Okresní přebor mužů 9. kolo 18. -19.10. 2014

OKRESNÍ PŘEBOR – MUŽI

BOLEŠINY PO TŘECH REMÍZÁCH VENKU OPĚT VYHRÁLY

Fotbalisté SK Bolešiny   se od zahájení nového ročníku tlačí do čela tabulky. Poslední tři zápasy , které absolvovali  na hřištích soupeřů sice nelze zařadit  mezi neúspěšné, nicméně i když  neprohrály, z penaltových rozstřelů  v Měcholupech, v M.Boru ani v Mochtíně další bodový bonus  nezískali. Vše si vynahradili nyní na domácím hřišti na kterém porazili Nezamyslice a usadili se v těsném závěsu za tandemem největších favoritů  v tabulce na výborném třetím místě.

HRÁDEK - BĚŠINY 3:2 (2:1)

Branky: 10. Rychtařík Leoš, 37. Švelch Jakub, 89. Kodýdek Zdeněk - 43. Bulka Radek, 85. Matějka Tomáš.   Rozhodčí Abraham Josef, ŽK 3:3, diváků 100.

VELKÝ BOR - HRADEŠICE  2:2(1:1)PK 4:5

Miloslav Kolář

V posledním utkání na domácí půdě se ve Velkém Boru představilo mužstvo Hradešic. Úvod zápasu, který měl příchuť derby, vyšel krásně domácím, když se po chytrém lobu Šimanovského již v 5‘ ujali vedení. Za dalších 5 minut ale musel domácí Václavík zachraňovat po špatném odkopu obrany. Ve 20‘ to opět vařilo před hostujícím brankářem, který kryl střelu Šimanovského a následná dorážka skončila na tyči. Hosté tušili, že jim začíná téct do bot, ale i když působili fotbalovějším dojmem, domácí jim svoji bojovností a důrazem nenechávali moc  prostoru, několikrát je  podržel Václavík a v ostatních šancích měli hosté vychýlenou mušku. Zápas nabyl před slušnou diváckou návštěvou na dramatičnosti, až se hostům před koncem poločasu podařilo po centru z přímého kopu vyrovnat. Poté ještě Hoda musel hlavou odvracet před prázdnou brankou šanci hostů. Poločasová přestávka lépe prospěla opět domácím, kteří se po změnách v sestavě právě střídajícím Vránou a centru Turka ujali hned ve 46‘ vedení. Po 15‘ bylo ale po křídelním průniků hostů srovnáno. V následujících minutách se začala hra přiostřovat a bylo to kdo z koho. Závěr zápasu byl hodně nervózní z obou stran ale domácím se alespoň nerozhodný výsledek uhájit podařilo.  V penaltovém rozstřelu byli hosté už úspěšnější, když ani jednou nezaváhali, přesto zisk alespoň bodu je pro domácí zasloužený.

Branky: 4. Šimanovský Robert, 47. Vrána Petr - 41. Šašek František, 63. Novák David .  Rozhodčí Švátora Jiří, ŽK 2:2, ČK 1:0 (88. Kodýdek Pavel) , diváků 60.

Milan Černík(Hradešice)

Přes dílčí změny v sestavě se hráči Hradešic opět nedokázali vyvarovat školáckých chyb v obraně a umožnili soupeři vstřelit 2 branky, a to vždy v úvodu obou poločasů. Poprvé inkasovali již ve 4. min. po hrubé minele M. Hlaváče a podruhé ve 2. min. 2. pol., když po zcela zbytečném faulu M. Melky nezvládli standardní situaci domácích. Tuto činnost ovládají domácí velmi dobře, stejně tak jako zdržovací taktiku, kterou uplatňovali již od 10. minuty zápasu. Přes jasnou herní převahu a několik dobrých šancí nedokázali hosté soupeře porazit v základní hrací době, neboť, kromě zmiňovaných chyb v defenzivě, zbrkle řešili některé velmi nadějné útočné situace. A tak byli alespoň 100% úspěšní v penaltovém rozstřelu, když proměnili: J. Kopal, F. Melka, L. Melka, F. Šašek a D. Novák.

Sestava hostů: D. Vávra - M. Hlaváč, P. Řezáč, M. Melka (M. Buchta), L. Melka, F. Šašek, J. Hnojský, M. Florian (J. Kopal), T. Nováček (V. Metlička), D. Novák, F. Melka

JANOVICE - LUBY B    1:0 (1:0)

Branka: 22. Urban Miroslav.  Rozhodčí Říha Zdeněk, ŽK 3:1, diváků 40.

MĚCHOLUPY - KLATOVY B  2:4 (1:1)

Branky: 5. Havlíček Pavel, 68. Javorský Tomáš - 20. a 61. Votípka Jan, 51. Toman Zbyněk, 59. Brož Jan. Rozhodčí Habada Vladislav, ŽK 1:1, diváků 80.

BOLEŠINY - NEZAMYSLICE  3:0 (2:0)

Branky: 19. Jandík Zdeněk, 37. a 86. Zahrádka Pavel. Rozhodčí Jakš Jan, ŽK 0:1, diváků 60.