Krajská soutěž dorostu, sk. B 12 . kolo 25.-26.10.

KRAJSKÁ SOUTĚŽ , SKUPINA B – DOROST

KS dorostu sk.B – aktuální výsledky

VEDOUCÍMU TANDEMU MOCHTÍN-NÝRSKO PŘIBYLA KONKURENCE

Ve 12. kole krajské soutěže dorostu na sebe v pošumavském derby hraném v Nýrsku narazily týmy k čela tabulky. Hostující Hradešice i v oslabené sestavě domácím byli vyrovnaným soupeřem, nicméně body zůstaly na hřišti druhého celku tabulky. První místo stále drží Sokol Mochtín, i když se tentokráte na body se Staňkovem nadřel daleko více, než odpovídá postavení obou soupeřů v tabulce.  Vedoucímu tandemu Mochtín – Nýrsko přibyla konkurence z Plzně – jihu v podobě čtvrtého v pořadí Nepomuku a pátého Chotěšova. Po vítězné dohrávce 28.10.  Staňkov-Horažďovice se tak vrátily na 3. místo.  Výborně si v tomto kole vedla také Sušice, která zopakovala na podzim podruhé vysokou výhru 5:0. Po domácím vítězství nad Staňkovem stejným výsledkem porazila venku Žákavou. Stejným výsledkem v neprospěch domácích skončil zápas v Lubech, který pomohl Chotěšovu na 4. místo.

START LUBY - CHOTĚŠOV  0: 5 ( 0: 1)

Podrobnosti nehlášeny.

NÝRSKO – HRADEŠICE   3: 2 ( 2: 1)

Petr Janovský

Obě mužstva si v začátku dokázala vytvořit několik brankových příležitostí, ale do vedení šli domácí v 27' brankou Jelínka z pokutového kopu. Tři minuty po té Toman krásnou střelou do šibenice z trestného kopu zvýšil jejich vedení na 2:0.   Hosty vrátil do zápasu ve 43' Vaníček D. Ve druhém poločase po chybě obrany hostů zvýšilo Nýrsko v 64. minutě kapitánem týmu Janovským na 3:1 a zdálo se být rozhodnuto. Bojovní hosté se ale nevzdali a zápas ještě zdramatizovali v 77. minutě, kdy snížili F. Vaněčkem střelou z dálky na 3:2. Do konce utkání bojovali, ale jejich úsilí o dosažení vyrovnání již nebylo gólově zužitkováno.

Branky: 27. Jelínek (PK), 30. Toman, 34. Janovský   - 43. Vaníček D., 77. Vaněček.  Rozhodčí Petrželka, ŽK 3:3.

Sestava domácí: Penc, Idlbek, Kováč, Kucharik, Nguyen M,,Nguyen H.Janovský, Havel J. Havel N., Toman, Jelínek. Střídali: Hach, Kopecký, Irlbek, Mahovský, Trefanec

Trenér hostů Milan Černík: " K tomuto zápasu jsme nastupovali citelně oslabeni bez zraněného P. Nauše a hráčů FK Svéradice, kteří u nás hrají na střídavý start. I přes toto oslabení můžeme litovat úvodu zápasu, kdy jsme si během 25. minut vytvořili čtyři velmi dobré šance, které jsme ale nedokázali proměnit. V závěru zápasu nám ve snaze o vyrovnání chyběl i pro zranění odstoupivší D. Vaněček."

HORAŽĎOVICE – POSTŘEKOV   4: 0 ( 1: 0)

Branky:  Vachuška Aleš 2, Šašek Martin (PK), Boček Jan.  Rozhodčí: Hovorka Milan ; ŽK: 0:3 ; Diváků : 20.

Sestava Horažďovice : Přibyl, Pikeš, Stulík,  Chalupný, Vrzal, Kovář M., Šašek, Petřík, Macoun, Masopust, Boček, Vachuška

MOCHTÍN - FK STAŇKOV   4: 3 ( 4: 1)

Mochtínští dorostenci začali tento duel jak z partesu. Rychlou kombinací přehrávali soupeře, vytvářeli si golové příležitosti a v 15.minutě vedli již 3:0 ! Pak ale polevili a to se jim málem vymstilo. V poločase sice ještě vedli jasně 4:1, ale v tom druhém se bojovní hosté propracovali až ke kontaktnímu golu na 4:3 a až do poslední minuty byli nebezpeční. Domácí měli sice také další golové příležitosti, ale v zakončení se jim již nedařilo a tak to bylo drama až do 90.minuty. Výhra však byla zasloužená, Mochtín stále drží 1.příčku tabulky. Rozhodčí R.Brůha ze Sušice, ŽK 0:3,

Branky : Kotlan Daniel 2, Rašek Josef, Pretzelmayer Viliam - Bezděch David 2, Bláha Karel, 20 diváků.

FK ŽÁKAVA - TJ SUŠICE  0: 5 ( 0: 2)

DOHRÁVKA  11.KOLA :

STAŇKOV - FK HORAŽĎOVICE   2:8 (2:2)

Branky za FK Horažďovice: Greger  2, Kovář M. 2, Vachuška, Boček, Kovář R., Vrzal

Sestava FK Horažďovice: Přibyl, Pikeš, Kovář M., Šašek, Chalupný, Stulík, Petřík, Hájek, Kovář R., Macoun, Masopust, Boček, Vachuška, Vítovec, Vrzal, Greger