Krajská soutěž žáků 10. kolo 25.-26.10 2014

KRAJSKÁ SOUTĚŽ  – ŽÁCI

KS  žáků – aktuální výsledky

DVĚ VÝHRY POSUNULY KLATOVSKOU REZERVU NA TŘETÍ MÍSTO

Nováček  krajské soutěže starších žáků  SK Klatovy 1898 B si jako jediný reprezentant z Pošumaví v této soutěži vedl velmi dobře. Výbornou bilanci v domácím  prostředí  ( 4 výher, jedné remízy skóre 19:5 ) potvrdili hráči klatovské rezervy i půltuctovou výhrou nad Mrákovem.  Po vítězné dohrávce  9.kola 28.10. ve Staňkově se posunula klatovská žákovská rezerva již na  3. místo v tabulce !

KLATOVY  - MRÁKOV 6:0 (4:0)

Radimír Bilíček

K poslednímu domácímu utkání v krajské soutěži žáků zajížděl pod klatovskou Hůrku tým z Mrákova. Klatovští, i přes počáteční problémy se sestavou, kdy museli celé utkání odehrát bez náhradníků, vstoupili do utkání víc než skvěle a ihned po rozehrávce hostů získali míč, který po samostatné akci uklidil do soupeřovi sítě B.Shklyarskyy. Tento rychlý gól nás uklidnil a umožnil nám v úvodu utkání kontrolovat hru. Hosté hrozili spíš sporadicky a to z rychlých brejků nebo po standardních situacích. Žádná příležitost jejich brankou neskončila a byli to znovu domácí, kteří v rozpětí šesti minut udeřili hned 3 x. Nejprve stihnul zkompletovat svůj hattrick B.Shklyarskyy a poslední slovo měl O.Javorský, který krásnou akci už z naší poloviny hřiště zakončil přesnou střelou k tyči.

Druhý poločas se už spíše dohrával. Domácí drželi míč a snažili se o kombinaci. Ta ale někdy trpěla nepřesností anebo nakonec zvítězila snaha řešit věci spíše neefektivními individuálními průniky. Přesto se domácím podařilo přidat další dvě branky. Nejprve ve 40.min. uklidil míč na zadní tyč M.Barborka po pohotovém sklepnutí B.Shklyarského a tři minuty před závěrečným hvizdem vybojoval zdánlivě ztracený míč M.Bilíček a předložil jej před prázdnou bránu hostů, kde už si s ním věděl rady O.Javorský a udělal tak definitivní domácí tečku za podzimní částí soutěže. Utkání s přehledem odřídil rozhodčí M.Pena.

Branky:   B.Shklyarskyy 3, O.Javorský  2, M.Barborka.

Rozhodčí: M.Pena , ŽK: 1:1, diváků 30 .

DOHRÁVKA  9.KOLA :

FK STAŇKOV – SK KLATOVY 1898 „B“  0 : 5 (0:2)

K odloženému utkání krajské soutěže starších žáků zajížděla klatovská záloha o svátečním volnu do Staňkova. Souboj s týmem z horní poloviny tabulky měl být zárukou kvalitního fotbalu, ale jak se nakonec ukázalo, zápas byl od úvodního hvizdu rozhodčího zcela v režii hostů. Od samého začátku utkání kluci díky aktivní hře a nepříjemnému presingu nutili domácí k chybám a po těchto chybách se začaly rodit naše šance. Tu první využil už v 11.min. dnes střelecky hodně aktivní O.Javorský, který po průniku T.Branta nedal střelou na zadní tyč brankáři šanci. O tři minuty později už to bylo 0:2, kdy se technickou střelou z hranice pokutového území prosadil J.Šimek. I přesto, že tempo hry udávali především hosté, brankové skóre se do poločasové přestávky už neměnilo. Po gólu volala zejména situace z 28.min, kdy si hokejovým blafákem položil M.Bilíček domácího brankáře na zem, jeho střelu do prázdné branky ale stihli domácí obránci v poslední chvíli vykopnout.

Do II.poločasu jsme vstoupili stejně aktivně jako do začátku utkání. Kombinací a pohybem dělali kluci domácím velké problémy a jejich územní převahu opět vyjadřovali i brankově. Hned v úvodu se opět prosadil po svém úniku O.Javorský. O deset později zvyšoval na 0:4 M.Barborka a jako poslední se do listiny střelců zapsal ve 48.min. O.Javorský, který po kličce brankáři prázdnou bránu trefit dokázal a upravil tak skóre na konečných 0:5. Zkompletoval tím svůj hattrick a velkou měrou se postaral možná o překvapivé, ale naprosto zasloužené vítězství hostů. Jinak za kolektivní výkon a velkou chuť zahrát si fotbal si zaslouží pochvalu úplně všichni. Utkání s velkým přehledem odřídil rozhodčí K.Lukáš.

Branky: O.Javorský 3, J.Šimek, M.Barborka.  Rozhodčí:  K.Lukáš , ŽK: 1:0, diváků 30.