1.A TŘÍDA 11. kolo 18. -19.10. 2014

1.A  TŘÍDA

SOUBOJ NOVÁČKŮ O ČELO TABULKY SKONČIL PRO ŽICHOVICE DEBAKLEM

Kolem  z pohledu nováčků 1.A třídy bylo 11.kolo této druhé nejvyšší krajské soutěže. Bezesporu největší pozornost tohoto kola upoutával duel dvou úspěšných nováčků  Lhota – Žichovice. Žádné velké drama v přímém souboji o první místo se ale nekonalo. Zápas pro sebe na hřišti v Dobřanech rozhodli domácí čtyřmi góly v síti Žichovic. Když po změně stran další čtyři branky ještě k tomu přidali, byl z toho debakl, na který asi budou chtít hodně rychle zapomenout.  Spokojenost tentokráte vládla na dalších dvou hřištích na kterých se souběžně s duelem v Dobřanech hrálo v Pošumaví. Pačejovu se podařil naplnit plán, zastavit  předcházející  třízápasový bodový výpadek  a t nejlépe vítězstvím v derby  nad Okulou Nýrsko, což se jim zásluhou premiérové branky v 1.A třídě Milana Kubáňě podařilo. Vysoká výhra Svéradic 5:0 v derby nad Nepomukem by mohla udělat stopku za  paběrkováním v posledních třech zápasech v domácím prostředí. tohoto týmu  svěřenců trenéra Miroslava Rambouska.  Brankovou žeň viděli diváci na hřišti v lubech v provedení domácího týmu. Přesvědčivá čtyřbranková výhra nad Mýtem znamenala posun v tabulce na druhé postupové místo. Lubští zároveň touto výhrou pozvali fotbalové příznivce na následující derby, které je čeká v sobotu v Nýrsku s domácí Okulou.

SVÉRADICE - NEPOMUK  5:0 (3:0)

Protože z pohledu Svéradic nevypadala situace v tabulce  před tímto utkání zrovna růžově, nastupovali domácí fotbalisté do důležitého derby zápasu s Nepomukem doslova s "nožem na krku". Mladé mužstvo hostů vstoupilo do zápasu velmi aktivně a v prvních deseti minutách si vypracovalo dvě velmi dobré příležitosti. Ale skóre zápasu otevřel na druhé straně domácí Adam Šorna, který nádherným obstřelem nedal brankáři Barochovi sebemenší šanci.  Poté opět zahrozili hráči Nepomuka, ale Baran ve vyložené šanci hlavičkoval těsně vedle. Ke slovu se tak opět dostalo pravidlo nedáš-dostaneš, z následující akce se totiž prosadil Vlasta Beránek a navýšil skóre na 2:0. Šest minut před koncem poločasu to byl znovu kanonýr Beránek, který se zblízka nemýlil a domácí tak šli do šatny s uklidňujícím vedením 3:0. Prvních deset minut druhé půle mohlo přinést v zápase obrat, protože hosté zatlačili Svéradice do defenzivy a vypracovali si další vyložené šance. Ale domácí branka byla pro ně v tomto zápase zřejmě zakletá a také v ní stál výborný gólman Soukup.Zápas se postupem času opět vyrovnal a definitivní rozuzlení přinesla 66. minuta, kdy hezkou kombinační akci zakončil Kába střelou do protipohybu brankáře. O pět minut později se trefil podruhé v tomto zápase Šorna a debakl pro hosty byl dokonán. Nepomuk si určitě nezasloužil prohrát takovým rozdílem, ale jsou prostě zápasy, kdy jednomu tam spadne vše a druhé mužstvo nedá gól i kdyby se hrálo do večera.

Branky: 11. a 71. min. Šorna, 31. a 39. min.  Beránek, 66. min. Kába

Sestava domácích:

Soukup - Prokopec, Vonášek, Herout, Petřík - Chaloupka (77. Němec), Jiřinec, Makovec, Kába - Šorna,  Beránek (89. Klas M.). K zápasu byli ještě připraveni: Klas D., Červený V.

PAČEJOV – NÝRSKO  1: 0 (1:0)

Domácí vstoupili do zápasu s odhodláním přerušit sérii tří porážek v řadě. V cestě jim stál zkušený tým SKP Okula Nýrsko. Trenér Pačejova Luboš Vašica  musel opět řešit problémy se sestavou, ve které tentokrát scházel Pepa Ticháček /pracovní důvody/ a dlouhodobě zraněný Pepa Hlůžek. V prvním poločase se hrál vyrovnaný  bojovný fotbal s minimem šancí na obou stranách. Za zmínku stojí snad jen střela Petra Bokra z 36.minuty, kterou hostující brankář  Moravec kryl. Na druhé straně pálil v 38.minutě Patrik Kvítek těsně vedle. To nejdůležitější se stalo ve 45.minutě Bokr našel přesnou přihrávkou ve vápně Milana Kubaně, který svou premiérovou brankou v pačejovském dresu rozhodl zápas.

Po změně stran Nýrsko přidalo plyn, ale domácí pozorně a obětavě bránili svůj náskok a podnikali nebezpečné protiútoky. V 55. minutě se doslal po průniku Vaška Kláska k dalšímu nebezpečnému zakončení Milan Kubaň, ale jeho střela byla sražena na roh. V 60. minutě pálil zpoza šestnáctky těsně vedle Klásek. O minutu později na druhé straně předvedl excelentní zákrok domácí brankář Kuba Kalčík a gólovou vytáhl na roh.  Nýrsko mohlo vyrovnat v 84. minutě, ale Kalčík zlikvidoval sólový nájezd na svou branku. O minutu později trefil pačejovský Jarda Kubaň tyč Moravcovy branky. V dramatickém závěru dostal hostující Lukáš Korschinský červenou kartu. Výsledek se už nezměnil a tři cenné body zůstaly doma.

Branky:  45. Milan Kubáň

Zápas řídila   trojice rozhodčích Marek Mazanec,  Jan Mazán a   František Petrželka.  Delegátem zápasu byl Ladislav Lecjaks. ŽK: 4:1, ČK: 0:1( 90+2 Korschinsky Lukáš).Diváků: 120.

Sestava Pačejov:  Kalčík J..  -   Šmrha L.  -   Kolářík A. – Fiřt. J.   - Pavelec P. –  Brůha V. /84.Hosnedl J./  -   Kubaň M.  – Polena P. -  Klásek V.  – Bokr P. /70.min. Cikán J./ – Kubaň J.

Sestava Nýrsko :Moravec Jiří - Bastl Miroslav,Lužný Jakub, Antonovics Andrei, Kolář František/85' Janovský Petr/-Kvítek Patrik/75' Korschinský Lukáš/,Kohout Tadeáš, Šteiner Rostislav,Kalivoda Karel ml.,-Rubáš Tomáš/68'Výtisk Petr/,  György Ivo.

SOKOL LHOTA – ŽICHOVICE 8: 1 (4: 0)

Branky: Strejček 4, Křížek D. 3, vlastní – Butnaru, ŽK 4:4 (L.Mourek, I.Butnaru, J.Bálek, J.Jiřík), rozhodčí Černý, Nesvatba, Sirový, diváků 100

Sestava: J.Rojík – L.Mourek, J.Frýzek, J.Jiřík, K.Brož – I.Butnaru, J.Bálek, J.Beneš, R.Šiška, A.Štěpán – J.Hlaváč

START LUBY - SLAVOJ MÝTO   4: 0 ( 2: 0)

Luby -  Mýto   4:0 (2 : 0)

V dalším utkání I. A třídy přivítali domácí na svém hřišti soupeře ze Slavoje Mýto. Hned od úvodních minut začali domácí náporem a brzy šli do dvoubrankového vedení. Už ve 4. minutě na 1 : 0 střílel Přemysl Voráček po přihrávce Karla Křížka, v 10. minutě se po chybné rozehrávce zmocnil míče Karel Švátora a po samostatném úniku zvýšil na 2 : 0. Po úvodním náporu domácí polevili a do konce poločasu byly k vidění jen osobní souboje a po dvou žlutých kartách na každé straně. Rovněž úvod druhého poločasu patřil domácím, v 54. minutě ještě Vojta Koželuh svoji velkou šanci neproměnil, v 63. minutě už s přehledem zužitkoval přihrávku Karla Křížka a zvýšil na 3 : 0. Hosté měli dvě velké příležitosti ke snížení skóre utkání, když v 73.minutě a 81. minutě zahrávali pokutové kopy po faulech Kalaše a Vejskala. Ani jeden exekutor však nebyl úspěšný a tak se skóre utkání neměnilo. Nejprve kapitána Bejčka vychytal brankář Kalaš, potom Švejda zkoušel panenkovský dloubák, ale přestřelil. Navíc v 73. minutě po neúspěšné penaltě došlo ke strkanici, po které museli předčasně do kabin domácí Marek Pivoňka a hostující Bejček Petr. O výsledku utkání rozhodl v 82. minutě střídající Daniel Šnour, který hlavou proměnil centr Švátory a uzavřel skóre utkání na 4 : 0.

Sestava domácích: Kalaš Jan, Voráč Jan (79. Šnour Daniel), Křížek Karel (84. Havlovic Marek), Sýkora Filip, Koželuh Vojtěch, Vejskal Martin, Švátora Karel (82. Kazmirčík David), Voráček Přemysl, Turner Václav, Pivoňka Marek a Sysel Marek (77. Pelouch Filip).

Sestava hostů: Špicl Milan, Kolařík Milan, Světlík Martin, Kříž Ondřej (Hatina Tomáš), Šobáň Martin, Veverka Michal, Hereit Jiří, Koudelka Filip, Bejček Petr, Švejda Martin a Sloup Petr (68. Kalčic Jiří).

Branky: 4. Voráček Přemysl, 10. Švátora Karel, 63. Koželuh Vojtěch, 82. Šnour Daniel

Rozhodčí:   Plzák Martin, Klička Jiří, Schwarz Petr; ŽK:   5 : 5  ;ČK: 1 : 1 (73. Pivoňka Marek   -  73. Bejček Petr) ;Diváků : 100.

Stod - Senco B  4: 2 ( 2: 1)

Branky: Tlustý 3, Terber - Krysl, Pavlíček; ŽK: 2:2, diváků 80.

Žihle -  Křimice  5: 0 ( 2: 0)

Branky: Brož 4, Čapek; ŽK: 0:1, diváků 65.

Nýřany - Ch. Újezd  1: 1 ( 0: 1)

Branky: Voráček - Trejbal, diváků 100.