 90

Sestava Žichovic: J.Rojík – L.Mourek, M.Šinál, M.Janda, J.Frýzek – I.Butnaru (5. J.Hlaváč, 35. A.Štěpán), R.Beneš, J.Bálek, R.Šiška, T.Harant – J.Jiřík